שתף קטע נבחר

בן גביר: "אני בקשרים טובים מאוד עם לשכת ראש הממשלה"

אחרי ששניים מחברי "עוצמה יהודית" נפסלו מלהתמודד בבחירות בגין הסתה לגזענות, הם תקפו בחריפות את בית המשפט. מרזל כינה את שופטי העליון "פסולים". בן גביר לנתניהו: "אנחנו הסיכוי היחיד לממשלת ימין"

 

 

ראש רשימת "עוצמה יהודית", ששניים מחבריה - ברוך מרזל ובנצי גופשטיין - נפסלו מלהתמודד בבחירות, פנה הבוקר (שני) לאנשיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אני מצוי איתם בקשרים טובים מאוד בחצי שנה האחרונה, הסברתי להם, ונדמה לי שיש גם הבנה מהצד שלהם, שאנחנו הסיכוי היחיד להקמת ממשלת ימין", הדגיש במסיבת עיתונאים.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

"כרגע יש ממשלת שמאל בסקרים. נתניהו ושאר מפלגות הימין, בלי ליברמן, לא מצליחים להגיע ל-61 המנדטים המיוחלים. העברתי מסר לאנשיו של ראש הממשלה שלא יקרה שום דבר אם יהיו פחות מנדט לליכוד ופחות מנדט לימינה".

איתמר בן גביר https://besttv232-ynet-images1-prod.cdn.it.best-tv.com/PicServer5/2019/08/26/9444084/photo_2019-08-26_11-54-23.jpg (צילום: אלכס גמבורג)
"אנחנו הסיכוי היחיד לממשלת ימין". איתמר בן גביר(צילום: אלכס גמבורג)

בן גביר תקף בדבריו את יו"ר ימינה איילת שקד: "לצערנו לא הופתענו מהחלטת בית המשפט העליון, אבל אנחנו מאוד מאוכזבים. הבעיה שלנו היא לא ההחלטה הקשה, המפלה לצערנו בפסיקות העליון שחוזרת פעם אחר פעם. טיבי כשר, ד"ר בן ארי לא. בשארה כשר, ברוך מרזל לא. יזבק כשרה, בנצי גופשטיין לא. אני מזכיר שמי שעמדה בראש משרד המשפטים הייתה איילת שקד. היא סיפרה לכולם על מהפכה ימנית. והינה, מסתבר שאיילת הייתה שרה ארבע שנים ועולם כמנהגו נוהג - בבית המשפט העליון לא ראינו שום שינוי מהותי".

 

הוא הוסיף כי "בפעם האחרונה שד"ר בן ארי נפסל, איחוד מפלגות הימין קיבלו לא פחות מעוד מנדט אחד כתגובה על הפסילה. היה זעם ציבורי. אנשים אמרו בצורה הכי חד-משמעית - לא ניתן לזה לעבור בשתיקה. התשובה לבג"ץ היא בקלפי". לדבריו, "מהבוקר אנו מקבלים מאות פניות של אנשים שאומרים לנו 'רצינו ש"ס, ימינה, ליכוד, אבל אנו עוברים אליכם כי אנו מבינים שהשמאלנים לא סתם רצו לפסול אתכם'. החלטת בית המשפט העליון, כמה שהיא מצערת, עצובה וקשה, היא זאת שתעביר אותנו את אחוז החסימה".

ברוך מרזל מסיבת עיתונאים של ראשי עוצמה יהודית בירושלים (צילום: אלכס גמבורג)
"הבנתי את הפסוק 'מקום המשפט הוא מקום הרשע'". מרזל(צילום: אלכס גמבורג)

בנצי גופשטיין מסיבת עיתונאים של ראשי עוצמה יהודית בירושלים (צילום: אלכס גמבורג)
"אנשים קטנים עם חליפות שחורות חושבים שהם מנהלים את העולם". גופשטיין(צילום: אלכס גמבורג)

אמש פסל בית המשפט העליון את מרזל וגופשטיין מהתמודדות בבחירות הקרובות לכנסת ה-22, במסגרת דיון בערעורים שהוגשו בעקבות החלטת ועדת הבחירות המרכזית.

 

תשעה שופטי העליון קיבלו פה אחד את הערעור בעניין גופשטיין, וברוב של שמונה שופטים כנגד דעת מיעוט של שופט אחד את הערעור בעניין מרזל, וקבעו כי שניהם מנועים מלהתמודד - בגין הסתה לגזענות. במקביל, בית המשפט אישר את מועמדותו של בן גביר, וכן את הרשימה בכללותה.

השקת קמפיין ימינה ברמת אלקנה (צילום: יאיר שגיא)
"סיפרה על מהפכה שיפוטית אבל אין שינוי מהותי". איילת שקד(צילום: יאיר שגיא)

שופטי העליון בדיום ל  עתירה לפסול את עוצמה יהודית  (צילום: אלכס קולומויסקי)
"פסולים". שופטי העליון(צילום: אלכס קולומויסקי)

ברוך מרזל אמר במסיבת העיתונאים הבוקר כי "כשנכנסתי לאולם בית המשפט וראיתי את הרכב השופטים, הבנתי את הפסוק 'מקום המשפט הוא מקום הרשע'". לאחר מכן תקף את ההחלטה בחריפות: "האנשים האלה שיושבים בבית המשפט העליון הם האויב של היהדות, האויב של הציונות, האויב של ארץ ישראל. האויב של כל דבר שבקדושה. הפסולים פסלו את הכשרים".

 

גם בנצי גופשטיין, יו"ר להב"ה, תקף את מערכת המשפט: "יש מגדל שן בירושלים. במגדל השן הזה יושבים אנשים קטנים עם חליפות שחורות וחושבים שהם מנהלים את העולם. זה לא על גזענות, זה לא נגד גופשטיין. המלחמה פה היא נגד היהדות".

 

בפסק הדין שכתבה נשיאת העליון אסתר חיות, היא דחתה את טענתו של גופשטיין כי פעולותיו במסגרת ארגון להב"ה, שאותו הוא מוביל, אינן נובעות מגזענות אלא מתפיסה ערכית שנועדה למנוע התבוללות בישראל. "התמונה העולה מעיון בעשרות הראיות שהוצגו בפנינו היא ברורה, חד-משמעית וגלויה על פניה - מדובר במופעים מחרידים של הסתה שיטתית לגזענות המופנים נגד הציבור הערבי. גופשטיין מציג את הציבור הזה בהכללה כאויב וכמי שאין לקיים עימו כל מגע העשוי להתפרש כדו-קיום", נימקה הנשיאה חיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס גמבורג
איתמר בן גביר
צילום: אלכס גמבורג
מומלצים