שתף קטע נבחר

פרקליט המדינה ליועמ"ש: ממליץ להעמיד לדין את דרעי

שי ניצן המליץ לאביחי מנדלבליט להגיש כתב אישום נגד שר הפנים בגין עבירות של מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון. הערכה: דרעי יזומן לשימוע אחרי הבחירות והיועמ"ש יאמץ את ההמלצה

ישיבת ממשלה (צילום: נעם ריבקין פנטון,פלאש90)
השר אריה דרעי(צילום: נעם ריבקין פנטון,פלאש90)

פרקליט המדינה שי ניצן ממליץ להעמיד לדין את יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, בעבירות של מרמה והפרת אמונים והלבנת הון.

 

בערוץ 13 פורסם כי ההערכה היא שההמלצה תאומץ על ידי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אחרי הבחירות - אז יזומן דרעי לשימוע.

 

יצוין כי בסיום החקירה בנובמבר אשתקד, הודיעו ביחידת להב 433 כי הממצאים ביססו תשתית ראייתית נגד דרעי לביצוע עבירת מרמה והפרת אמונים באשר להתנהלותו בעניינו של איש עסקים בעת שכיהן כשר, וכן לביצוע עבירות מס בסכומים משמעותיים של מיליוני ש"ח, הלבנת הון, שיבוש מהלכי משפט ומסירת תצהיר כוזב.

 

במשטרה מסרו כי "דרעי נדרש מפורשות שלא לשוחח עם אחד המעורבים על הסוגיות שנחקרו מחשש לשיבוש ראיות, אך השר פנה אל אותו המעורב מיד לאחר חקירתו, שוחח עימו על הדברים שנאמרו בחקירה ועל עדותו הצפויה במשטרה ו'רענן' את זכרונו".

 

 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)

הפרשה נחשפה בעקבות חקירה סמויה של המשטרה והרשות לאיסור הלבנת הון, שהעלתה חשד להתנהלות חריגה בחשבונות הבנק של דרעי ובני משפחתו.

  

החוקרים הבחינו בהעברות של סכומי כסף גדולים מאנשי עסקים למשפחתו של השר, חלקן לפני חזרתו לפעילות פוליטית וחלקן לאחריה. החקירה התנהלה על ידי צוות משותף של יחידת להב 433 יחד עם רשות המיסים, ובליווי פרקליטים מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).

 

החל מאפריל 2016 החקירה הפכה גלויה ועשרות מעורבים נחקרו, אך רק במאי 2017 נחקר לראשונה השר דרעי באזהרה. על פי החשד, אנשי עסקים שונים העבירו לדרעי מאות אלפי שקלים, והחוקרים בחנו גם עסקאות למכירה ולרכישה של מגרשים בירושלים ובספסופה, את הצהרותיו של דרעי ליו"ר הכנסת ומבקר המדינה, דיווחים חסרים בהצהרות ההון לרשויות המס ועוד.

  

לפי המשטרה, ממצאי החקירה ביססו תשתית ראייתית נגד דרעי לביצוע עבירת מרמה והפרת אמונים בעקבות התנהלותו בעניין איש עסקים בזמן כהונתו כשר, וכן לביצוע עבירות מס בסכומים משמעותיים של מיליוני שקלים, הלבנת הון, שיבוש מהלכי משפט ושבועת שקר בתצהירים הכוזבים שהגיש בנוגע לנכסיו והכנסותיו למבקר המדינה וליו"ר הכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נעם ריבקין פנטון,פלאש90
אריה דרעי
צילום: נעם ריבקין פנטון,פלאש90
מומלצים