שתף קטע נבחר

שטייניץ: "הסיכול בסוריה שייך לצה"ל, האסטרטגיה שייכת לנתניהו"

השר וחבר הקבינט התייחס למתיחות בצפון ובדרום, טען שהמדיניות הישראלית נותרה כשהייתה - תגובה על כל תקיפה - והוסיף כי צה"ל יחליט מתי להחריף את המהלומה: "הציבור ראה רק את קצה הקרחון"

השר וחבר הקבינט יובל שטייניץ התייחס הבוקר (יום ב') בריאיון לאולפן ynet למתיחות מצפון ומדרום ברקע המטח האחרון בשדרות, התקיפה הישראלית בסוריה ואיומיו של נסראללה.

 

 

שטייניץ טען בין היתר כי תקיפת חיל האוויר הלילה בצפון הרצועה, בתגובה לירי שהוביל לכאוס בפסטיבל לייב שדרות, לא הייתה החריפה שבארסנל הצה"לי, וזאת תוך הדגשה כי הירי לא בוצע ישירות על ידי חמאס: "בעזה שולט חמאס אך הוא לא שולט באופן מלא, ויש כאלה שלא סרים למרותו. התגובה הייתה חריפה, אך אם המצב לא ייפסק נגיב ביד קשה יותר. אנחנו ערוכים לפעולה צבאית נרחבת אם נידרש לכך, ואנחנו אלה שנקבע את המועד".

 

בנוגע להעברת המענק הקטארי לרצועה כמחווה הומניטרית של ישראל, אמר שטייניץ שהמדיניות נגד הטרור העזתי לא השתנתה, אך הוסיף כי אין כל תועלת ביצירת משבר הומניטרי שרק יעמיק את הקרע.

 

- יש מי שטוען שאתם רוצים שקט לפני הבחירות, ואז הכול ייפתח מחדש.

"יש כאלה שאומרים שאנחנו לא פועלים באופן מספיק תקיף בעזה, כדי לשמר את השקט בבחירות. אתמול גם שמעתי שאמרו שנתניהו החליט לפעול בסוריה באופן תקיף כי זה משרת אותו לקראת הבחירות. אנחנו פועלים באופן תקיף ושקוף בכל הגזרות. באופוזיציה יש אג'נדה אחת - רק לא נתניהו - והם מנסים תמיד לערב פוליטיקה אישית גם בנושאים ביטחוניים. הביצוע של פעולת הסיכול בסוריה היה של צה"ל, האסטרטגיה הייתה של בנימין נתניהו. הציבור רואה רק את קצה הקרחון".

יובל שטייניץ  (צילום: שמוליק דודפור)
"האסטרטגיה בסיכול בסוריה הייתה של נתניהו". שטייניץ(צילום: שמוליק דודפור)

 יירוטים מעל עוטף עזה ()
"לחמאס אין שליטה מלאה בעזה". הירי לעבר שדרות

חסן נסראללה בנאום לאחר התקיפה הישראלית (צילום: AFP)
"בובה של איראן". נסראללה(צילום: AFP)
 

- הקבינט מתכנס שוב, עד כמה אנחנו קרובים להסלמה ממשית בשתי הגזרות?

"אין ספק שהמצב מתוח. הגורם העיקרי שמניע את האלימות נגדנו זו איראן שנמצאת תחת לחץ ותסכול גוברים, גם בעקבות הכישלון הצבאי שלה בסוריה. הם לא מצליחים לבסס שם מאחז צבאי, ויש להם בנוסף לחץ כלכלי כתוצאה מהסנקציות האמריקניות. הלחצים האלו עלולים לגרום להם להורות לחיזבאללה לתקוף אותנו".

 

- עד כמה אנחנו מתייחסים ברצינות לאיומיו של נסראללה?

"תמיד מתייחסים ברצינות. אנחנו גם זוכרים כל הזמן שנסראללה הוא בסך הכול בובה של איראן, וערים כאמור לאפשרות שיפעל בהוראת טהרן".

 

- שרי קבינט תוקפים את ראש הממשלה לא בפנים גלויות, אחר כך מצייצים, איך קבינט כזה עובד?

"בשנים האחרונות הקבינט מתפקד מעולה, לפעמים שרים ממפלגות אחרות רוצים לנגח את ראש הממשלה כדי לקושש קולות. אנחנו שמים את הפוליטיקה בצד. חבל שבאופוזיציה, גם אחרי פעולת הסיכול המוצלחת בסוריה, מחפשים את נתניהו".

 

- מה אתה חושב על פסילתם של בנצי גופשטיין וברוך מרזל?

"לא קראתי את ההחלטה. אני חושב שאנשים שמסיתים לגזענות נגד ערביי ישראל, שחלק גדול מהם אזרחים נאמנים למדינה, לא ראוי שיהיו בכנסת. עם זאת, אני חושב שחלק גדול מנציגי הרשימה הערבית, שלא מכירים בזכות העם היהודי למדינה משלו, שבעצם מתנגדים לקיומה ולהקמתה של ישראל כמדינה יהודית, גם לא צריכים לשבת בכנסת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שמוליק דודפור
יובל שטייניץ
צילום: שמוליק דודפור
מומלצים