שתף קטע נבחר

בדיקה: כמה עולה לטוס לארה"ב בחגים

שלוש חברות מפעילות קווים ישירים לניו יורק וכמה נוספות מאפשרות להגיע לתפוח הגדול באמצעות טיסות המשך. חגי תשרי כבר מעבר לפינה וזה הזמן לבדוק מה האפשרויות שעומדות בפני זוג ושני ילדים

ארה
מה שצריך לדעת בדרך לארה"ב(צילום: shutterstock)
כ-50 אלף ישראלים ינצלו את חופשות חגי תשרי כדי להגיע לארצות הברית. חלקם הגדול יגיע לניו יורק ואחרים ייצאו עם המשפחות לאורלנדו, מיאמי, החוף המערבי ויעדים נוספים בצפון אמריקה אליהם יש טיסות ישירות מישראל או שניתן להגיע אליהם בטיסות עם חניית ביניים ביעד כלשהו באירופה או בארצות הברית.

 

שיא בנתב"ג: 115 אלף נוסעים ביממה

 

על פי נתונים של סוכני הנסיעות, יציאת החגים לצפון אמריקה תהיה בשתי פעימות עיקריות. האחת בסוף השבוע שלפני ראש השנה בסוף ספטמבר, שתאפשר לנצל את שישי-שבת-ראשון-שני כימים שבלאו הכי הם ימים שבהם לא עובדים ול"גנוב" עוד כמה ימי חופשה כדי לבלות שם לפחות שבוע. הפעימה השנייה תהיה בסוף השבוע שלפני יום כיפור כשלא מעט נוסעים יעשו גשר ויישארו גם לתקופת סוכות או שייצאו ממש לאחר יום כיפור וישהו בחו"ל לאורך כל חג הסוכות.

 

שלוש חברות תעופה מבצעות מדי יום טיסות ישירות ליעדים רבים בצפון אמריקה. אל על טסה לניו יורק, ניוארק, בוסטון, מיאמי, לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו, לאס וגאס, אורלנדו (בעונת הקיץ); יונייטד טסה לניוארק, וושינגטון וסן פרנסיסקו וחברת דלתא טסה לניו יורק. ביחד מבצעות החברות האלה בימי שיא כ-20 טיסות יומיות. לאלה מצטרפות עוד עשרות טיסות של חברות זרות שמביאות נוסעים לניו יורק דרך יעדי ביניים, רובם באירופה, כך שהיצע הטיסות ולוחות הזמנים יוצרים תחרות על הקו הטרנס אטלנטי עם מגוון מחירים.

טיסות לארה
 

לתחרות זאת נכנסת בחגי תשרי השנה חברת תעופה נוספת – וירג'ין אטלנטיק, שכבר טורחת לעשות הרבה באז, אבל כדאי לזכור שהיא, לפחות בהתחלה, תבצע טיסה יומית אחת בקו לתל אביב, עם עצירה בלונדון, כך שהיא שחקן קטן מאוד בשוק הישראלי, הן למי שטס רק ללונדון ובעיקר למי שממשיך ליעדים בצפון אמריקה.

 

בדקנו מחירים לזוג ושני ילדים בני 12-2 (או 11-2, לפי החברה) לתקופה של ראש השנה וחג הסוכות, זאת כאשר התאריכים שנבחרו לבדיקה היו מקריים לחלוטין, אבל במקרה של מחיר זול משמעותית בהזזת תאריכים קדימה או אחורה בעד 3 ימים, השתמשנו במחיר הזול יותר. ראוי לציין כי המחירים שמוצגים בכתבה הם מחירים של מוצרים שקיימים כעת על המדף ומי שביצע הזמנה לטיסות לחגי תשרי כבר לפני כמה חודשים זכה לשלם מחירים זולים משמעותית או לפחות לבחור בטיסות היותר אטרקטיביות מבחינתו.

 

טיסות ישירות מתל אביב לניו יורק בין 27 ספטמבר ל-5 אוקטובר עבור זוג ושני ילדים: 

אל על – 4,911 דולרים.

יונייטד איירליינס – 4,963 דולרים.

דלתא איירליינס – 5,563 דולרים.

 

 

טיסות לא ישירות לאותם תאריכים, עם אפשרות של יום קדימה או אחורה:

טורקיש איירליינס – 3,348 דולרים. בטיסה הלוך המתנה באיסטנבול למשך 6 שעות ו-45 דקות. בטיסה חזור המתנה באיסטנבול של 7 שעות ו-15 דקות.

 

בריסל איירליינס – 3,724 דולרים. בטיסה הלוך המתנה בבריסל של 14 שעות ו-40 דקות. בטיסה חזור המתנה בבריסל של שעה ו-50 דקות.

 

רויאל ג'ורדניאן – 3,806 דולרים. בטיסה הלוך המתנה בעמאן של שעתיים ורבע. בטיסה חזור המנה בעמאן של שעתיים ו-5 דקות.

 

לופטהנזה (טיסה שמבוצעת על ידי סוויס דרך ציריך בהלוך ועל ידי לופטהנזה דרך פרנקפורט בחזור) – 3,907 דולרים. בהלוך המתנה בציריך למשך שעה ו-40 דקות. בחזור המתנה של 4 שעות ורבע בפרנקפורט.

ארה
כל הדרכים (כמעט) מובילות לניו יורק(צילום: shutterstock)
 

בריטיש איירווייז – 3,912 דולרים (הטיסה הטרנס-אטלנטית מבוצעת על ידי אמריקן איירליינס). בהלוך המתנה בלונדון של שעה ו-25 דקות. בחזור המתנה בלונדון למשך שעה ו-50 דקות. טיסה שכולה מבוצעת על ידי בריטיש – 4,296 דולרים.

 

אליטליה – 3,992 דולרים. בהלוך המתנה ברומא למשך 13 שעות. בחזור המתנה ברומא למשך 11 שעות ו-55 דקות.

 

לוט – 3,996 דולרים. בהלוך המתנה בוורשה למשך 4 שעות. בחזור המתנה של 10 שעות ו-25 דקות בוורשה.

 

אייר פראנס – 4,596 דולרים. בהלוך ובחזור המתנה בפריז למשך שעה ו-50 דקות.

 

וירגי'ן אטלנטיק – 4,674 דולרים. בהלוך המתנה של 4 שעות ו-35 דקות בלונדון. בחזור המתנה של 4 שעות ו-45 דקות בלונדון.

 

אירופלוט – 4,748 דולרים. בהלוך המתנה במוסקבה למשך 9 שעות ו-35 דקות. בחזור המתנה של שעה ו-12 דקות.

 

 

טיסות ישירות מתל אביב לניו יורק בין 11 באוקטובר ל-21 באוקטובר עבור זוג ושני ילדים: 

אל על – 5,541 דולרים.

דלתא איירליינס – 6,063 דולרים.

יונייטד איירליינס – 6,189 דולרים.

 

טיסות לא ישירות דרך אירופה: 

רויאל ג'ורדניאן – 3,548 דולרים.

אירופלוט – 3,840 דולרים.

לוט – 3,948 דולרים.

אליטליה – 4,336 דולרים.

טורקיש – 4,380 דולרים.

טאפ פורטוגל – 4,388 דולרים.

אייר אירופה – 4,652 דולרים.

לופטהנזה – 4,871 דולרים.

אייר פראנס – 5,238 דולרים.

וירג'ין אטלנטיק – 7,716 דולרים.

בריטיש איירוויס – 9,310 דולרים.

 

כדאי וחשוב לשים לב בכל הטיסות עם תחנת הביניים כמה שעות יש לכם לשהות בשדה התעופה, בחלק מהמקרים הכרטיסים הזולים יותר משקפים עצירה של 10 ואפילו 15 שעות בשדה התעופה ובעצירה כזו יש לכם לא מעט הוצאות. כדאי גם לבדוק בכל אחת מהחברות מה מותר לקחת איתכם למטוס.

פסל החירות (צילום: shutterstock)
ארוכה הדרך אל פסל החירות(צילום: shutterstock)
 

נמל בן גוריון הוא מאד ליברלי בכבודת היד שאתם יכולים להעלות. בנתב"ג אף אחד לא ייקח מכם את בקבוק המים, אפילו אם הוא של ליטר. באירופה אתם לא יכולים לעבור את הבידוק הבטחוני עם הבקבוקים האלה, זאת בהנחה שאתם יוצאים מהאזור הסטרילי. בטיסות המשך כדאי גם לא לקחת טיסות עם מרווח קצר מדי בין טיסה לטיסה. אמנם חברות תעופה רבות טוענות כי 45 דקות זה זמן מספיק כדי לצאת ממטוס שנחת ולעבור למטוס בטיסת ההמשך, אבל אל תבנו על זה, במיוחד כאשר בחודשי השיא טיסות ממש לא יוצאות בזמן ואתם עלולים להפסיד את טיסת ההמשך.

  

נתוני המשרד המסחרי האמריקני המציגים את כניסות התיירים לארה"ב מלמדים כי בשנת 2018 הגיעו אליה כ-444 אלף ישראלים ובחודש ספטמבר, שבו חלו חגי תשרי, נרשמו כ-59 אלף כניסות של ישראלים לארה"ב. מדובר בישראלים שבעת הכניסה לארה"ב הצהירו כי ישראל היא מקום מגוריהם הקבוע. באותו חודש, ספטמבר 2018, נרשמו בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה 882 אלף יציאות של ישראלים לחו"ל בדרך האוויר. כלומר, כ-6.7% מכלל היוצאים לחו"ל נחתו באחד מנמלי התעופה של ארה"ב, בין אם הגיעו בטיסות ישירות או בטיסות דרך יעד ביניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
ארה"ב מחכה לכם
צילום: shutterstock
מומלצים