שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  החשד בקשירת בת ה-7: "לא חוקרים, זה לא מתקבל על הדעת"

  הוארך שוב מעצרם של ההורים מלוד החשודים בהתעללות בבתם. סנגוריהם טוענים שהזמן לא מנוצל לחקירה אלא לתרגילים כגון הכנסתם לאותו תא: "לשחררם למעצר בית". המשטרה: "ההתעללות הייתה ממושכת"

   

  הסנגורים של ההורים החשודים: "לא חוקרים"    (צילום: עמית הובר )

  הסנגורים של ההורים החשודים: "לא חוקרים"    (צילום: עמית הובר )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  פרקליטיהם של בני הזוג מלוד, החשודים בהתעללות בבת 7, בהזנחתה ובקשירתה באמבטיה, טוענים שהמשטרה לא קידמה את החקירה של ההורים בשבוע וחצי מאז שנעצרו, אלא רק ניצלה את הזמן לביצוע תרגיל חקירה. בדיון שהתקיים הבוקר (יום ה') בבית משפט השלום בראשל"צ, שבסופו הוארך מעצרם של בני הזוג עד יום שני, ביקשו הסנגורים לשחרר את ההורים למעצר בית: "מצד אחד לא חוקרים, מצד שני משתמשים באי-החקירה החשודים כדי לא לענות על שאלותינו. זה לא מתקבל על הדעת".

   

  במהלך הדיון התבררה הסיבה לטענות הסנגורים: במהלך השבוע האחרון, בנסיבות לא ברורות בשלב זה, שהו שני ההורים באותו תא מעצר. נציג המשטרה לא אישר ולא הכחיש שמדובר בתרגיל חקירתי.

   

  כך או אחרת, השופט דוד שור קיבל במלואה את בקשת המשטרה להאריך את מעצרם של ההורים בחמישה ימים. בדיון חשף נציג היחידה החוקרת בפני השופט סרטון שצולם על ידי השוטרים שנכנסו לבית ומצאו את הילדה, ואמר כי התיעוד "שופך אור על מה שקרה בבית". הוא עדכן כי בדיקה ראשונית שהתקבלה מהמכון לרפואה משפטית העלתה שמדובר בהתעללות לאורך זמן.

   

  ההורים החשודים בדיון בבית המשפט:

  הארכת מעצר להורים החשודים בהזנחה ובהתעללות ביתם בת ה-5 בלוד (צילום: יריב כץ)
  (צילום: יריב כץ)

  הארכת מעצר להורים החשודים בהזנחה ובהתעללות ביתם בת ה-5 בלוד (צילום: יריב כץ)
  (צילום: יריב כץ)

  עוד עלה כי מעבר לילדה בת ה-7 נחקרו גם ילדים נוספים של בני הזוג, ועל פי המשטרה הם חיזקו באופן משמעותי את החשד נגד ההורים. לדברי החוקר, לא ברור אם הילדה היא הבת הביולוגית של שני החשודים. "מדובר בתיק חמור ובעבירות חמורות ביותר", אמר החוקר. "כבר בשלב זה יש ראיות של ממש שקושרות את החשודים למקרה".

   

  במהלך הדיון פרצה האם החשודה פעמיים בבכי: לראשונה כאשר החוקר חשף כמה פרטים חדשים, ובפעם השנייה כשראתה באולם את אמה, פלסטינית תושבת טול כרם שקיבלה אישור מיוחד להיכנס לישראל. "תוציאו אותה מפה, אני לא רוצה שהיא תראה אותי ככה", צעקה החשודה.

   

  סנגורו של האב, עו"ד שוקרי אבו טריק, אמר לשופט: "אתמול החוקר התקשר לצורך מתן ייעוץ לחשוד טרם חקירה, אך מסתבר שהוא כלל לא נחקר. מצד אחד לא חוקרים, מצד שני משתמשים באי חקירת החשודים כדי לא לענות על שאלותינו. זה לא מתקבל על הדעת. אנחנו מבקשים מבית המשפט לשחרר את החשוד, שנעדר כל עבר פלילי. הוא נגר שעובד באותו מקום 35 שנה".

   

  גם סנגורה של האם, עו"ד מוחמד ענובסי, ביקש לשחררה למעצר בית: "הגעתי לתחנה לתת ייעוץ, והתברר שהיא בכלל לא נכנסה לחקירה אלא שבוצע תרגיל על ידי הכנסת שני המשיבים לתא אחד. זו התנהגות פסולה מצד היחידה החוקרת. בתיק כזה, להגיע לבית המשפט עם חקירה ראשונית אחת של המשיבה - זה לא רציני. המשטרה טוענת שהיא גבתה עדויות מאנשים נוספים והתקבלו חוות דעת, אבל שום דבר מזה לא הוטח בחשודים. זה הדבר המינימלי המתבקש מהמשטרה לעשות".

   

  למרות זאת קבע השופט שור: "קיים חשד סביר לעבירות המיוחסות לשני החשודים וראוי להדגיש שהראויות קשורות לשני החשודים, ולפיכך אני נעתר לבקשת המעצר של המשטרה".

   

  לאחר הדיון הוסיף עו"ד שוקרי אבו טריק: "למרות שבית המשפט האריך את מעצרם בחמישה ימים, לא חקרו אותם מלבד תרגיל חקירה שנכשל. טרם עיינתי בדו"ח הפתלוגי, אין לי תשובה לכך שהם לא ההורים הביולוגים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים