שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  זכתה ב-1985 בכרטיס לדיסנילנד – והשתמשה בו ב-2019
  תמאיה ריצ'רדסון הייתה בת 14 כשזכתה בכרטיס חינם במסגרת חגיגות ה-30 לפארק השעשועים בקליפורניה. 34 שנים לאחר מכן היא מצאה את הכרטיס וטסה לפארק לבדוק אם הוא עדיין בתוקף

  תאמיה ריצ'רדסון במהלך בדיסנילנד עם הכרטיס מ-1985 (los angeles times / Tamia Richardson)
  תאמיה ריצ'רדסון עם הכרטיס משנות ה-80(los angeles times / Tamia Richardson)
   

  לקחה את הזמן: ב-1985 תאמיה ריצ'רדסון הייתה תלמידת תיכון בת 14 כשהיא נכנסה לדיסנילנד וזכתה בכרטיס כניסה חינם לפארק. 34 שנים לאחר מכן, ריצ'רדסון, מורה ויועצת בית ספר באלברטה שבקנדה, מצאה את הכרטיס בתיבת מזכרות בביתה. ביום חמישי היא הגיעה לפארק עם שתי בנותיה, ולשמחתה כיבדו את הכרטיס הישן שהביאה והחליפו אותו בכרטיס מעבר יומי מעודכן לדיסנילנד ולפארק ההרפתקה הקליפורנית של דיסני.

   

  ביקרו ב-6 פארקים של דיסני באותו היום

   

  ב-1985, לכבוד חגיגות 30 שנה לפארק השעשועים, חילקו בדיסנילנד מתנות לאורחים במסגרת קמפיין שעלה אז כ-2 מיליון דולרים. 1 לכל 30 אורחים קיבל כרטיס חינם, כל אורח 300 במספר קיבל בובת קטיפה של מיקי מאוס או מיני מאוס, כל אורח 3,000 במספר קיבל שעון, האורחים ה-30 אלף וה-300 אלף קיבלו מכוניות אמריקניות והאורח ה-3 מיליון קיבל מכונית קאדילק מדגם DeVille sedan.

  הכרטיס שבו זכהת תמאיה ריצ'רדסון בדיסנילנד ב-1985 (los angeles times / Tamia Richardson)
  הכרטיס שבו זכהת תמאיה ריצ'רדסון בדיסנילנד ב-1985(los angeles times / Tamia Richardson)
   

  תאמיה זכתה אז בפרס הזול מכולם – כרטיס מנייר מקושט בצללית של ארמון היפייפיה הנרדמת וכיתוב "כניסה אחת לדיסנילנד". "קצת חששתי כי זה כרטיס ישן, החזקתי אצבעות", סיפרה בריאיון ל"לוס אנג'לס טיימס".

   

  בכניסה לפארק, עובד של דיסני התקשר למנהל שלו כדי לאשר שהכרטיס עדיין בתוקף, והוא אכן אישר והמורה הקנדית נכנסה לפארק עם שתי בנותיה בנות 15 ו-17.  

  תאמיה ריצ'רדסון בדיסנילנד ב-1985 (los angeles times / Tamia Richardson)
  תאמיה ריצ'רדסון בדיסנילנד ב-1985(los angeles times / Tamia Richardson)
   

   

   

  הכרטיס היה אמנם הפרס הכי זול שניתן באותו קמפיין שיווקי, אך במהלך השנים הערך שלו עלה. כשריצ'רדסון זכתה בו כרטיס כניסה לדיסנילנד עלה 16.50 דולרים עם תוספת תשלום על כל אטרקציה. בחישוב לפי נתוני האינפלציה, במהלך השנים הוא אמור היה להיות שווה כיום 39.20 דולרים.

   

  אבל דמי הכניסה לדיסנילנד עלו יותר מקצב האינפלציה. כרטיס ליום אחד במהלך חודשי הקיץ עולה כיום 149 דולרים, עלייה של 800 אחוזים לעומת המחיר ב-1985. כרטיס לביקור בשני הפארקים למשך יום אחד נמכר ב-199 דולרים במהלך חודשי הקיץ, עלייה של 1,100 אחוזים מ-16.50 הדולרים של שנות ה-80.

   

  מאז 1985 ריצ'רדסון חזרה לפארק השעשועים כמה פעמים, אבל לא זכרה את הכרטיס שקיבלה. "מצאתי אותו ואמרתי 'אני צריכה לנסות להשתמש בו'", סיפרה. הפארק, אגב, השתנה באופן דרמטי ב-34 השנים האחרונות. מספר אטרקציות נסגרו ואחרות נוספו במהלך השנים. נבנו אזורים חדשים שלמים כגון "טון טאון" ו"פארק מלחמת הכוכבים", ובשנת 2001 נפתח פארק ההרפתקה הקליפורנית של דיסני.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  los angeles times / Tamia Richardson
  הכרטיס שנשמר משנות ה-80
  los angeles times / Tamia Richardson
  מומלצים