שתף קטע נבחר

הפרקליטות ערכה שימוע לנוני מוזס בתיק 2000

חודש וחצי לפני השימוע של נתניהו, זומנו עורכות דינו של מוזס לפרקליטות מיסוי וכלכלה. "טענו שאין להעמידו לדין, דברינו נשמעו בקשב רב“, מסרו

הערב (יום א') הסתיים הליך השימוע של נוני מוזס בפרקליטות שנמשך מאז שעות הבוקר. השימוע התקיים כחצי שנה אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה הודיע כי הוא מתכוון להעמידו לדין על הצעת שוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו במסגרת "תיק 2000". נתניהו חשוד בתיק זה בסעיף מרמה והפרת אמונים.

 

עורכות הדין של מוזס נוית נגב ואיריס ניב סבאג התייצבו הבוקר בפרקליטות מיסוי וכלכלה בתל אביב להליך השימוע בפני פרקליטת המחוז, שהיא גם התובעת המיועדת בתיקי נתניהו, עו"ד ליאת בן ארי. לאחר השימוע, יישקלו הדברים שיעלו בו ובהמשך תתקבל החלטה סופית אם להעמידו לדין, ואם כן - באילו סעיפי אישום.

נוני מוזס ובנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי, AFP) (צילום: אלכס קולומויסקי, AFP)
נוני מוזס ובנימין נתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי, AFP)
 

 

לאחר השימוע מסרו עורכות הדין נוית נגב ואיריס ניב סבאג, שטענו בשמו של נוני מוזס: "קיימנו שימוע מפורט ומעמיק בפני צוות בראשות פרקליטת מיסוי וכלכלה, ליאת בן ארי, שבו טענו כי אין מקום להעמיד לדין פלילי את נוני מוזס, וכי פרשנות פלילית לשיח שהתקיים בינו לבין ביבי נתניהו היא שגויה. דברינו נשמעו בקשב רב, ואנו מקוות שיישקלו בכובד ראש".

 

לפי כתב החשדות נגד נתניהו, ראש הממשלה יזם שורת פגישות עם מוזס במטרה לשפר את אופן הסיקור שלו ושל משפחתו בכלי התקשורת שבשליטת מוזס, ואילו מוזס רצה להביא להטלת מגבלות על החינמון "ישראל היום" כדי לצמצם את הפגיעה בקבוצת "ידיעות אחרונות".

 

הפגישות שבהן מתמקד רוב החלק הרלוונטי בכתב החשדות התרחשו בשנת 2014 - לפני הבחירות לכנסת ה-20 ובמקביל להליכי הצעת החוק לקידום ולהגנת העיתונות הכתובה בישראל, שביקשה לקבוע חובת גביית תשלום עבור כל עיתון יומי בתפוצה רחבה.

 

החלטה סופית אם להעמיד לדין את מוזס לא צפויה להתקבל לפני החלטה לגבי נתניהו, שהשימוע שלו - בתיקי 1000, 2000 ו-4000 - נקבע לתחילת אוקטובר, כשבועיים אחרי הבחירות.

 

עורכות הדין נגב וניב-סבאג מסרו בפברואר לאחר הודעת היועץ המשפטי לממשלה כי "נוני מוזס לא הציע שוחד לנתניהו. פרשנות זו לשיח שהתקיים ביניהם היא שגויה. אנו מאמינים שלאחר הליך השימוע - התיק נגדו ייסגר".


פורסם לראשונה 18/08/2019 14:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, AFP
מוזס ונתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי, AFP
מומלצים