שתף קטע נבחר

ספקי יינות ביתן יקבלו פחות כיסוי מחברות הביטוח

בססח וכלל ביטוח יפחיתו בכ-15% את האשראי המבוטח לספקים. יינות ביתן: "מתנהלים כרגיל. מגוון המוצרים מסופק במלואו"

בססח וכלל ביטוח, המבטחות ספקים מאי-תשלום של לקוחות, הודיעו לספקי יינות ביתן כי צימצמו בכ-15% את היקף האשראי המבוטח בגין סחורות שהם מספקים לרשת. לדברי ספק מזון בכיר, היצרנים תומכים ברשת וימשיכו לספק לה, וינסו להקטין את היקף המכירות בדרך שלא תפגע בצרכן כגון צמצום פריטים בתוך קטגוריה עם מגוון רחב.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

אחרי הסכסוך המסחרי: נטו תספק ליינות ביתן בשר טרי

רשת יינות ביתן מחסלת את מותג מגה בעיר

יינות ביתן נפרדת מהאוכל המוכן

 

כלקח מקשיי מגה בעבר, ספקיות של רשתות המזון רוכשות ביטוח נגד אי-תשלום במקרה של קשיים פיננסיים של הלקוח, תמורת פרמיה יקרה. בססח: "איננו חושפים מידע על לקוחות".

סניף יינות ביתן (צילום: צביקה טישלר)
סניף יינות ביתן(צילום: צביקה טישלר)
 

מקורב לחברות הביטוח אמר כי ההפחתה בוצעה משום שמבטחי המשנה של החברות הישראלית הודיעו על הורדת היקף המכסה המבוטחת על ידם לענף המזון כולו בארץ, כשביתן הוא הנפגע העיקרי.

 

ספק נוסף אמר שהתמיכה ביינות ביתן באה על רקע החשש שקריסה של רשת תגרום לשוק רשתות המזון להיות ריכוזי יותר: "האינטרס שלנו לשמור אלטרנטיבות מול שופרסל שמגדילה את המותג הפרטי על חשבוננו. אינני מודאג מקריסה של הרשת בטווח המיידי. לנחום ביתן יש אופציות, כמו מכירת סניפים והכנסת שותף".

 

מאז רכשה לפני שלוש שנים את מגה שקרסה, סובלת יינות ביתן משמועות ביחס לחוסנה הפיננסי. כיום היא השנייה בגודלה בארץ, במחזור של 5.5 מיליארד שקל.

 

גורמים בענף טוענים כי מכירות הרשת בירידה. לאחרונה בעקבות עיכובים של מספר ימים בתשלומים של הרשת לכמה ספקים קטנים, מסרה הרשת כי ביתן הזרים לה עשרות מיליוני שקלים. יינות ביתן: "הקבוצה ממשיכה להתנהל כרגיל מול הספקים. המגוון מסופק במלואו וללא שינוי".

 

מבססח נמסר בתגובה: "החברה תמכה ותומכת בספקי רשת יינות ביתן באופן שוטף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים