שתף קטע נבחר

למרות ההכחשות על הפריצה לטלפונים: הדו"ח המביך של כחול לבן

בכחול לבן הכחישו את קיומו, ולאחר מכן התעקשו שכלל לא הייתה חדירה לטלפונים הניידים של גנץ ובכירי הקמפיין, אך דו"ח חברת החקירות שהגיע לידי "ידיעות אחרונות" ו-ynet חושף: המסמך נמסר כבר ב-19 באוגוסט, ולפיו "אותרה תוכנה זדונית במכשירים"

שיחה פרטית בין הוד בצר ראש המטה של בני גנץ, לבין צביקה נווה, מנכ"ל חברת החקירות CGI, שפרטיה דלפו, הביאה לבדיקת הטלפונים האישיים של בכירים ובעלי תפקידים רגישים במפלגה. כך עולה מדו"ח חברת החקירות cgi group שהגיע לידי "ידיעות אחרונות" ו-ynet.

 

הדו"ח מפרט את שרשרת האירועים שהביאו לחקירת ההדלפות בתוך המפלגה ולפיו הבדיקה הראשונה החלה ב-11 באוגוסט השנה, "כתוצאה מחשד לדלף מידע רגיש מאוד ממטה כחול לבן על חשש ממוקד על הימצאות קוד עוין במחשבי המפלגה". 

 

בני גנץ סיור ברהט ()
בכחול לבן הכחישו. בני גנץ
 

 

 
 
 
דו
"תוכנה זדונית במכשירים". הדוח של CGI
  
 
 
על פי הדו"ח, נמצא קוד עוין שגרם ל"הדבקה" של מערכת המחשוב המרכזית במטה כחול לבן. ככל הנראה, מדובר בקוד מתוחכם ומורכב וניתן להניח שהוא בעל יכולת הדבקה של מערכות מחשוב וסלולרי.

 

שבוע לאחר מכן, ב-18 באוגוסט, התקיימה חקירה נוספת. בדו"ח נכתב: "במסגרת הבדיקה כתוצאה מהדלפות חוזרות ונשנות וכתוצאה משיחה פרטית של צביקה נווה והוד בצר, שפרטיה הודלפו ללא ידיעתם, הוחלט לבדוק מספר מכשירים ניידים של בעלי משרה רגישה בכחול לבן (הוד בצר, עידו הרטוב מנהל הקמפיין ורונן משה יועץ התקשורת), נמצאו עד כה שלושה מכשירים ניידים הנגועים בתוכנה זדונית שמטרתה מעקב אחר שיחות והודעות בזמן אמת. זוהתה תשדורת מהמכשירים הניידים למספר יעדים חשודים (היעדים הינם מזרח אירופה ובעיקר רוסיה)". כעבור שלושה ימים, ב-21 באוגוסט, הופק דו"ח נוסף שלפיו גם הטלפון של יו"ר המפלגה, בני גנץ, נמצא "נגוע".

 

דו"ח נוסף שנמסר לראשי המפלגה עוסק בח"כ שאסף מידע אישי אודות גנץ, ובפעיל מטה של "יש עתיד" שהדליף מידע.

 

למרות הממצאים, בכחול לבן הכחישו בתוקף לאורך כל הדרך שהטלפונים האישיים של גנץ ושל בכירי המטה נפרצו וטענו שברגע שהוגש הדו"ח נעשתה בדיקה חיצונית לטלפונים הניידים, ששללה אפשרות כזו. בחברת החקירות טענו בתגובה כי "הדו"ח שהוגש לכחול לבן היה תפוח אדמה לוהט, אבל הם לא ידעו מה לעשות איתו. המידע שמסרנו למפלגה היה אמין, מדויק ונכון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
בני גנץ ויאיר לפיד
צילום: עמית שאבי
מומלצים