שתף קטע נבחר

דודי עזרא קוצר את הפירות של נטו דרך הדיבידנדים

יבואנית הבשר שבשליטת עזרא תחלק 130 מיליון שקל כדיבידנד לבעלי המניות, הרוב יגיע לבעל השליטה. החברה רשמה רווח נקי של 61 מיליון שקל במחצית הראשונה של השנה

נטו, יבואנית הבשר הגדולה בישראל, תחלק לבעלי המניות שלה דיבידנדים בהיקף של כ-210 מיליון שקל בעקבות תוצאות המחצית הראשונה של השנה, שבה רשמה רווח נקי של 61 מיליון שקל לעומת 50 מיליון שקל במחצית המקבילה אשתקד. נטו כבר חילקה בפברואר השנה דיבידנד של 80 מיליון שקל, ועם פרסום הדוחות לרבעון השני דיווחה על דיבידנד נוסף של 130 מיליון שקל.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

אחרי הסכסוך המסחרי: נטו תספק ליינות ביתן בשר טרי

חברת נטו נכנסת לשוק הטבעוני עם השף שגב משה

לא רק מזון ובשר: חברת נטו מתכוונת להשקיע בנדל"ן

עדי עזרא לעובדי נטו: "לא ראוי לפגוע בפרטיות משפחתי"

עדי עזרא התפטר מתפקידו כיו"ר נטו אחזקות

 

המרוויח הגדול מהחלוקה הוא בעל השליטה בחברה, דודי עזרא, שדרך אחזקותיו בחברה יקבל כ-74 מיליון שקל לפני מס. ביחד עם הדיבידנד בפברואר מגיעות ההכנסות שלו מדיבידנדים לכ-120 מיליון שקל לפני מס.

   (צילום: א. סהר)
דודי עזרא. בעל השליטה בנטו(צילום: א. סהר)
 

עזרא מכהן כיו"ר קבוצת נטו אחרי שהחליף בתפקיד את בנו עדי, שפרש לאחרונה כדי להתמסר לליווי ההליך המשפטי של אשתו בר רפאלי מול רשות המסים.

 

הדיבידנד הגבוה בנטו מעניק השנה למשקיעים תשואת דיבידנד חריגה של 18% משווי החברה.

 

לקבוצת נטו מספר פעילויות שהעיקרית בהן היא יבוא והפצת מוצרי מזון. הקבוצה מחזיקה גם בבעלות על חברת ביכורי שדה ובחברת פאלאס למוצרים חד פעמיים. הקבוצה הציגה יציבות ברווחיה בעשור האחרון, ומדי שנה רשמה רווח נקי של 90-100 מיליון שקל. מהדוחות הכספיים למחצית עולה כי ברבעון השני, שבו חל השנה חג הפסח (אשתקד הוא חל בסוף הרבעון הראשון), רשמה נטו קפיצה של 21% במכירות, 84% ברווח תפעולי ו־51% ברווח הנקי. השיפור בהכנסות וברווח התפעולי הושג בכל המגזרים.

 

בשנה האחרונה דווח על כוונותיה של משפחת עזרא למכור את אחזקותיה לפי שווי של מיליארד שקל, אך עד כה לא נעשו כל מגעים ממשיים לביצוע עסקה שכזו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים