שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אמו של הצעיר שהושפל בשופרסל: "אין ספק שהרקע לאומני"

  חיה בלוי, שבנה הסובל ממוגבלות הושפל בסניף הרשת בגוש עציון סיפרה על הצפייה בסרטוני ההתעללות: "הרגשתי חסרת אונים". עו"ד בן גביר המייצג את המשפחה: "התוקפים צחקקו על ישראל והפיצו את הסרטון בכפר"

   

  חנה בלוי בריאיון לאולפן ynet    (צילום: אלכס גמבורג, אורי דוידוביץ)

  חנה בלוי בריאיון לאולפן ynet    (צילום: אלכס גמבורג, אורי דוידוביץ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  חיה בלוי, אמו של הצעיר בעל המוגבלות שספג התעללות במהלך עבודתו בשופרסל בגוש עציון, מספרת הבוקר (ד') בריאיון לאולפן ynet על התחושות הקשות שפקדו אותה כשצפתה בהתעללות בבנה: "בכיתי, הרגשתי חסרת אונים. איך אפשר לעשות דבר כזה לאדם שהוא חסר ישע?". בלוי אומרת כי לדעתה הרקע להתעללות בבנה הוא לאומני, שכן שניים משלושת התוקפים שנעצרו הם פלסטינים מבית לחם ומזרח ירושלים.

   

  היא מספרת כי בנה מבין שעבר התעללות, במיוחד אחרי שאירע המקרה ביום חמישי: "כשהגענו לבקר אותו הוא היה במיטה, הוא לא רצה להסתכל עלינו, הוא לא רצה לדבר איתנו. הוא היה מופנם ולחוץ. הוא רק רצה שנעזוב אותו, לקח לנו זמן לעודד אותו ולא ידענו מה יש לו, הוא לא דיבר".

  שופרסל עובד קשור השפלה ()
  מתיעוד ההתעללות בצעיר בשופרסל
   

  על מוצאם של התוקפים ודעתה בנוגע לרקע להתעללות אמרה: "אין לי ספק שזה לאומני, אין לי ספק בזה. רואים את ההשפלה ואת הלעג, איך שהם מדברים אליו ואיך שהם משפילים אותו, איך הם רוצים שהוא יגיד מילים שהם אומרים לו להגיד".

   

  עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את הצעיר ומשפחתו, אמר כי הוא מקווה שבמשטרה יגישו כתב אישום נגד התוקפים וייחסו לאירוע רקע לאומני, אך לא מסר אם במשטרה אכן מייחסים את אלמנט לאומני לאירוע. "כמו שהוא סיפר לי, הם צחקקו על עם ישראל, צחקקו על העם היהודי, הלכו והפיצו את הסרטון הזה בכל הכפר. אסור לטמון את הראש שלנו בחול. אסור לבוא ולהגיד 'אה טוב, זה סכסוך עובדים'. זה לא רציני וזה לעשות לכולנו חיים קלים מדי", אמר.

   

  תיעוד ההתעללות בצעיר

  תיעוד ההתעללות בצעיר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עוד אמר בן גביר: "אני לא אומר שכל הערבים מתעללים בחסרי ישע וכל היהודים, אבל מצד שני, אסור לנו ללכת לקיצוניות השנייה ולעצום את העיניים. אני שוב אומר ומדגיש את זה, יש יהודים מנוולים, מנהל סניף שיודע ושותק זה נורא ועובד מחסנאי שהוא המנהל הישיר של העובד הזה שנמצא שם ומצחקק זה דבר נורא. אני אומר לך, אני הולך למצות את הדין גם עם עובדי הרשת וגם עם אותם מנהלים גם עם אותו מחסנאי ובוודאי גם עם אלה שעשו את המעשה בפועל".

   

  בלוי אמרה כי הוא חוששת שהאירוע גרם לבנה נזק בלתי הפיך והוסיפה: "אנחנו משקיעים בו מאוד. אנחנו רצינו שהוא יהיה ילד נורמטיבי עד כמה שאפשר בתוך הציבור. הוא עובד בין אנשים, הוא גר בין אנשים, הוא לא בהוסטל, הוא גר לבד. אנחנו רוצים לגדל אותנו שיהיה עצמאי וסיפור כזה מחזיר אותו כמה שנים אחורה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים