שתף קטע נבחר

כחול לבן על "ההאקרים הרוסים": הטלפונים שלנו לא נפרצו

בעקבות הדיווח שהאקרים רוסים פרצו לטלפונים של כל ראשי הקמפיין, טוענים בכחול לבן כי "המידע מופרך". עוד אמרו כי "גורם בחברת החקירות קשור לנתניהו ולליכוד". בחברה מכחישים: "לא היה ולא נברא"

ישיבת סיעה כחול לבן (צילום: עמית שאבי)
גנץ ולפיד(צילום: עמית שאבי)

בכירים בכחול לבן הכחישו אמש (יום ד') את החשד של חברת החקירות CGI ולפיו הטלפונים הניידים של בני גנץ ובכירי המטה נפרצו: "לקחנו את הטלפונים לבדיקה - והמידע הופרך". עם זאת אמרו במפלגה: "גורם בחברת החקירות קשור לנתניהו ולליכוד". לפי דיווח של עמית סגל בחברת החדשות, חברת החקירות מצאה כי האקרים רוסים פרצו לטלפונים של כל ראשי הקמפיין.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

  

הנהגת המפלגה, שחשדה כי המידע שהועבר לה מחברת החקירות לא אמין, אמרו כי אכן לא נמצאה כל ראיה או הוכחה אחרת שתצביע על פריצה. "חברת CGI העבירה טענה כללית על חשד לפריצה לטלפונים, אבל לא היה שום מידע שיכול להוכיח את זה, כמו שעות, תאריכים או מידע שמצביע על כך", סיפר בכיר במטה הבחירות. לדבריו, במטה הוחלט לקחת את הטלפונים לבדיקה חיצונית בחברה אחרת ללא ידיעת CGI. לטענת הגורמים, הבדיקה בחברה הנוספת העלתה כי הטלפונים לא נפרצו.

 

 

שלשום ציין בכיר בכחול לבן כי במפלגה קיים חשד שגורם בחברת CGI קשור לנתניהו ולליכוד, ולפרסומים האחרונים שנועדו להביך את היו"ר בני גנץ.

 

צביקה נווה, מנכ"ל חברת CGI מודיעין וחקירות שעל שכירת שירותיה פורסם לראשונה ב-ynet, אמר כי הוא אינו נוהג להגיב בתקשורת על לקוחותיו. עם זאת, גורם בחברה אמר בתגובה על הטענות לקשר עם נתניהו והליכוד: "לא היה ולא נברא. מי ששכר אותנו זאת מפלגת 'חוסן לישראל' ואנחנו עובדים אך ורק בשביל 'חוסן לישראל'. כל רעשי הרקע והרכילויות הם ספינים שנועדו להסית את תשומת הלב מהנושא העיקרי".

יעקב פרי וצביקה נווה חברת חקירות CGI ()
ראשי חברת CGI, יעקב פרי וצביקה נווה

מוקדם יותר דווח כאמור בחברת החדשות כי דו"ח חברת החקירות CGI ששכרה כחול לבן, שהונח על שולחן צמרת המפלגה לפני כמה ימים, מצא כי האקרים רוסים פרצו לטלפונים של כל ראשי הקמפיין: מנהל הקמפיין עידו הר-טוב, ראש המטה הוד בצר, יועץ הקמפיין רונן משה. עוד נקבע כי אירעה פריצה לשני הטלפונים הניידים שמחזיק גנץ. אין בדו"ח האשמה כלפי גנץ או אחרים.

 

לפי הדיווח, בדו"ח נכתב כי בוצעה מתקפת האקרים עוצמתית וחריגה מרוסיה, מסוג שלא נתקלנו בה מעולם. ההאקרים שאבו את כל המידע שהיה על הטלפונים. ההמלצה בדו"ח הייתה לפנות למשטרה. עם זאת, חלפו כמה ימים מהגשתו - וטרם הוגשה תלונה בנושא. כאמור, גורמים בכחול לבן טוענים כי הטלפונים שלהם לא נפרצו וכי מדובר בדו"ח מעוות ובמעורבות של אינטרסים זרים. לגבי "החפרפרת" מיש עתיד קובע הדו"ח: מדובר בידיעה שולית שלא גרמה נזק.

 

גורם בחברת החקירות אמר כי "ממצאי הדו"ח שהוגש לכחול לבן היה תפוח אדמה לוהט, אבל הם לא ידעו מה לעשות איתו. המידע שמסרנו למפלגה היה אמין, מדויק ונכון".


פורסם לראשונה 28/08/2019 23:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
בני גנץ ויאיר לפיד
צילום: עמית שאבי
מומלצים