שתף קטע נבחר

הצטיידו בנשק ויצאו לנקום: פוענח רצח צעיר בשפרעם

שני צעירים, בני דודים משפרעם, מואשמים שרצחו לפני חודש וחצי את סעיד חג'יראת בן ה-23 בעיר. לפי כתב האישום, הם חשבו שהמנוח חסם בכוונה את הרכב שבו נהגה אחותו של אחד מהם על רקע סכסוך קודם בין המשפחות

 

 

המשטרה הודיעה אתמול (יום ב') כי היא פענחה את רצח סעיד חג'יראת בן ה-23, לפני חודש וחצי בשפרעם. על פי כתב האישום שהוגש נגד יחיא חוג'יראת (21) ועקאב קאסם (22), בני דודים משפרעם, השניים רצחו את המנוח במסגרת סכסוך בין המשפחות. הם הצטיידו בנשק מאולתר וירו למוות בצעיר שישב ברכב. פרקליטות מחוז חיפה הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר את כתב האישום ובקשה למעצרם של השניים עד תום ההליכים נגדם.  

צעיר נרצח בשפרעם ()
הנרצח, סעיד חג'יראת

הרצח אירע ביום שישי 19 ביולי בשעה 00:44, בשכונת המחצבה שבעיר. החקירה הוטלה על חוקרי היחידה המרכזית של המשטרה ויום לאחר תחילתה נעצרו אחד מהנאשמים וכמה חשודים נוספים. שבוע וחצי לאחר מכן נעצר גם הנאשם השני ועימו חשודים נוספים. הנאשמים נחקרו בחשד לרצח וניסיון רצח ומעצרם הוארך מעת לעת.

 

מכתב האישום עולה כי בליל הרצח, סמוך לחצות, פגשו המנוח וחברו ברחוב הסמוך לכיכר עוסמאן בשפרעם בחבר אחר, עצרו את רכביהם והחלו לשוחח. דקות לאחר מכן הגיעה למקום אחותו של אחד הנאשמים ברכבה. בשל סכסוך על רקע גירושים בין המשפחות חשבה האחות שהרכבים חוסמים את דרכה במכוון. במקום התפתח עימות מילולי בין הצדדים וזמן קצר לאחר מכן אחד הנהגים הזיז את רכבו ופינה את הדרך לנהגת שעזבה את המקום.

צעיר נרצח בשפרעם ()
זירת הרצח בשפרעם

לאחר המקרה הגיעה אחות הנאשם לבית אימה וסיפרה לאחיה ולאימה שחסמו את דרכה. באישום נכתב כי על רקע הסכסוך הקיים, גמלה בליבו של יחיא חוג'יראת החלטה לנקום ולפגוע באלו שחסמו את דרכה של אחותו. הוא שוחח בטלפון עם בו דודו עקאב שהיה בביתו והשניים סיכמו להצטייד בנשק ולנקום.

 

עוד נכתב באישום כי הם נסעו בקטנוע השייך ליחיא לבית עסק בעיר, הצטיידו בנשק מאולתר שהסתירו בתא מתחת למושב הקטנוע ונסעו מהמקום. במקביל נסעה אימו של אחד הנאשמים ברכבה לאזור כיכר עוסמאן, מצויידת באלת מתכת. היא יצאה מרכבה והתעמתה מילולית עם הנוכחים במקום.

 

זמן קצר לאחר מכן הגיע למקום קרוב משפחתה של האם שיצא מרכבו וניסה להפריד בין המעורבים. לאחר כמה דקות נכנסו כל המעורבים לרכביהם והתפזרו מהמקום. המנוח נסע עם חברו לשכונת המחצבה בשפרעם בה התגורר. ליד הכיכר הסמוכה למפעל הבטון עצרו את הרכב בשול הדרך על פי בקשתו של המנוח, על מנת לסדר מצרכים שקנה שהיו ברכב. הרכב נותר מונע ועם אורות דולקים.

צעיר נרצח בשפרעם ()
זירת הרצח בשפרעם

הנאשמים התקרבו למקום המפגש בסמוך לכיכר עוסמאן בהליכה כשהם חמושים, במטרה להוציא לפועל את החלטתם. כשנכחו לדעת שהרכבים עזבו את המקום, שוחחו עם קרוב משפחה אחר וביקשו שיסיע אותם לשכונת מגוריו של המנוח.

 

בסמוך לכיכר מפעל הבטון, עצר הנהג את רכבו והנאשמים ירדו מהרכב חמושים בנשק, צעדו ברגל לכיוון שכונת המחצבה וזמן קצר לאחר מכן הבחינו ברכב ובו המנוח וחברו. "הנאשמים התקרבו לרכב וירו לעבר המנוח ולעבר חברו כמה יריות בכוונה לגרום למותם ולאחר מכן נמלטו מהמקום", נכתב באישום.

 

אחד הכדורים שירו פגע בדלת האחורית של הרכב, חדר את הדלת ופגע במנוח. חברו שהבחין שנפגע נסע עם עד שהגיע לתחנת הדלק "סטאר" ומשם הובהל המנוח באמבולנס לבית החולים רמב"ם בחיפה, כשהוא ללא דופק ונשימה. בבית החולים נקבע מותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים