שתף קטע נבחר

הלמ"ס: מספר המשרות הפנויות במשק טיפס ב-2.5% במאי-יולי

עוד עולה מהנתונים כי ביולי 2019, אחוז המשרות הפנויות עמד על 3.55% לעומת 3.5% בחודש שקדם לו; הזינוק המשמעותי נרשם במספר המשרות המוצעות לנהגי משאיות ואוטובוסים, שם נרשמה עלייה של 19%

הביקוש לעובדים מטפס: הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) מפרסמת היום (ה') כי בחודש יולי 2019 התווספו למשק 2,400 משרות פנויות. בסך הכל נרשמו 100.3 אלף משרות פנויות, לעומת 97.9 אלף בחודש יוני, ואחוז המשרות הפנויות מכלל המשרות במשק עמד על 3.55%, לעומת 3.5% בחודש שקדם לו.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

למ"ס: מספר המשרות הפנויות ירד ב-1.1% במרץ-מאי

למ"ס: מספר המשרות הפנויות במשק ירד ב-5.5% ברבעון הראשון השנה

הביקוש לעובדים ממשיך להצטמצם: מספר המשרות הפנויות במשק ירד ב-3.3% באפריל-יוני

 

מספר המשרות הפנויות משקף כמה משרות ממתינות לאיוש. ירידה בנתון מאותת על ירידה בביקוש לעובדים מצד המעסיקים ועלולה להוות אינדיקטור מקדים לעלייה צפויה באבטלה, בעוד שעלייה מצביעה גם על עלייה בדרישה לעובדים במשק.  

הלמ"ס: מספר המשרות הפנויות במשק טיפס  (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
הלמ"ס: מספר המשרות הפנויות במשק טיפס (צילום: shutterstock)

עוד עולה מהנתונים כי בחודשים מאי-יולי 2019, טיפס סך מספר המשרות הפנויות במשק בכ-2.5% בשיעור שנתי, לאחר ירידה של כ-2.3% בממוצע בחודשים פברואר עד אפריל. המשמעות של החישוב שנתי היא שאם הירידה תימשך בקצב דומה, מספר המשרות הפנויות יעלה עד סוף השנה ב-2.5%. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי נתוני שלושת החודשים האחרונים לדיווח, עשויים להשתנות בדיווחים הבאים במידה ניכרת עם קבלתם של נתונים נוספים.

 

דרישה לנהגים ומפתחי תוכנה

הזינוק המשמעותי ביותר במספר משרות הפנויות בחודשים מאי-יולי היה של נהגי משאיות ואוטובוסים, שם נרשמה עלייה של 19% לעומת שלושת החודשים הקודמים, ל-3,914 משרות. גם הדרישה למפתחי תוכנה רשמה עלייה מכובדת של 10%, ל-7,087 משרות פנויות הממתינות לאיוש.

 

מפתחי התוכנה כלולים תחת משלח היד של מהנדסים, שממשיכים להוביל את רשימת המקצועות שבהם נדרשים הכי הרבה עובדים במשק (כולל מהנדסי מחשבים, חשמל, תעשייה וניהול ומכונות). בסך הכל נרשמו בחודשים מאי-יולי 9,968 משרות פנויות להמנדסים, לאחר עלייה של 5% לעומת שלושת החודשים הקודמים.

   ()

בענף הנדל"ן ניכרת דרישה לעובדים, כאשר מספר המשרות הפנויות של רצפים, סתתים, טייחים מסגרים ועובדי שלד בתחום הבנייה טיפס ב-6% ל-2,643 משרות פנויות.

 

בין המקצועות נוספים בהם בולטים ביקושים לעובדים נמנים עובדי מכירות, עם 8,779 משרות הממתינות לאיוש (ללא שינוי לעומת החודש הקודם) וכן מלצרים ומוזגים, שם דווקא נרשמה צניחה של 18% ל-6,958 משרות פנויות. ירידות בולטות נרשמו גם בקרב טבחים (ירידה של 10% ל-2,676 משרות פנויות), פקידים (ירידה של 8% ל-1,570 משרות פנויות) ומטפלים סיעודיים (ירידה של 4% ל-3,523 משרות פנויות).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים