שתף קטע נבחר

דיכטר: "אם היועמ"ש חושב שנתניהו לא פעל כנדרש, הוא יגיד"

חבר הכנסת מהליכוד אמר לאולפן ynet כי עיסוק ראש הממשלה בשוק התקשורת היה לגיטימי: "האיסור שניתן על ידי היועמ"ש היה מאוד נקודתי. לא שמעתי אמירה שלו בנושא מאז אתמול". על זהות מדליף ההקלטות: "אני מכיר את איוב קרא, הוא לא איש נקמן"

  

 

חבר הכנסת אבי דיכטר (ליכוד) התייחס הבוקר להקלטות ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התקשורת לשעבר איוב קרא, וטען כי העיסוק של נתניהו בשוק התקשורת לגיטימי, וכי "אם אביחי מנדלבליט חושב שנתניהו פעל לא כנדרש, הוא יאמר את דברו".

 

דיכטר הוסיף: "אני לא מכיר איסור על ראש הממשלה לעסוק בענייני תקשורת. האיסור שניתן על ידי היועמ"ש היה מאוד נקודתי. לא שמעתי מאתמול אמירה אחת של היועמ"ש נגד זה. זאת אומרת שגם הוא מבין שלקחו מאומה ועשו עליה מהומה".

 

-הוא קורא גם לשר קרא לפרק את מועצת הכבלים והלווין, אין כאן שום בעיה?

 

"לקחת קטע ועליו לבנות סיפור שלם מבלי להכיר את הקונטקסט ולומר 'ראש הממשלה פועל כדי' זה לא לעניין. לראש ממשלה יש יותר מאשר סמכות ויותר מאשר מנדט לעסוק בעניינים שהוא סבור שיש בהם עניין לאומי, עניין ממלכתי. כל עוד הוא לא חצה איסור שניתן על ידי היועמ"ש, זה לגיטימי".

 

אבי דיכטר באולפן ynet (צילום: מוטי קמחי)
אבי דיכטר. "איוב קרא הוא לא איש נקמן"(צילום: מוטי קמחי)

אתמול האשים בנו של הממשלה יאיר נתניהו את איוב קרא בהדלפת ההקלטה. דיכטר לא היה שותף להערכתו: "אני מכיר את איוב קרא, הוא לא איש נקמן, הוא איש רציני, הוא איש ליכוד ותיק מאוד, עתיק מאוד, מיומן מאוד. אני חושב שלתלות את זה באיוב קרא זה כמו שאני מכיר בעגה המקצועית 'להסתיר את מקורות המידע'. אני מכיר את המעורבים בסיפור הזה. בשיחות של ראש ממשלה עם אחרים יש לא מעט שותפים בדין ובצדק. ראש ממשלה לא מנהל שיחה פרטית בנושא מדינה עם מישהו מבלי שישנם אנשים מעורבים וכך צריך להיות".

 

דיכטר טען שעיתוי פרסום ההקלטות נועד לפגוע בליכוד לפני הבחירות: "המתינו לעיתוי האחרון כי הרי בעוד שבוע אי יהיה אפשר להשמיע גם את הדברים האלה, ואתה תראה שכל יום תוטל ביצת זהב בעיני מי שמטיל אותה".

 

בנימין נתניהו איוב קרא (צילום: אוהד צויגנברג, רויטרס)
נתניהו וקרא. "ההקלטות נועדו לפגוע בליכוד"(צילום: אוהד צויגנברג, רויטרס)

הוא התייחס לטענות אנשי כחול לבן כי הפרסום על הטעיית צה"ל בצפון ותקיפות ישראל נועדו להשיג רווח פוליטי: "גם גנץ וגם אשכנזי היו בתפקידי רמטכ"ל, הם יודעים היטב שאין מצב כזה שדרג מדיני, ראש משלה, שר ביטחון, קבינט ואחריו, שאנשים ברמה בכירה כזו יכולים לכופף את הרמטכ"ל ואת אנשי המקצוע בצבא לעשות דבר שהוא מנוגד להיגיון המבצעי. אני לא מכיר מקרה שדרג מדיני כולל ראש הממשלה כפה על הדרג הצבאי פרסום בניגוד לדעתו. הרמטכ"לים לשעבר יודעים את זה, אבל הם פשוט שכחו את כללי המשחק".

 

"ראש הממשלה המליץ לא לצפות בערוץ 12, אז כולם עברו ל-13 וראו"

איוב קרא עצמו הכחיש שהוא עומד מאחורי הדלפת השיחות עם נתניהו: "הכתבה שפורסמה היא מעשה נבזי וחמור הגורם לפגיעה מכוונת באמנותי ובדרכי. מעצם ההאזנה על קווי הטלפון שלי ושל ראש הממשלה נודף ריח רע ומגמתי לפגוע בי בראש הממשלה בליכוד ובשלטון המחנה הלאומי ואת זה לא ארשה. אם לא יובהר מיד כיצד הודלפו הציטוטים לתקשורת אפנה למשטרת ישראל לפתוח בחקירה פלילית לגלות את המדליף מכיוון שזו חלק מפגיעה בפרטיות האסורה על פי חוק. עשיתי את תפקידי בצורה הישרה הנכונה ההגונה והמכובדת ביותר. לא אתן לפגוע על חשבוני בראש הממשלה הטוב ביותר שהיה גם אם ישנה מחלוקת בינינו. בעקבות הכתבה הזו אתייצב כמו בימי הטובים לעזור לליכוד ולראש הממשלה לנצח את הבחירות ואנחנו ננצח בע"ה".

 

לימור לבנת, שרת התרבות לשעבר מטעם הליכוד, התייחסה גם היא הבוקר להקלטות "תפסו את ראש הממשלה עצבני וצועק זה אנושי, לא נעים, מטריד אותי מאד העובדה שמקליטים שיחות עם ראש הממשלה, על מנת לפרסם אותם אח"כ או לשמור חומר זה מטריד בעיני. ראש הממשלה המליץ לא לצפות בערוץ 12 כולם עברו לערוץ 13 וראו". הדברים נאמרו בוועידת המשפט השנתית ה-8 של לשכת עורכי הדין, שמתקיימת בקריית שדה התעופה.

 

גלעד מורג השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אבי דיכטר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים