שתף קטע נבחר

אחרי שכינה את הערבים "פראי אדם" - ירון לונדון מתנצל

לאחר שעורר סערה בשידור, ירון לונדון מתנצל: "מדבריי שנאמרו בלהט הדיון ניתן היה לשמוע הכללה גורפת. על כך אני מתנצל מעומק הלב ומבהיר כי חלילה לי מלחשוב כי הערבים הם פראי אדם". מכאן נמסר: "מקבלים את ההתנצלות. אין בשידור הציבורי מקום להתבטאויות מסוג זה"

אחרי האמירה השנויה במחלוקת והדרישה של כאן להתנצלות - ירון לונדון מתנצל. "רבים, בעיקר מקרב צופינו הערבים, נפגעו מדברים שאמרתי אמש בתוכנית "גאולה ולונדון" ב"כאן". בשעת לילה שמעתי את הקלטת התוכנית ומצאתי כי הסתבכתי בלשוני, התנסחתי שלא כראוי וכי יש סיבה לעלבונם. אני מתנצל על כך", אמר לונדון באמצעות חברת ההפקה שמשדרת את תוכניתו. "אסביר את כוונת דבריי: הדיון סב על הסיבה שבגללה התעניינו יוצרי הסדרה 'הנערים' בגורלו של הקורבן הערבי מוחמד אבו חד'יר ובאישיותם של רוצחיו היהודים, יותר מאשר ברוצחיהם של הנערים מגוש עציון.

 

 

"טענתי כי יהודי אינו משתומם על כך שערבי רוצח יהודי. לעומת זאת, מתוך תפיסתו את עצמו כבן לעם נעלה מבחינה מוסרית, הוא מתקשה להשלים עם העובדה שמקרב בני עמו יצא רוצח נתעב. יוצרי הסדרה הונעו על ידי הרצון לגלות את שורשיי הנגע, המפחיד אותם יותר מאשר מתנכל חיצוני. את היחס השונה לרוצחים משני העמים הסברתי בכך שיהודים תופסים את הערבים כפראי אדם רצחניים. התבוננות בסביבתנו הגיאוגרפית, כך אמרתי, מאששת את התפיסה הזאת. כמובן שבאומרי 'הערבים' לא התכוונתי לפרט הערבי, אלא להתנהגותן של החברות הערביות במדינות השכנות. מקביעה זו אין בדעתי לחזור, אך אני מודה כי מדבריי שנאמרו בלהט הדיון ניתן היה לשמוע הכללה גורפת. על כך אני מתנצל מעומק הלב ומבהיר כי חלילה לי מלחשוב כי הערבים הם פראי אדם".

 

הדברים נכתבו לאחר שמגיש הטלוויזיה אמר אתמול (ב') בתוכניתו "גאולה ולונדון": "ערבים הם פראי אדם. אגב, אני מקבל את העמדה הזאת, ערבים הם פראי אדם. הם לא שונאים רק יהודים, הם רוצחים את עצמם בראש ובראשונה, בימינה, שמאלה, קדימה, מזרחה, מערבה, ערבים טובחים ערבים. אין בעיה עם זה. אני לא דיברתי על פלסטינים, דיברתי על התרבות הערבית".

 

 

מאוחר יותר לקראת סיום התוכנית, לונדון שלח הבהרה: "לפני סיום אמרו לי העורכים שלי באוזנייה שברשתות החברתיות כבר יש מחאות על ההתבטאות שלי בעניין הרצחנות של הציביליזציה הערבית, אז אני מניח שזה ילך ככה: ערבים ואנשי שמאל מושבע יאמרו 'לונדון הוא גזען'. אנשי ימין יאמרו 'אפילו לונדון השמאלן אומר שהערבים הם רצחנים'. זה משעמם, אל תעשו את זה".

 

ירון לונדון ()
ירון לונדון

 

מתאגיד כאן, שדרשו אמש מלונדון להתנצל על האמירה עד היום בחצות, נמסר: "אנו מקבלים את ההתנצלות. אין בשידור הציבורי מקום להתבטאויות מסוג זה. אנו מזמינים את הצופות והצופים לכאן 11 הערב".

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צילום מסך מתוך כאן 11
ירון לונדון
צילום: צילום מסך מתוך כאן 11
לאתר ההטבות
מומלצים