שתף קטע נבחר

איוב קרא בלהב 433: "אגיש תלונה על האזנת סתר"

שר התקשורת לשעבר הגיע למשרדי המשטרה בלוד בעקבות פרסום ההקלטות משיחתו עם ראש הממשלה על ערוץ 20. "אשמור על נתניהו מכל משמר"

 

 

שר התקשורת לשעבר איוב קרא הגיע בצהריים (שלישי) למשרדי להב 433 בלוד וטען כי בכוונתו להגיש תלונה על האזנות סתר בעקבות שיחתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו על ערוץ 20 שפורסמה אמש בחדשות 13.

 

"הגעתי ליחידת המשטרה הכי מקצועית במשטרת ישראל כדי להגיש תלונה חשובה בגין האזנות סתר שהיו נגדי ונגד רה"מ נתניהו", אמר קרא. "הכתבה בערוץ 13 הייתה מגמתית ונועדה לפגוע בי ולפגוע ברה"מ נתניהו. לא אתן שיפגעו בנאמנות שלי, באמינות שלי, בדרך שלי ובאידיאולוגיה שהלכתי בה שנים רבות למען עם ישראל, למען מדינת ישראל, למען הליכוד ובראש ובראשונה למען בנימין נתניהו, ראש הממשלה.

איוב קרא מגיע ל להב 433 לוד (צילום: אבי חי)
איוב קרא מחוץ למשרדי להב 433(צילום: אבי חי)
 

"אני סומך על משטרת ישראל שתחקור את האמת. המשטרה יכולה בפרק זמן קצר, 36 שעות, לעלות על מי שהביא את ההקלטות האלה באישור היועמ"ש. אני סמוך ובטוח שהיחידה המיוחדת הזו תביא לחקר האמת והצדק", הוסיף. עוד אמר קרא: "הרדיפה הזאת נמשכת גם שאינני בתפקיד רשמי. אני אשמור מכל משמר על שלטון הליכוד, על ראש הממשלה וכל מה שסובב המחנה הלאומי".

 

 

השיחה בין קרא לראש הממשלה שפורסמה אמש נערכה בסוף 2017, יותר משנה לאחר שהוגבל עיסוקו של נתניהו במשרד התקשורת, כך שלא יוכל לעסוק בעניינים הנוגעים לשאול אלוביץ' שהיה בעליה של חברת בזק. במהלך אותה שיחה לחץ נתניהו להעניק לערוץ 20, שהפסיד במכרז להפעלת ערוץ הכנסת, רישיון לשדר חדשות ולפרק את מועצת הכבלים והלוויין שהתנגדה לכך.

 

"זורקים אותם מהכנסת, ועכשיו זורקים אותם מהחדשות", אמר נתניהו. "גם את האחוז או שניים שיש לאראל סג"ל הם רוצים. את כבשת הרש הזו הם גם רוצים".

 

נתניהו התעקש בהתייעצויות על שני דברים: ביטול מועצת הכבלים והלוויין, ותיקון החקיקה שתאפשר החזקת ערוצי טלוויזיה בבעלות משקיעים מחו"ל. קרא אמר כי הוא מתכוון לפעול לפי המלצותיו של מנכ"ל המשרד שלמה פילבר. "אבל הוא לא הלך על בעלות", אמר נתניהו. "לא, לא, אני שיניתי את זה", אמר קרא. "אנחנו נראה לך, ראש הממשלה", הוסיף השר ואמר שיעביר זאת לנתניהו ולבכיר הנוסף שנכח בשיחה.

 

נתניהו רתח כאשר קרא כותרת שבה צוין כי השרה לשעבר איילת שקד היא שלחצה להעניק רישיון לשידור חדשות לערוץ 20: "אתה השתגעת?", שאל בצעקות כמה פעמים את קרא. "הם מעכבים את זה. מי עושה את הדבר הזה? מי יזם את זה?". קרא השיב לו כי היוזמה "שלנו" (הליכוד), אך ראש הממשלה שאל בחזרה: "סליחה? שקד שלנו?". קרא ענה לו: "לא! החוק שלנו, היא לא שייכת לו".

  

נתניהו שאל את קרא במהלך השיחה שבה השתתף בכיר אחר בליכוד: "איך מצילים את החדשות (ערוץ 20) עד אז, זה ייקח לנו כמה חודשים? לא נותנים לו לשדר חדשות". ראש הממשלה שאל את שר התקשורת: "מה עם ההפרות של ערוץ 10? של ערוץ 2? אתה יכול לפזר את מועצת הכבלים והלוויין, דרך אגב?". קרא הסב את תשומת ליבו של נתניהו לסעיף שעסק בנושא, אך ראש הממשלה אמר: "למה לפזר? בוא נבטל אותה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי חי
איוב קרא מחוץ למשרדי להב 433
צילום: אבי חי
מומלצים