שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ההשפלה בסניף שופרסל: חשד שהעובד עבר התעללות סדרתית
  לאחר שעובד פלסטיני ברשת תועד כשהתעלל בעובד הלוקה במוגבלות בסניף גוש עציון, הוארך מעצרם של שלושה עובדים החשודים במעורבות בהתעללות. לטענת המשטרה החשודים התעללו בעובד חסר הישע בעשרות מקרים נוספים

  מעצרם של שלושה עובדים ברשת שופרסל החשודים במעורבות בהתעללות בעובד עם מוגבלות בסניף גוש עציון הוארך היום (שלישי) בבית משפט השלום בירושלים עד ליום חמישי. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם של השלושה, שניים מהם פלסטיניים, משום שלטענתם ישנם עוד עשרות מקרי התעללות שביצעו החשודים בנער.

   

  הסרטון שפורסם

  הסרטון שפורסם

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  העובדים נעצרו בעקבות הסרטון שהופץ ברשתות החברתיות, שבו נראה אחד החשודים ממוצא ערבי קושר את ידיו של עובד חרדי עם מוגבלות באמצעות ניילון נצמד ומכה בו באמצעות גליל הניילון הנצמד. באותה העת, דרש ממנו לחזור על המילים שאמר: "אתה מנהל חלב". העובד חזר אחריו, ולאחר מכן הוכה בעורף. שלושת העובדים החשודים פוטרו מעבודתם ברשת שופרסל.

   

  שופרסל עובד קשור השפלה ()
  מתוך הסרטון שפורסם

  בהמשך הסרטון הפועל מלמל כמה מילים בערבית, הכה בעורפו של העובד, ודרש ממנו אחר כך גם לחזור אחרי המילים שאמר בערבית. חסר הישע ביקש שיסירו את הניילון הנצמד מידיו: "תפתח חם לי", וכך הסתיים הסרטון. ברשתות החברתיות רבים התייחסו למקרה, ואף טענו כי מדובר בתקיפה ממניע לאומני.

   

  השופט אורן סילברמן נימק את הארכת המעצר ואמר כי "שני הצדדים ניסו למשוך את האירוע למקומות פוליטיים אך בסופו של דבר מדובר במעשים המדמים את העברות המיוחסות אליהם ובכך יש להתמקד. כנגד כל המיוחסים קיים חשד סביר בעבירות המיוחסות. אמנם חלקם של כל אחד מהמשיבים באירועים שונה אך בשלב זה לא ניתן לבצע אבחנה".  

   

  ההתנצלות של אחד החשודים    (מתוך עמוד הפייסבוק )

  ההתנצלות של אחד החשודים    (מתוך עמוד הפייסבוק )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  פרקליטו של החשוד השלישי שאינו נראה בסרטון טען כי שני החשודים הפלסטיניים מנסים להפליל אותו ולהשחיר את שמו. לטענתו, החשוד אותו הוא מייצג, הלך עם העובד למנהל של הסופר כדי להתלונן על מה שנעשה לו ומסר בצורה מפורשת במהלך חקירתו כי הוא פחד להתלונן להנהלה כי רוב העובדים במחסן הינם ערבים ופעולה כזו עלולה הייתה לסכן אותו".

   

  עו"ד איתמר בן גביר המייצג את הנער שבו התעללו אמר: "מתברר שהסרטון שראינו זה רק קצה הקרחון. בסיפור הזה יש מוטיבים לאומניים ואמירות קשות נגד עם ישראל והעם היהודי. אני גם זועם שהייתה מעורבות של יהודים בסיפור הזה. עובד שהשתתף והיה לפחות חלק מהמעגל הזה, זה שאיפשר את את ההתעללות. אנחנו דורשים מבית המשפט אפס סובלנות ובמקביל אנחנו הולכים להגיש תביעה נגד רשת שופרסל שישלמו על הפגיעה על הנזק על ההתעללות וההשפלה".

    

  אמו של אחד החשודים אמרה בפתח הדיון: "אני כועסת שהוא במעצר. עושים מזה סיפור גדול יותר ממה שזה. הוא רוצה לחזור לעבודה, ערבים ויהודים עובדים בשופרסל ביחד. כולם אותו דבר".

   

  העובד שתועד מתעלל בנער החרדי פרסם לפני כמה ימים סרטון שבו הסביר כי הם למעשה חברים וש"זה היה בצחוק". לדבריו, "אני והוא חברים ועובדים יחד כבר חמש שנים בסניף הזה. אנחנו תמיד צוחקים, ולא ידעתי שהמחסנאי מצלם אותנו". 

   

  על הטענות ולפיהן מדובר באירוע לאומני אמר: "אתם מדברים לא נכון, זה לא היה בכוונה כמו שאתם אומרים ערבי ויהודי. חס וחלילה, אני לא מרביץ לו, רק צחקנו והוא יודע את זה". הוא הוסיף כי הוא מתנצל על מה שקרה. 

   

  משופרסל נמסר בתגובה: "אנו דוחים בשאט נפש את הההתנהגות הנצפית בסרטון זה. נעשה כל שביכולתנו כדי שדברים שכאלו לא יישנו. אנו בשופרסל מאמינים בדו קיום אמיתי וכן, ודוחים כל גילוי של אלימות בין עובדים ובכלל. אנו מצויים בקשר עם העובד שנפגע באירוע ומלווים אותו ככל שיידרש".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים