שתף קטע נבחר

גנץ מגיב לחקירת החפרפרת בכחול לבן: "צעדים נורמליים"

בעקבות הגילויים החדשים שנחשפו ב-ynet על החקירה הסמויה בעניין הדלפת חומרי הקמפיין, אמר יו"ר כחול לבן בני גנץ: "יש גורמים במערכת הפוליטית שהיו רוצים לשבש את הפעילות שלנו". בעקבות החשד נגד איש "יש עתיד", אמר: "לא היה ולא יהיו פיצולים בתוך כחול לבן"

יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס הערב (יום א') לחקירה הסמויה בעניין הדלפת החומרים מתוך הקמפיין שנחשפה ב-ynet: "יש גורמים במערכת הפוליטית שהיו רוצים לשבש את הפעילות שלנו ואנחנו בסך הכול עושים צעדים מאוד נורמליים שאין בהם שום סנסציות תקשורתיות. כי יש לנו מטרה פשוטה - לעשות כל מה שאנחנו יכולים למען מדינת ישראל ואזרחי ישראל". הוא דיבר בכנס המטה הירוק של המפלגה.  

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

עוד אמר גנץ ברמז לגילויים החדשים בדבר החשד נגד איש מטה "יש עתיד": "בימים האחרונים אנחנו רואים עיסוק בתהליכי אבטחת המידע בתוך כחול לבן. בהקשר זה, לא היה ולא יהיו פיצולים בתוך כחול לבן בין מרכיביה השונים שחלקים מכולם יושבים כאן".

בני גנץ בכנס המטה הירוק של כחול לבן (צילום: אלעד מלכה)
בני גנץ בכנס המטה הירוק של כחול לבן(צילום: אלעד מלכה)

כנס המטה הירוק של כחול לבן (צילום: אלעד מלכה)
כנס המטה הירוק של כחול לבן(צילום: אלעד מלכה)
 

גנץ דיבר בכנס המטה הירוק במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב. בפתח דבריו התייחס לירי בדרום: "לצערי, ההרתעה שנוצרה לאורך השנים מול חמאס כבר לא קיימת. ההרתעה לא נשחקה היא נמחקה. בימים האחרונים אנחנו רואים פעולות טרור מתואמות בין עזה ליהודה ושומרון - דבר שאנחנו לא יכולים כמדינה להרשות לעצמנו. עשרות פעמים הסברנו שלתושבי עזה מגיעים תנאים הומניטריים בסיסיים, אבל קודם כל לנו מגיע שקט ומגיע לנו שיחזירו את הבנים שלנו הביתה".

 

בנושא הגנת הסביבה אמר גנץ: "כשנרכיב את הממשלה נדע לטפל בכל הבעיות של מדינת ישראל בצורה מאוזנת. הנושא של הגנת הסביבה חשוב לנו - כי אנחנו רוצים לבנות את ישראל של 2048 ולא רק של הקדנציה הבאה. כי אנחנו רוצים לבנות מדינה מתקדמת חברתית ואקולוגית - בדרום ובצפון". גנץ ציין, כי לאחרונה אימץ את יוזמת "יום שני ללא בשר" שהובילה ח"כ מיקי חיימוביץ'.

 

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, כחול לבן שכרה בשבועות האחרונים את שירותיה של חברת המודיעין העסקי CGI Group, בראשותם של ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי וצביקה נווה, להפעלת אמצעים מתקדמים שיאתרו את המדליפים. בעקבות המקרים הללו, ההנחיות שגנץ העביר לאנשי חברת CGI היא שאף אחד לא חסין ואין פרות קדושות. ל"ידיעות אחרונות" ו-ynet נודע כי החברה הכינה פרופיל של כל האנשים הבכירים במפלגה בכדי לסמן מדליפים פוטנציאליים.

  

בהמשך, שתלו אנשי חברת CGI תוכנות סייבר ואבטחת מידע מתקדמות על מנת לגרום לאותו מדליף לעשות טעות. האסטרטגיה הייתה “לשתול” תוכנית עבודה מזויפת לניהול הקמפיין במספר גרסאות אצל כמה מדליפים פוטנציאליים. אחת התוכניות שהודלפו אף זכתה לשם: "צבא המגיבים של כחול לבן". הפיצוח הגיע ב-5 באוגוסט, כאשר התוכנית התפרסמה באחד מכלי התקשורת וזכתה לציטוטי המשך. בחברה זיהו מיד באיזו גרסה מדובר ואצל מי מהבכירים הושתלה. ביש עתיד סירבו להגיב לידיעה.

 

לפי הידוע בשלב זה, בדיקת החברה העלתה חשד ליותר ממדליף אחד. בחברה סירבו להגיב לידיעה, אולם בכחול לבן ציינו כי "המפלגה נחושה להחליף את משטר נתניהו ומודעת לכך שיש גורמים פוליטיים שמנסים לחבל במאמץ. קמפיין הבחירות נעזר מעת לעת בגורמי מקצוע בתחום אבטחת המידע". פרי, חשוב לציין, הוא בכיר לשעבר במפלגתו של לפיד, וכיהן בעבר כשר מטעמה. 

 

במרץ האחרון פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי כחול לבן פתחה בבדיקה פנימית על מנת לחשוף את החפרפרת במטה, זאת בעקבות פרסום הקלטות של גנץ בשיחות עם צוות מצומצם ביותר של אנשיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד מלכה
בני גנץ בכנס בתל אביב
צילום: אלעד מלכה
מומלצים