שתף קטע נבחר

צילום: אלכס קולומויסקי, רויטרס, AP

הנייה: הפיגוע מוכיח שירושלים תתפוצץ

בדרשת יום השישי המרכזית ברצועת עזה התייחס מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה לפיגוע ליד דולב: "מברך את ידי המבצעים. אנחנו עמכם", הוא הבטיח שרבבות תושבי עזה ישתתפו בצעדות השיבה

חמאס והג'יהאד האיסלאמי שיבחו את הפיגוע סמוך לדולב שבו נרצחה רנה שנרב בת ה-17, אך נמנעו מלקבל אחריות. בהודעת חמאס נאמר כי הפיגוע הוא "הוכחה לחיוניות ולאומץ לבו של העם הפלסטיני, ולכך שהוא לא ייכנע לפשעי הכיבוש ולטרור שלו". מנהיג חמאס, איסמאעיל הנייה, אמר בדרשת יום השישי המרכזית ברצועת עזה כי "זה פיגוע הירואי שאנו לא יודעים מי עומד מאחוריו ומי תכנן אותו, אך הוא, לצד נוספים, מוכיח כי ירושלים תתפוצץ".

מנהיג חמאס איסמעיל הנייה נפגש עם עיתונאים זרים בעזה (צילום: AP)
מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה(צילום: AP)

בחמאס נמנעו כאמור מלקבל אחריות לפיגוע, וציינו כי הוא התרחש "ביום השנה ה-50 לשריפת מסגד אל-אקצא ובא להבהיר כי עמנו לא נטש ולא ינטוש את מסגד אל-אקצא אפילו לא ליום אחד, יהיו אשר יהיו הקורבנות".

 

זמן קצר לאחר מכן, נשא מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה את דרשת יום השישי המרכזית ברצועת עזה, שבה הזהיר כי ירושלים היא "חבית נפץ שתהרוס את מי שיפגע בה ובמסגד אל-אקצא. אני מברך את ידי המבצעים של הפיגוע. הבכירים בישראל עורכים קמפיין בחירות על חשבוננו, על חשבון מסגד אל-אקצא. למרות כל מה שעמנו עובר בגדה המערבית, ההתנגדות לא נפסקת. הגדה תישאר המגינה של ירושלים ושל מסגד אל-אקצא. אני קורא לגברים להמשיך בעמידתם האיתנה, אנחנו עמכם".

הכרוזים של הפלסטינים ברשתות החברתיות ()
כרוזים שהפיצו פלסטינים ברשתות החברתיות

הכרוזים של הפלסטינים ברשתות החברתיות ()

הוא גם גינה את "העמדה האמריקנית המוטה לטובת ישראל. אני קורא לממשל האמריקני לחשב מחדש את דרכה: מי שפוגע בירושלים, פוגע באומה הערבית והאיסלאמית כולה". הוא הבטיח כי "אלפים ועשרות אלפים מבני עזה ישתתפו בצעדות השיבה כתמיכה בירושלים, בזכות השיבה. עזה אומרת היום: נכשלו כל מזימות המצור. נכשלו כל המזימות שנועדו להכשיל את עזה".

 

"אנו מודים לכל מי שעומד לצד ירושלים, מודים על הסיוע הרב, אבל זה לא מספיק", הוסיף הנייה. "אנחנו קוראים לאומה הערבית והאסלאמית לסייע יותר, לשאת באחריותה כלפי ירושלים ומסגד אל-אקצא. אסור לתת לישראל להפוך לאחד מהמרכיבים בבריתות באזור. אין עתיד לישראל על אדמת פלסטין, ולכן הנורמליזציה עמה אסורה. האומה צריכה להכין את התוכנית לשחרור ירושלים ומסגד אל-אקצא".

 

גם ארגונים נוספים טרם קיבלו אחריות לפיגוע. לפני כן, הופצו ברשתות החברתיות הפלסטיניות כרוזים המברכים על הפיגוע, שבהם נכתב: "מכה איכותית מטעם הגברים של הגדה" ו"אימה רודפת את הכיבוש והמתנחלים". על רקע המאמצים ללכוד את מבצעי הפיגוע, ברשתות החדשות הפלסטיניות דווח על חסימות דרכים רבות במרחב רמאללה, בסמוך למקום הפיגוע.

 

גם בג'יהאד האיסלאמי בירכו "על הפגיעה במתנחלים ברמאללה. מחשיבים זאת כתגובה טבעית על מה שמבצעים כוחות הכיבוש וכנופיות המתנחלים נגד העם הפלסטיני. ההתנגדות קיימת ומתרחבת. האויב הציוני נושא באחריות המלאה לפשעיו ולטרור שהוא מבצע. ההתנגדות נמצאת בהסלמה מתמשכת כל עוד תימשך התוקפנות על עמנו והפריצות למסגד אל-אקצא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים