שתף קטע נבחר

התקיפה בבסיס בעיראק - והנזק: לפני ואחרי

תמונות שפרסמה חברת הלוויין הישראלית ISI מראות את הנזק שנגרם לבסיס ובעיקר לקונטיינרים שככל הנראה הכילו חומרי נפץ. כמו כן, נראה המאמץ של איראן להעביר נשק לסוריה דרך הקרקע - ומשם ללבנון

 
 

ימים ספורים אחרי התקיפה בבסיס בעיראק שיוחסה לישראל, פרסמה חברת הלווין הישראלית ISI תמונות המראות את הנזק שנגרם למקום. לפי צילומי הלווין, ניתן לראות שבתקיפה ניזוקו, כך נראה, רק קונטיינרים. לפי הניתוח של ISI, ייתכן שהנזק נגרם מפיצוצי משנה מחומרי נפץ שאוחסנו בקונטיינרים.
 
צילומי הלוויין (צילום: ISI ImageSat International)
הנזק בבסיס, לפני ואחרי(צילום: ISI ImageSat International)
 
 
 

בתמונות נראה עוד המאמץ של איראן להעביר נשק לסוריה דרך הקרקע: מאיראן לעיראק ועד לסוריה ומשם ללבנון במידת הצורך. איראן מנסה, לפי דיווחים, לנקוט שיטות אחרות להעביר את כלי הנשק לסוריה וללבנון, וזאת בהובלה דרך הקרקע ולא במטוסים.

 

צילומי הלוויין (צילום: ISI ImageSat International)
אזורי התקיפה(צילום: ISI ImageSat International)

צילומי הלוויין (צילום: ISI ImageSat International)
המסדרון היבשתי של איראן(צילום: ISI ImageSat International)

צילומי הלוויין (צילום: ISI ImageSat International)
הבסיס שהותקף(צילום: ISI ImageSat International)

שריפה שריפות בסיס עיראק ()
השריפה בבסיס בעיראק

שריפה שריפות בסיס עיראק ()

אתמול דווח בעיתון א-שרק אל אווסט - עיתון פרו-סעודי הרואה אור בלונדון - כי ישראל "החלה לרדוף את איראן בעיראק" זאת במסגרת הבנות רוסיות – אמריקניות. לפי הדיווח,שישראל תוכל לפעול בסוריה ועיראק נגד איראן ובלבד שלא תיקח אחריות על הפעולות הללו באופן פומבי, על מנת למתן

את המתיחות באזור.

 

בעיתון גם דיווחו כל ישראל היא זו שעמדה מאחורי התקיפות בחודש יולי בעיראק, ואשר לפי הדיווח היעד היה אמל"ח הועבר מאיראן, בכלל זאת טילים ומשגרי טילים, והגיע לאדמת עיראק לאותם בסיסים של אל חשד א-שעבי, המיליציה הנתמכת בידי איראן.

 

לאחר התקיפה בבגדד, האשימו ב"אל חשד א-שעבי" את ישראל וארצות הברית במעורבות בתקיפה, לטענתם, ארה"ב התירה לארבעה כלי טיס בלתי מאוישים ישראלים להיכנס לעיראק מכיוון אזרבייג'ן.

 

נוסף עליהם, גם חבר הפרלמנט העיראקי כרים עילווי הפנה אצבע מאשימה לישראל, בטענה ש"ישראל מנסה להחליש את אל חשד א-שעבי באמצעות התקיפות וע"י חיסול מנהיגיו".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ISI ImageSat International
הנזק מהתקיפה
צילום: ISI ImageSat International
מומלצים