שתף קטע נבחר

אין כסף לכיבוד: משרד החוץ מבטל פגישות

הקיצוץ ממשיך לפגוע בשירות הדיפלומטי. פגישות עם בכירים בוטלו מחוסר תקציב לאירוח, וארגון מחקר שהתארח במשרד התבקש להביא איתו סנדוויצ'ים: "המשרד פשט את הרגל"

המשבר התקציבי הקשה שפוקד את משרד החוץ, בעקבות קיצוץ 350 מיליון שקלים, ממשיך ליצור מצבים אבסורדים. לאחרונה התבשרו העובדים שבגלל הגירעון לא נותר תקציב לאירוח משלחות ואורחים מהארץ. כמה פגישות בוטלו בשל המשבר והעובדים נדרשו למצוא פתרונות יצירתיים.

אוכל (צילום: shutterstock)
פגישות עם בכירים בוטלו - כי לא היה כיבוד קל(צילום: shutterstock)

בעקבות היעדר התקציב התגברה במשרד התופעה שעובדים מארחים משלחות או אורחים על חשבונם הפרטי. "משרד החוץ פשוט פשט את הרגל, זה עצוב נורא", סיפר דיפלומט ותיק. "אנשים שילמו 500 שקלים מכיסם על ארוחת צהריים למשלחת כי התביישו להגיד לאורחים שאין כסף לארח אותם. עובד אחר שילם 300 שקלים על כיבוד למשלחת".

 

במקרים אחרים, נאלצים העובדים לבטל פגישות עם אורחים בשל הבושה שלא יהיה להם מה להגיש, אפילו לא קפה, שתייה קלה ועוגיות. "לא מאשרים כלום, אין כסף", תיאר עובד במשרד. לדבריו, מסיבות אלו בוטלה פגישה עם צוות שגרירות זרה שמוצב בישראל וכן פגישה עם אורחת מחו"ל.

 

על אירוח משלחות ובכירים בבתי מלון, מסעדות או בתי קפה העובדים יכולים רק לחלום. משרד החוץ התקשה למצוא תקציב לאירוח בכיר מאפריקה שאמור להגיע לארץ בשבוע הבא. ארגון מחקר ישראלי שהתארח במשרד החוץ ליום עיון נאלץ להביא איתו סנדוויצ'ים כי הודיעו להם שאין תקציב אירוח במשרד.

 

העובדים גם מאלתרים לפעמים. באחד האגפים, עובדים השאילו את כרטיסי העובד של הקולגות שלהם כדי להשתמש בארוחת הצהריים במזנון העובדים באירוח אורח מחו"ל.

 

בתחילת השבוע נודע כי משרד החוץ הודיע שלא ירכוש עוד יומני עבודה לדיפלומטים הישראלים. מדובר ביומן שנה פשוט שעלותו כ-15 שקלים, אך קופתו המדולדלת של המשרד לא יכלה לשאת בנטל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים