שתף קטע נבחר

טבעונים שהרעיבו את בתם התינוקת לא ייכלאו

אוסטרליה: עבודות שירות נגזרו על הורים שנתנו לבתם רק מזון טבעוני עד שבגיל 19 חודשים חטפה התקף פרכוסים. היא שקלה אז 4.89 ק"ג: "לא יכלה לקום או לשחק בצעצועים"

ילדה תינוקת ש הורעבה ב דיאטה טבעונית טבעונים סידני אוסטרליה ()
בלי שיניים ובמשקל 4.89 ק"ג. הפעוטה בגיל 19 חודשים

זוג אוסטרלים מסידני שהאכילו את בתם התינוקת אך ורק במזון טבעוני והורשעו בהרעבתה לא יישלחו לכלא, ובמקום זאת ירצו 18 חודשים של עבודות שירות.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  

לפי רשת ABC האוסטרלית, הגבר והאישה, בני 35 ו-33 ששמותיהם נותרו חסויים, סיפקו לבתם "דיאטה טבעונית שמרנית", שכללה בין היתר שיבולת שועל, תפוחי אדמה, טופו ואורז. החטיפים שלה היו חתיכת פרי קטנה או שני ענבים.  

 

הוריה נעצרו במרץ 2018, אחרי שהיא חטפה התקף פרכוסים – וכשפונתה לבית החולים התברר כי היא סובלת מתת-תזונה קשה. לפי הדיווחים בתקשורת האוסטרלית, כשנמצאה היא נראתה, בגיל 19 חודשים, כאילו הייתה בת שלושה חודשים בלבד – ושקלה רק 4.89 ק"ג. עצמותיה לא התפתחו כראוי, לא היו לה שיניים, שפתיה היו כחולות והיא סבלה בין היתר מרמת סוכר נמוכה בדם.

 

תינוקות טבעונים: בריאות או חוסר אחריות?

 

היא נלקחה מהוריה והועברה לידי רשויות הרווחה, שציינו כי "הילדה הייתה מאחורי ילדים אחרים". בהודעה שפרסמו בחודש מאי האחרון, הן הוסיפו כי "היא לא יכלה להתרומם, היא לא יכלה להגיד אף מילה, היא לא יכלה להאכיל את עצמה, היא לא יכלה לשחק בצעצועים".

 

ההורים הודו בדצמבר אשתקד בעבירה של אי-תמיכה בילד אשר מעמידה אותו בסכנה או גורמת לפגיעה קשה, והיום נגזר עונשם – שכאמור לא כלל עונש מאסר בפועל. בעת הקראת גזר הדין, דיווחו ברשת ABC, ההורים התייפחו והשפילו את ראשיהם בתא הנאשמים.

 

בית המשפט בסידני קבע בהחלטתו כי הם סיפקו לבתם דיאטה "לא מספקת בעליל". לפי השופטת שרה האגט, ההורים לא היו חסרי ידע בגידול ילדים – לאור העובדה שיש להם עוד שני ילדים אחרים. לדבריה, האם סבלה מדיכאון ו"התקבעה יותר יותר" באמונתה ולפיה יש לתת לבת דיאטה טבעונית.

 

"זו האחריות של כל הורה להבטיח שהדיאטה שהוא בוחר לילדיו מאוזנת ומכילה את כל רכיבי המזון החיוניים לגידול האופטימלי", הוסיפה השופטת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים