שתף קטע נבחר

ארדן דחה את הצעת נתניהו לכהן כשגריר באו"ם

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים החליט להמשיך בתפקידו, "ולהישאר בארץ בתקופה חשובה זו". אקוניס רואה עצמו כמועמד לשגריר באו"ם

גלעד ארדן באולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
דחה את ההצעה, ויישאר בארץ. גלעד ארדן(צילום: אבי מועלם)

מועמדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו למחליפו של דני דנון כשגריר באו"ם מוותר על ההצעה: השר גלעד ארדן הודיע כי החליט להמשיך בתפקידו, ודחה את ההצעה לעבור לניו יורק. שר המדע אופיר אקוניס רואה עצמו מועמד לתפקיד השגריר באו"ם.

 

"לאחר ששקלתי את ההצעה להתמנות לשגריר ישראל באו"ם, החלטתי שעליי להמשיך בתפקידי כשר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, ולהישאר בארץ בתקופה חשובה זו בכדי לעשות כל שביכולתי למען נצחון הליכוד בראשות נתניהו", הודיע ארדן.

 

נתניהו הציע לארדן את תפקיד השגריר באו"ם כבר לפני כמה חודשים, אך ארדן התלבט. ככל שהזמן התארך גורמים בסביבת נתניהו העריכו שהסיכויים לאישור המינוי לפני בחירות אינם גבוהים, וסביר שיוגשו עתירות לבג". נגד המינוי בתקופת ממשלת מעבר. לכן, ההערכות היו שגם נתניהו כבר פחות להוט למנות את ארדן. כעת המינוי נדחה עד לאחר הבחירות והרכבת הממשלה.

 

אם תוטל מלאכת הקמת הממשלה על נתניהו, הוא צפוי לבקש למנות כמה משרי הליכוד לשגרירים. זאת מכיוון שהוא צפוי להתקשות למנותם לשרים – בהתחשב בתיקים שיצטרך לתת לשותפות הקואליציוניות, בין אם בימין ובין אם במקרה של ממשלת אחדות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים