שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  שבוע אחרון לחופש הגדול: צאו לטבע

  זהו, רק עוד שבוע אחד למושג הזה שההורים מחכים שיסתיים כבר - "החופש הגדול". אז אם מיציתם את חוף הים, אטרקציות הילדים והקניונים, הנה כמה מסלולים בטבע, רובם מומלצים לשעות הערב הנעימות

  חופשה משפחתית: כך תעשו את זה נכון לכולם (צילום: shutterstock)
  קחו את המשפחה וצאו לטבע: סוף החופש הגדול(צילום: shutterstock)

  רק עוד שבוע אחד נותר עד שהילדים יחזרו לבתי הספר והחופש הגדול יסתיים. במקום לטפס על הקירות, עדיף לצאת לטייל בטבע. ריכזנו עבורכם כמה המלצות לפעילויות באתרי הטבע והמורשת בשבוע האחרון של החופש - גם לילדים וגם למבוגרים. חלקן הגדול בשעות הערב, כשבחוץ כבר פחות חם. תבלו.

   

   

  החיזיון האור-קולי החדש במצדה

  "משקיעה לזריחה": רשות הטבע והגנים מזמינה את הציבור להגיע ולצפות בסיפור מצדה תוך חוויה רב חושית מרתקת. החיזיון האורקולי החדש באתר הוא מופע מרהיב אשר מוקרן על גבי הצלע המערבית של המצדה, ונעשה בו שימוש בטכנולוגיית וידיאו מפינג (Video-Mapping) וכן באמצעי תאורה וסאונד מתקדמים, ואף באלמנטים של שיתוף הקהל באמצעות צמידים צבעוניים.

  החיזיון האור-קולי החדש במצדה (צילום: בריז קריאייטיב)
  החיזיון האור-קולי החדש במצדה(צילום: בריז קריאייטיב)
   

  פסקול "משקיעה לזריחה" נכתב והולחן במיוחד על ידי המוזיקאי שלמה גרוניך, וחלק מהשירים מבוצעים על ידי הזמרים הראל סקעת ולירז צ'רכי. במקום יפעלו בנוסף כמה מתחמים להעשרת ידע בשביל המוביל אל המופע, בהם סככה ובה הצצה אל מאחורי הקלעים של החפירות הארכיאולוגיות במצדה וכן שני מתחמי שמע עם סיפור המצור של הצבא הרומי וסיפורו של הורדוס.

   

  איפה? גן לאומי מצדה מערב.

   

  מתי? ימים שלישי וחמישי, 27 ו-29 באוגוסט, החל מ-20:00 (המופע ב-21:00 ונמשך 45 דקות).

   

  כמה עולה? 50 שקלים למבוגר, 40 שקלים לילד, הנחות ללנים בחניון הלילה ולמנויי "מטמון".

   

  בין אור לחושך במערות

  "לילות גוברין": כשהערב יורד על מערות בית גוברין, התאורה משתנה וגם הצבעים, והכול נראה אחרת. ברשות הטבע והגנים מזמינים את הציבור לערב שכולו חוויה של לילה ומעט אור.

  צלליות בגן הלאומי בית גוברין (צילום: אייל מיטרני, רשות הטבע והגנים)
  צלליות בגן הלאומי בית גוברין(צילום: אייל מיטרני, רשות הטבע והגנים)
  המבקרים יטיילו בין המערות במתחם מערות הפעמון, ובתחנות לאורך מסלול הטיול יגלו שאורות הפנסים חושפים לפניהם עולם שלם שנסתר מהעין ובו צלליות, חרקים ואווירה מיוחדת. במהלך הטיול ילכו המטיילים לאור עששיות בזמן שכלי נגינה מיוחדים ישמיעו מוזיקה שתעיר ותחדד את החושים, תוך כדי שצלליותיהם ייצרו על קירות המערות כל מיני צורות. כמו כן, יהיו במתחם תחנות יצירה בתשלום.

   

  איפה? גן לאומי בית גוברין.

   

  מתי? ימים שלישי ורביעי, 28-27 באוגוסט, בשעות 21:30-18:30.

   

  כמה עולה? 28 שקלים למבוגר, 14 שקלים לילד, חינם למנויי "מטמון".

   

  העיר העתיקה אשקלון מתעוררת לחיים

  "אשקלילה": רשות הטבע והגנים מזמינה את הציבור לגן הלאומי תל אשקלון כדי לגלות את עברה המרתק והפחות מוכר של אשקלון, בחוויה משפחתית לעת ערב. בתוכנית: טיול בין דמויות שיספרו סיפורים נבחרים מעברה המפואר של העיר, בהן שמשון הגיבור שנלחם בפלשתים, וממלוכ ססגוני שיספר "סיפורי אלף לילה ולילה" על העיר.

   

  כמו כן, צפו למפגש עם מכשפה מקומית, שתושבי העיר הקדומה בזו לה, אבל אולי היא תלמד אתכם לרכוב על מטאטא. ניתן להצטרף גם לסיור עששיות קצר בשטח הגן הלאומי.

  פעילות שקיעה וערב בגן הלאומי תל אשקלון ( צילום: יוסי ליאון)
  פעילות שקיעה וערב בגן הלאומי תל אשקלון( צילום: יוסי ליאון)
   

  איפה? גן לאומי תל אשקלון.

   

  מתי? ימים שלישי ורביעי, 28-27 באוגוסט, בשעות 22:00-19:00.

   

  כמה עולה? 28 שקלים למבוגר, 14 שקלים לילד, חינם למנויי "מטמון".

   

  מפגש בין חיות בר לאדם בגן לאומי ירקון

  מהעגולשון ועד גירית הדבש: לפעמים, באמצעות הטלוויזיה, עולמן של חיות הבר מגיע ממש אלינו לסלון. ברשות הטבע והגנים מזמינים את הציבור לצאת לערב אחד מהסלון ולפגוש בגן הלאומי ירקון כמה מהאנשים שאחראים לכך.

  גן לאומי ירקון (צילום: מנו גרינשפן)
  גן לאומי ירקון(צילום: מנו גרינשפן)
    

  במפגש ייחשפו המבקרים לאחורי הקלעים של כתבות המשודרות בפריים טיים – התחקיר, הצילום, הקשיים, התגובות והשותפים לעשייה. אל המפגש יצטרף ד"ר יריב מליחי, אקולוג ברשות הטבע והגנים, שהשתתף בהכנת כמה כתבות ויציג תמונת מצב עדכנית על אודות הסוגיות שעלו בהן.

   

  המפגש מיועד למבוגרים ולנוער מגיל 10 ומעלה. הישיבה היא על הדשא, ומומלץ להצטייד במחצלות או בכיסאות וכן בחומר דוחה יתושים.

   

  איפה? גן לאומי ירקון - מתחם תל אפק.

   

  מתי? יום שלישי, 27 באוגוסט, בשעות 21:00-19:00.

   

  כמה עולה? 28 שקלים למבוגר, 14 שקלים לילד, חינם למנויי "מטמון". מספר המקומות מוגבל, יש להירשם מראש דרך האתר.

   

  שירת המונים בהרודיון

  "קול הארמון שר" - ברשות הטבע והגנים מזמינים את הציבור להצטרף לערב שירת המונים סוחפת בארמון המלך הורדוס עם המפיק המוזיקלי נוריאל שמעון והזמרת חגית מעוז.

  ההרודיון (צילום: מנו גרינשפן)
  ההרודיון(צילום: מנו גרינשפן)
   

  המשתתפים יבחרו יחד שירים וישירו אותם בשירה משותפת בהופעת המונים חיה ובועטת, שתוקרן על מסך ענק. לאחר מכן יגלשו לתוך הלילה עם מבחר שירים ישראליים – מהקלסיקה של הזמר העברי ומשירי ימינו – בביצועים חדשים ורעננים. הפעילות כוללת הליכה בשבילי האתר.

   

  איפה? פארק (גן לאומי) הרודיון.

   

  מתי? יום חמישי, 29 באוגוסט, החל מ-19:30.

   

  כמה עולה? 29 שקלים למבוגר, 15 שקלים לילד, חינם למנויי "מטמון".

   

  ערב שכולו כוכבים בכוכב הירדן

  תחת שמי הלילה המרהיבים של כוכב הירדן, רשות הטבע והגנים מזמינה את הציבור להיפרד מהחופש הגדול בחגיגת אסטרונומיה לכל המשפחה. בתוכנית: הרצאה עם מצגת לציון 50 שנים לנחיתת האדם הראשון על הירח ואחריה "מסע בשמיים" להכרת קבוצות הכוכבים וסיפוריהם המיוחדים.

   

  צפייה בשלהי מטר המטאורים "הפרסאידים", הכרת כוכבי הלכת שליטי החודש ומעקב אחר תנועתם החרישית של הלוויינים בשמיים ואחר עוד אירועים קוסמיים שיתרחשו במשך הלילה. את הפעילות ינחה משה קשי, מומחה להכרת פני השמיים ונתיבי הרקיע.

  כוכב הירדן (צילום: יובל מורן)
  כוכב הירדן(צילום: יובל מורן)
   

  איפה? גן לאומי כוכב הירדן.

   

  מתי? יום חמישי, 29 באוגוסט, בשעות 24:00-20:30.

   

  כמה עולה? 22 שקלים למבוגר, 9 שקלים לילד, חינם למנויי "מטמון".

   

  אולמות האבירים בעכו העתיקה

  מיזם "אוצרות הגליל" לעידוד התיירות לגליל המערבי והחברה לפיתוח עכו ונצרת מזמינים את הציבור אל עכו העתיקה - לבקר במצודה ההוספיטלרית ובאולמות האבירים, לנסוע בזמן אל המאה ה-12 באמצעות משקפי מציאות מדומה, לראות ולשמוע את סיפורו של הבלן האחרון בחמאם הטורקי.

  אולמות האבירים בעכו העתיקה (צילום: אוצרות הגליל)
  אולמות האבירים בעכו העתיקה(צילום: אוצרות הגליל)
  לסייר במנהרת הטמפלרים ולבקר בשדרת האמנים באולמות האבירים שבה יוכלו הילדים להתחפש לאבירים ולהתנסות במשחקי אבירים, להשתתף ביצירות ובסדנאות אמנות עתיקה, לצפות בפעילויות של ניפוח זכוכית, סבונים טבעיים, ציורי פנים, צביעת חרבות, ציורי מים, רקמה עתיקה ועוד.

   

  איפה? אולמות האבירים העכו העתיקה.

   

  מתי? ימים ראשון עד שבת, 31-25 באוגוסט, בשעות 16:00-10:00, כל פעילות אורכת כ-40 דקות.

   

  כמה עולה? מחיר כרטיס 64-40 שקלים, בהתאם לפעילויות הנבחרות. פעילויות נוספות בתוספת 10 שקלים. להזמנה: 077-9964650.

   

  סיורי בוקר ולילה בראש הנקרה

  באתר התיירות ראש הנקרה מתקיימים בחופש שני סיורי בוקר מודרכים מותאמים לכל המשפחה. לאחר רדת החשיכה, רק בקיץ בימים שלישי וחמישי, נפתח האתר לסיורי עששיות ליליים בשעות שהטבע מתעורר לחיים מסתוריים.

  ראש הנקרה (באדיבות ראש הנקרה ופיני חמו)
  ראש הנקרה(באדיבות ראש הנקרה ופיני חמו)
   

  סיור העששיות כולל נסיעה לילית ברכבל המואר אל הנקרות הימיות וסיור מודרך בתוך הנקרות החשוכות לאור עששיות. המשתתפים ילמדו כיצד נוצרו הנקרות ולמה דווקא כאן, יעלו על הגשר המפורסם שעליו עברה הרכבת המנדטורית שאף הובילה לארץ מעפילים, ישמעו את הסיפור המרתק על הלילה שבו המחתרות פוצצו את גשר הרכבת ויצפו במיצג האור קולי.

   

  איפה? ראש הנקרה.

   

  מתי? סיורי בוקר מודרכים בימים ראשון עד חמישי, 29-25 באוגוסט, בשעות 9:30 ו-10:30. סיורים ליליים בימים שלישי וחמישי בלבד בשעה 19:45.

   

  כמה עולה? סיורי בוקר: 48 שקלים למבוגר, 38 שקלים לילדים ונוער; סיורי לילה: 54 שקלים למבוגר, 48 שקלים לילדים ונוער – בהרשמה מראש באתר.

   

  הפנינג סיום החופש בנהר הירדן

  ב"אינדי פארק", הממוקם על גדות נהר הירדן בסמוך ליסוד המעלה, מזמינים את הציבור להפנינג לסיום החופש הגדול - עם מגלשת מים מתנפחת, מגוון כלי שיט ומתקנים חווייתיים לכל המשפחה. בין הפעילויות: סאפ-גלשן, קיאקים, סירות פדלים, שיט קאנו אינדיאני, חץ וקשת לילדים ולמבוגרים, משחקי שולחן, קיר טיפוס, מתחם מיני גולף, פארק חבלים לילדים, אומגה, טיולי אופניים ועוד.

  אינדיפארק (צילום: רונן טופלברג)
  אינדיפארק(צילום: רונן טופלברג)
   

  איפה? אינדי פארק, יסוד המעלה.

   

  מתי? יום שישי, 30 באוגוסט, בשעות 16:00-9:00.

   

  כמה עולה? 119 שקלים לאדם (מגיל שנתיים) – כרטיס "הכל כלול".

   

  "חברותא בחאן" בקיבוץ אשבל

  בקיבוץ אשבל שבגליל התחתון יקיימו לרגל סיום חופשת הקיץ אירוע קמפינג חווייתי לכל המשפחה בדגש על מגוון פעילויות חינוכיות, ערבי שירה, קומזיץ, טיולים מודרכים ועוד. בתוכנית, בין היתר: סדנת אקרובלאנס, בנייה מחנאית מודרכת, סדנאות יצירה לילדים וטיול מודרך בנחל צלמון או נחל כזיב.

  "חברותא בחאן" בקיבוץ אשבל(צילום: אור זקש, באדיבות "ארץ כרמי זית")
   

  איפה? חאן מסביב למדורה, קיבוץ אשבל.

   

  מתי? ימים ראשון ושני, 26-25 באוגוסט.

   

  כמה עולה? 110 שקלים לאדם (הרשמה לטיול המודרך בתשלום נוסף – 50 שקלים לילד, 35 שקלים למבוגר). לפרטים והרשמה: מאור 050-2517034, תום 054-9732068.

   

  "ארץ-שיר" - פרויקט טיולים לסוף החופש הגדול

  ארגון "אשכולות" בשיתוף האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך מציע השנה לראשונה במסגרת פרויקט מיוחד טיולים מודרכים בחינם אשר ייצאו מ-17 מוקדים שונים ברחבי הארץ ובחופיה וישלבו מבט מעמיק על ההיסטוריה והמורשת של האזור - לצד שירי ארץ ישראל האהובה.

  מטיילים עם
  מטיילים עם "אשכולות"(צילום: אלון שניידר)
   

  בין הסיורים: טיול אל משכנות שאננים בעקבות השיר "השר משה מונטיפיורי", סיור לילה בחוף אכזיב בליווי שיריה של נעמי שמר, טיול בראש פינה בעקבות שיריו של אהוד בנאי, משחק חפש את המטמון בעקבות שירי הכינרת, טיולים בכרמל בעקבות שיריו של יורם טהר-לב ועוד.

   

  מתי? יום חמישי, 29 באוגוסט, בשעות 19:30-16:30 או 23:00-20:00; יום שישי, 30 באוגוסט, בשעות 13:00-10:00.

   

  כמה עולה? ללא תשלום, אך מותנה בהרשמה מראש באתר. www.eshkolot.org

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רונן טופלברג
  אטרקציות חוץ: בשבוע האחרון של אוגוסט יוצאים לטבע
  צילום: רונן טופלברג
  מומלצים