שתף קטע נבחר

הכירו את משפחת כרמל

מה קורה כשבני זוג ברסלבים מחליטים לפתוח חומוסייה ביחד בכרמיאל? ואיך משלבים את זה עם 4 ילדות קטנות? רועי, חן והבנות רוצים לשפר את העסק

בשיתוף בנק הפועלים  

 

צילום: ירון שרון. בימוי: אסף קוזין. עריכה: שגב גינזבורג. הפקה: דולב לשם

  

משפחת כרמל מכרמיאל: רועי (41) וחן (40) הם מראשני הזכיינים של "חומוס אליהו". נעמי רבקה (6), מעין (5), אילה (2.5) וזהר רות (שנה)

 

הכנסות חודשיות נטו: 12 אלף שקל

מינוס: 13 לף שקל

 

הוצאות חודשיות:

הלוואות: 1,150 שקל

מזון: 2,000 שקל

פארם ומוצרי תינוקות: 1,200 שקל

מסגרות לילדות: 2,700 שקל

משפחת כרמל משפחה בצמיחה (ירון שרון)
(ירון שרון)

5:45

רועי: "הבוקר שלנו מתחיל מוקדם. אנחנו מתעוררים בערך ב-5:45. אני הולך להתפלל, הילדות קמות, חן מארגנת אותן ואנחנו מכינים ארוחת בוקר".

 

7:00

רועי: "אני יורד למסעדה לעשות פתיחה. אשתי בינתיים בבית עם הילדות. יש לנו עסק משפחתי, אנחנו בין הזכיינים הראשונים של 'חומוס אליהו'. לפני חמש שנים פתחנו את העסק וזה סיפור ממש לא שגרתי. כשחן ואני התחתנו, בשבע הברכות אליהו בכבודו ובעצמו הזמין אותנו לעשות את הסעודה אצלו בחומוסייה ביוקנעם. ישבנו אצלו, טעמנו את החומוס, לא האמנתי שיהודים עושים חומוס כזה טעים. דיברנו עם אליהו והוא סיפר שהוא מוכר זיכיונות. בדקנו מה העלויות ואחרי שהצלחנו להבין את כל המשמעויות הכרוכות בפתיחת עסק - החלטנו ללכת על זה ופתחנו את הסניף בכרמיאל".

משפחת כרמל משפחה בצמיחה (ירון שרון)
(ירון שרון)

8:00

חן: "אני מארגנת את הבנות. יש לנו ארבע בנות מקסימות. נעמי הגדולה עולה עכשיו לכיתה א' וזה מרגש. בעצם בשש השנים האחרונות הייתי בחופשת לידה. הייתי בבית אז כל העניין הכלכלי היה על רועי. עכשיו אני מרגישה שאני צריכה לקחת יותר חלק ולהיות יותר עצמאית בעניין הזה".

 

9:00

חן: "אני יורדת להחליף את רועי בחומוס והוא עולה הביתה להיות עם הבנות". רועי: "לפני כמה חודשים הגעתי לשחיקה. זה קורה להרבה אנשים בעסקי המסעדנות. הרגשתי שאני חייב לעשות שינוי. חן עשתה החלטה אמיצה והחליטה להיכנס לניהול העסק. זה הכניס חיים חדשים לעסק ואני נמצא יותר עם הבנות".

משפחת כרמל משפחה בצמיחה (ירון שרון)
(ירון שרון)

10:00

רועי: "להעסיק את הבנות בחופש הגדול זה לא תמיד קל. בדרך כלל אנחנו משחקים יחד בבית, שומעים מוזיקה, יוצאים לגן השעשועים. לפעמים אימא שלי מגיעה לעזור".

 

11:00

חן: "בחומוס מתחיל להיות עמוס. יותר ויותר לקוחות. אני אמנם אשכנזייה, אבל מכינה חומוס ממש טעים. מלכתחילה העסק היה אמור להיות בניהולי, אבל מאוד מהר הבנתי שיש ילדה שנייה בדרך, אז רועי לקח את המושכות אליו. הוא ניהל את העסק חמש שנים ועכשיו הרגשתי שאני סוף סוף מתפנה. הבנות יותר עצמאיות וזה הזמן שלי לבוא ולנהל את הבייבי החמישי שלי. אני מנהלת את כל המסעדה באופן כללי ורועי מתעסק עם הספקים, הסחורה, הכספים, הבנקים, החלק הפחות כיף בעיני".

משפחת כרמל משפחה בצמיחה (ירון שרון)
רגע לפני ארבע בנות וחומוסייה אחת(ירון שרון)

12:00

רועי: "אמא שלי נשארת עם הבנות ואני יורד להיות בשעת הלחץ בחומוס יחד עם חן. עסק משפחתי זה דבר מאתגר. כל שינוי במצב העסק משפיע על המצב הכלכלי של המשפחה. יש הרבה עליות וירידות. כשיש תקופה פחות טובה בעסק אז המצב נהיה קצת קשוח וצריך לראות איך מתמודדים עם זה וגומרים את החודש".

 

14:00

העבודה בחומוסייה נמשכת. חן: "לפני כמה שבועות הבאנו מכונת פלאפל והיא עובדת מצוין. אנחנו כל הזמן חושבים איך להתפתח, להגדיל את ההכנסות".

משפחת כרמל משפחה בצמיחה (ירון שרון)
(ירון שרון)

16:00

החומוס נסגר ובני הזוג חוזרים הביתה לערב משפחתי. חן: "החלום המיידי שלי הוא שנוכל לשפץ את העסק. הרבה מאוד זמן הוא לא עבר שיפוץ ואנחנו מאוד רוצים. יש לי חלום נוסף, שהוא לא כזה בשמים, שתהיה לנו מכונית עם שבעה מקומות כדי שנוכל לעשות טיול משפחתי כולנו. אני רוצה שבאמת נגדל, שנקים את הנכס שלנו, נגדל את הבנות, שנוכל לחיות".

 

18:00

יושבים יחד לארוחת ערב. רועי: "זה זמן האיכות המשפחתי שלנו. אנחנו כמעט ולא יוצאים או מוציאים כסף על בילויים, וכיף לנו עם זה. אנחנו משתייכים לחסידות ברסלב. אנחנו משתדלים לטוס לאומן בכל ראש השנה, ללמוד את ספרי רבי נחמן וללכת אחרי העצות שלו, להשתדל לדון כל אדם לכף זכות ולחיות בשמחה. אחד הדברים שבולטים בדרך החיים שלנו ומתבטא גם בעסק זה שאנחנו מנסים להעביר את הנקודה של רבי נחמן לכלל ישראל, לאהוב כל יהודי". חן: "הדרך שלנו היא לתכנן תוכניות, לצפות ואז להיות מופתעים. אנחנו יכולים לתכנן אבל לא לדעת מה יהיה אז אנחנו צריכים להיות ערוכים גם וגם".

 

19:00

רועי: "חן ואני יושבים על טבלת האקסל. יש לנו טבלת מעקב של ספקים ואנחנו מתכננים את מחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים