שתף קטע נבחר

אישום: דקר את אמו 14 פעמים והשאיר אותה למות

תושב בני ברק בן 35 בעל רקע פסיכיאטרי דקר את אמו בסכין. היא זעקה: "הוא דוקר אותי". לראשונה הופעל סעיף רצח בנסיבות מחמירות

 

החשוד שרצח את אמו בבני ברק בהארכת מעצר בבימ
החשוד בדיון על הארכת מעצרו(צילום: יריב כץ)

תושב בני ברק בן 35 מואשם ברצח בנסיבות מחמירות של אמו בת ה-66. פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (יום חמישי) את כתב האישום נגדו, לפיו דקר את אמו 14 פעמים בביתה.

 

הפרקליטות מבקשת לאסור את שמו לפרסום על מנת לא לחשוף את שמות בני המשפחה. בעבר אושפז הנאשם מספר פעמים על רקע פסיכיאטרי, ואף נהג בתוקפנות ואלימות. זו הפעם הראשונה שמוגש כתב אישום בסעיף הרצח "רצח בנסיבות מחמירות" מאז נכנסה הרפורמה לעבירות המתה לתוקף בחודש שעבר. מדובר בסעיף החמור ביותר של גרימת מוות, שהרשעה בו מחייבת את בית המשפט לגזור על המורשע מאסר עולם. התיק נחקר במרחב דן.

 

 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד ליהי מלצמן, לאורך השנים התגורר הבן עם הוריו בדירתם בבני ברק. כחודש ימים לפני האירוע שכר הנאשם דירה משלו, אך כשבוע לפני הרצח חזר להתגורר יחד עם ההורים בדירה.

 

אישה נדקרה למוות בבני ברק, בנה נעצר בחשד לרצח (צילום: יריב כץ)
זירת הרצח בבני ברק(צילום: יריב כץ)

אישה נדקרה למוות בבני ברק, בנה נעצר בחשד לרצח (צילום: יריב כץ)
(צילום: יריב כץ)

ב-27 בחודש שעבר לפנות בוקר יצא הנאשם מהדירה ומהבניין. זמן קצר לאחר מכן, שב לדירה ונכנס לחדר בו לן. באותה עת, שהו המנוחה והאב בחדר ההורים. לאחר שהנאשם שב לדירה, קמה אמו לקראתו ונכנסה לחדר. אז, החליט הנאשם להמיתה, הלך לחדר סמוך ונטל מכוננית סכין בעלת להב באורך של כ-18 ס"מ, נכנס לחדר ודקר את המנוחה כ-14 פעמים בפלג גופה העליון. במהלך הדקירות זעקה המנוחה "הוא דוקר אותי" וניסתה להתגונן באמצעות ידה מפני הנאשם.

 

מיד לאחר מכן, יצא הנאשם מהחדר, כשהוא מותיר את הסכין נעוצה בגופה של המנוחה, כשהיא מתבוססת בדמה. עקב מעשיו היא נפטרה המנוחה במקום. בהמשך, שטף הנאשם את ידיו בחדר הרחצה שבדירה, יצא מהדירה, השליך את כפכפיו בכניסה לבניין ואת המפתח לדירה בחצר הקדמית של הבניין. כאמור לנאשם רקע פסיכיאטרי, ולכן סביר להניח שלאחר האישום תיבדק כשירותו לעמוד לדין. בבקשת המעצר צויין כי אינו מקפיד על נטילת תרופותיו וצורך סמים. 

 

עו"ד שמואל פלישמן, המייצג את הנאשם מטעם הסניגוריה הציבורית, מסר: "מדובר בטרגדיה משפחתית קשה ביותר. מי שקרא את כתב האישום יבין כי הדוקר אינו בריא בנפשו. ליטול סכין עם להב של 18 סנטימטר ולדקור את המנוחה 14 פעמים, ואזלצאת מהחדר ולהשאיר את הסכין נעוצה בגופה של המנוחה כפי שמתואר באישום, נשמע כמעשה של אדם שאינו בריא בנפשו.

 

"בית המשפט קיבל את בקשתי והורה על אשפוזו של הנאשם. זאת כדי לקבל חוות דעת פסיכיאטרית אודות מצבו הנפשי עד לדיון הבא שיערך בעוד מספר שבועות", אמר הסנגור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים