שתף קטע נבחר

זה המפקד האיראני הבכיר שאחראי לפיגוע הרחפנים שסוכל בסוריה

נחשף מבנה הפיקוד של כוח קודס האיראני שניסה להוציא לפועל פיגוע רחפנים בישראל משטח סוריה. מתברר כי גנרל ג'ואד רפארי, הנמצא תחת פיקודו הישיר של מפקד כוח קודס האיראני קאסם סולימאני, גייס את המחבלים, הכשיר אותם ופיקח על הפיגוע שסוכל

 

 

גנרל ג'ואד רפארי, הנמצא תחת פיקודו הישיר של מפקד כוח קודס האיראני קאסם סולימאני הוא המפקד האחראי לניסיון פיגוע הרחפנים שסיכל צה"ל.

 

רפארי, מבוגרי מלחמת איראן-עיראק, הוא מבכירי כוח קודס - הכוח החשאי של משמרות המהפכה האיראניים הפועלים ברחבי העולם. רפארי משמש כיום כמפקד הכוחות האיראניים בסוריה ומוביל את מאמצי ההתבססות במדינה.

אינפו גרפיקה צה
(צילום: דובר צה"ל)
 

המתחם שהותקף בסוריה (צילום: דובר צה
המתחם שהותקף בסוריה(צילום: דובר צה"ל)

תחת רפארי פועלים עשרות אלפי שיעים מלאומים שונים הפועלים ברחבי סוריה, בין היתר בדמשק, חלב ובמזרח סוריה. רפארי גייס את הפעילים, דאג להכשרתם ופיקח על הוצאת ניסיון הפיגוע לפועל. הפעילים, יאסר אחמד סאהר, חסן יוסף זאביב ושני פעילים נוספים עברו הכשרה לשימוש ברחפנים באיראן, ניסו לשגר רחפני נפץ לשטח ישראל מאזור ערנה בליל 23-22 באוגוסט, והותקפו בדרכם לבצע ניסיון שיגור נוסף, בליל 24 באוגוסט.

 

על רקע ניסיון הפיגוע שסוכל על אדמת סוריה, השיק דובר צה"ל חשבונות בפרסית ברשתות המובילות באיראן: טוויטר, טלגרם ואינסטגרם בשם "צבא ההגנה לישראל". מדובר בפעם הראשונה שדובר צה"ל פותח פלטפורמת הסברה רשמית לקהל האיראני. עם פתיחת החשבונות בפרסית, יפעיל דובר צה"ל פלטפורמות בשש שפות: עברית, אנגלית, ערבית, צרפתית, ספרדית ופרסית. לחשבונות אלה מילוני עוקבים בכל העולם, והן משמשות כלי מול קהלים רבים.

 

ההחלטה על הקמת הפלטפורמות התקבלה בחודשים האחרונים והיום הועלה בה לרגל השקתה תרשים הפיקוד והשליטה של חוליית כוח קודס שהובילה את הפיגוע שסוכל בסוריה. 

פורסם לראשונה 27/08/2019 18:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
מפקד הכוחות האיראניים בסוריה, גנרל ג'ואד רפארי
צילום: דובר צה"ל
מומלצים