שתף קטע נבחר

לאחר 47 שנים: כך נפרד עמיר פרץ מהשפם

יו"ר העבודה-גשר החליט להיפטר מהשפם המפורסם: "הורדתי אותו כדי שתוכלו לקרוא את שפתיי: 'לא אשב בממשלה עם נתניהו'"

 

 

 

יו"ר העבודה-גשר ח"כ עמיר פרץ נפרד אתמול (ראשון) מהסמל האישי-פוליטי שלו במשך עשרות שנים והכל כדי להוכיח כי לא ייכנס בשום מקרה לממשלה בראשות בנימין נתניהו. פרץ החליט להגיב באופן חריג מאוד לטענות נגדו במערכת הפוליטית כי לאחר הבחירות ייכנס לממשלת שכזאת – באמצעות גילוח שפמו האישי. לדבריו, באמצעות האקט הבלתי שגרתי הזה הוא מתחייב כי לא ייכנס לממשלת נתניהו.

 

עמיר פרץ מוריד את השפם (צילום: זיו קורן)
עמיר פרץ מוריד את השפם(צילום: זיו קורן)

 

"47 שנים אני הולך עם השפם הזה. בשנת 2002 הייתה לי תחנת יציאה ונפרדתי מהשפם הארוך והמפורסם שלי, כי ארגוני החירשים פנו אליי ואמרו שהשפם מפריע להם לקרוא שפתיים. אז קיצרתי אותו ונשארתי עם שפם קצר", סיפר אתמול פרץ. "עכשיו החלטתי להוריד את השפם לגמרי כדי שהדברים שלי יהיו הכי ברורים ומובנים: אני לא אצטרף לממשלה בראשות נתניהו".

 

בימים האחרונים רמזו גורמים בכירים בליכוד, כי מתנהל שיח שקט עם עמיר פרץ על "היום שאחרי", כלשונם. יו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ דוד ביטן, טען כי ח"כ עמיר פרץ יכול להיכנס לממשלה כדי לממש את האג'נדה החברתית שלו. בשמאל, בתגובה, תקפו את פרץ: בכירים ברשימת המחנה הדמוקרטי, כמו ח"כ סתיו שפיר, האשימו אותו בכך שהוא מנהל מגעים מאחורי הקלעים עם הליכוד כדי להצטרף לממשלת נתניהו. מספר 2 בכחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, טען כי נתניהו "סידר" לפרץ ראיון מפרגן בחינמון שלו ודרש ממנו להתחייב כי לא ייכנס לממשלת נתניהו בכל מקרה.

 

עמיר פרץ מוריד את השפם (צילום: זיו קורן)
כינס את הפורום המשפחתי. פרץ עם רעייתו אחלמה ובנם אוהד(צילום: זיו קורן)

עמיר פרץ מוריד את השפם (צילום: זיו קורן)
(צילום: זיו קורן)

 

גורמים במטה הבחירות של פרץ אמרו כי הטענות כלפיו שקריות וכי הן גרמו לו נזק אלקטורלי. כדי להזים את הטענות נגדו, החליט יו"ר העבודה להצמיד להבטחת הבחירות שלו גם אקט סמלי: גילוח השפם. "נתניהו הפיץ נגדי את אחד הספינים השקריים ביותר במערכת הבחירות: שיש בינינו דיל על הצטרפות לממשלה בראשותו", אמר פרץ. "אנשים קנו את השקר הזה. לכן החלטתי להתחייב באופן הכי מפורש שלא אשב עם נתניהו בכל תנאי, והוא גם לא יהיה ראש הממשלה אחרי הבחירות".

 

 

מיר פרץ מגלח את השפם  (צילום: קמפיין העבודה- גשר)
המראה החדש של עמיר פרץ(צילום: קמפיין העבודה- גשר)

ח"כ פרץ סיפר אתמול, כי במשך שלושה ימים ולילות קיים דיונים עם בני משפחתו בשאלה האם כדאי להסיר את השפם. "כינסתי את 'הפורום המשפחתי', שהוא הצוות האסטרטגי הכי קרוב שלי: אחלמה רעייתי, הילדים שני, אוהד, יפתח ומתן ואח שלי אלברט. זה היה עניין שנוי במחלוקת והיו הרבה רגשות בהחלטה הזו". פרץ הוסיף, כי לרעייתו היה הכי קשה עם גילוח השפם. "המשפחה שלי מאוד מחוברת למראה שלי ולשפם שלי וזה לא היה פשוט לקבל החלטה כזו. אחלמה חיה 47 שנים עם בעל שיש לו שפם והיה לה יותר קשה".

 

לאחר שהתקבלה ההחלטה להוריד את השפם נערך הטקס בביתו של פרץ: "הספר המיתולוגי שלי הוריד את השפם ועכשיו כולם יכולים לקרוא את השפתיים שלי ולהבין כי אנחנו היחידים שאומרים שנתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבא ואנחנו בכל מקרה לא נהיה איתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קמפיין העבודה- גשר
עמיר פרץ מגלח את השפם
צילום: קמפיין העבודה- גשר
מומלצים