שתף קטע נבחר

המסקנה הנפיצה של דו"ח כחול לבן: ח"כ אסף מידע אישי נגד גנץ, איש מטה הדליף

חברת המודיעין CGI שחקרה את שורת ההדלפות במפלגה סיימה את עבודתה והגישה לגנץ את מסקנותיה הדרמטיות: "פעיל מטה וח”כ מכהן מיש עתיד הם החפרפרות". במפלגה המתינו לבואו של לפיד מחו"ל על מנת לקיים דיון מעמיק בנושא עם בכירי המפלגה. כחול לבן: אין ח"כ שחשוד בהדלפות, אלה שמועות

פרשת חקירת ההדלפות בכחול לבן : לצד דו"ח על סכנות אבטחה וניסיונות פריצה למפלגה, למזמיני החקירה הפנימית הוצג מידע נפיץ נוסף ולפיו ה"חפרפרות" הם פעיל מטה וגם חבר כנסת מכהן בכחול לבן, ששייך לאנשי יש עתיד - שאסף מידע על אירועים מביכים בחייו האישיים של בני גנץ. כך נודע ל-ynet ול"ידיעות אחרונות".

 

האם הפרשה הגיעה לסיומה? בימים הקרובים נראה אם אכן כך - או שמא מסקנות הדו"ח יהיו רק תחילתה של טלטלה במפלגה.

 

 

ישיבת סיעה כחול לבן (צילום: עמית שאבי)
טלטלה במפלגה? לפיד וגנץ (צילום: עמית שאבי)

החקירה החלה בעקבות הדלפות חוזרות ונשנות של מידע מתוך הקמפיין של כחול לבן, כולל הקלטות של העומד בראשה בני גנץ, שהחליט לטפל בבעיה. כפי שפורסם לראשונה ב-ynet וב”ידיעות אחרונות”, כחול לבן שכרה בשבועות האחרונים את שירותיה של חברת המודיעין העסקי CGI Group, בראשותם של ראש השב”כ לשעבר יעקב פרי וצביקה נווה, וזאת בכוונה לקיים חקירה באמצעים מתקדמים שיאתרו את המדליפים.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

ההנחיות שגנץ העביר לאנשי חברת CGI היו שאף אחד לא חסין, ואין "פרות קדושות". עוד נודע, כי החברה הכינה פרופיל של כל האנשים הבכירים במפלגה בכדי לסמן מדליפים פוטנציאליים. הערכה שלבסוף התבררה כנכונה מאוד.

 

בהמשך, שתלו אנשי חברת CGI תוכנות סייבר ואבטחת מידע מתקדמות על מנת לגרום לאותו מדליף לעשות טעות. האסטרטגיה הייתה "לשתול" תוכנית עבודה מזויפת לניהול הקמפיין במספר גרסאות אצל כמה מדליפים פוטנציאליים. אחת התוכניות שהודלפו אף זכתה לשם: "צבא המגיבים של כחול לבן". הפיצוח הגיע ב-5 באוגוסט, כאשר התוכנית התפרסמה באחד מכלי התקשורת וזכתה לציטוטי המשך. בחברה זיהו מיד באיזו גרסה מדובר ואצל מי מהבכירים הושתלה.

 

יעקב פרי וצביקה נווה חברת חקירות CGI ()
ראשי חברת המודיעין העסקי CGI Group, פרי ונווה

במהלך הימים האחרונים עלו כמה וכמה ספקולציות בנוגע לזהות אותם אלה שהדליפו את החומרים. עוד התברר כי גנץ שכר את CGI מבלי שהוא מיידע את שאר שותפיו למפלגת כחול לבן, והפרסום הגיע אליהם בהפתעה. למרות כל הספקולציות, בכחול לבן נשארו עם התגובה הרשמית ולא התפתו לספר על ממצאי החקירה.

 

גנץ עצמו התייחס ביום ראשון לחקירה הסמויה שנוהלה בתוך מפלגתו כשאמר: "יש גורמים במערכת הפוליטית שהיו רוצים לשבש את הפעילות שלנו, ואנחנו בסך הכול עושים צעדים מאוד נורמליים שאין בהם שום סנסציות תקשורתיות. כי יש לנו מטרה פשוטה - לעשות כל מה שאנחנו יכולים למען מדינת ישראל ואזרחי ישראל".

 

ל-ynet ול"ידיעות אחרונות" נודע, כי על פי ממצאי החקירה המפורטים שהוצגו על ידי חברת CGI במטרה לגלות את ה"חפרפרת" - נמצאו למעשה שתי דמויות. הדמות הראשונה: פעיל מטה, שגרסת הקמפיין ש"הושתלה" אצלו היא הגירסה שפורסמה. אולם ממצאי החקירה העלו גם את שמו של אדם נוסף - ח"כ מכהן בכחול לבן, ששייך לאנשי יש עתיד - בהקשר של אירועים מביכים שנגעו לחייו האישיים של יו”ר המפלגה.

 

על פי פעולות חקירתיות מתוחכמות שהוצלבו, אותו אדם לא היה לויאלי למפלגה וחיפש דברים על גנץ. אמש חזר לפיד מיפן לישראל וככל הידוע הייתה אמורה להיערך פגישה בינו לבין גנץ ושאר הבכירים בכדי לקיים דיון בנושא - אך בכחול לבן הכחישו כי מפגש שכזה אמור להתקיים.

 

מכחול לבן נמסר בתגובה: "אין שמץ של אמת בידיעה. החשודים היחידים במערכת הפוליטית יושבים בממשלת נתניהו. בכחול לבן אין אף ח"כ שחשוד בהדלפות וחבל שניתן ביטוי לשמועות עלומות חסרות בסיס. כחול לבן נחושה להחליף את משטר נתניהו ומודעת לכך שיש גורמים פוליטיים במפלגות אחרות שמנסים לחבל במאמץ שבסופו כחול לבן תרכיב את הממשלה הבאה. כמקובל בקמפיינים פוליטיים, כמו גם במפלגות אחרות, אנו נעזרים מעת לעת בגורמי מקצוע בתחום אבטחת מידע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
גנץ ולפיד
צילום: עמית שאבי
מומלצים