שתף קטע נבחר

ראשי מועצות ביו"ש נעדרו מפגישה עם נתניהו: "לא עמד בהבטחות"

רה"מ זימן את ראשי הרשויות לפגישה שאליה חלקם לא הגיעו. בהודעה רשמית הם טענו ל"אילוצי לו"ז", אולם גורמים בליכוד אומרים כי הסיבה לאי הופעתם היא חוסר שביעות הרצון מהתנהלות נתניהו בנושאי ההתיישבות: הסדרה, בנייה ומרכיבי ביטחון שלא סופקו

נתניהו וראש מועצת שומרון יוסי דגן (צילום: דוברות ראש הממשלה)
"רה"מ לא עמד בהבטחות". נתניהו ויוסי דגן(צילום: דוברות ראש הממשלה)

ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן אתמול (שני) לפגישה את ראשי הרשויות ביהודה ושומרון - אלא שראשי המועצות שומרון, בנימין והר חברון לא הגיעו אליה. בהודעה רשמית מטעמם נטען כי מדובר ב"אילוצי לו"ז", אולם גורמים בליכוד: "הסיבה לאי הופעתם היא חוסר השביעות מהתנהלותו של נתניהו בנושאי ההתיישבויות, והבטחות שהוא לא עמד בהן".

ישראל גנץ ראש מועצת בנימין עם יוסי דגן ראש מועצת שומרון (צילום: רועי חדי )
ישראל גנץ ראש מועצת בנימין, ויוסי דגן ראש מועצת שומרון(צילום: רועי חדי )

ההתיישבויות ביהודה ושומרון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ההתיישבויות ביהודה ושומרון(צילום: רויטרס)

לפגישה שקבע ראש הממשלה לא הגיעו ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, וראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי. לדברי הגורמים, חוסר שביעותם נובע בין היתר ממרכיבי ביטחון שהובטחו ליישובים שלא סופקו - בהם גדרות ומצלמות. "זה עניין של חיים ומוות, מרכיבי ביטחון הם לא דבר שאפשר לשחק איתו", אמרו.

 

טענות ודרישות נוספות שעולות נגד נתניהו קשורות להסדרת ההתיישבות הצעירה, כגון עפרה ונופי נחמיה, ודרישה לבנייה ביהודה ושומרון. עוד ציינו הגורמים כי פגישות נוספות שנתניהו הבטיח לקיים עם ראשי המועצות - לא יצאו לפעול.

 

בשנים האחרונות ראש מועצת שומרון יוסי דגן וראש מועצת בנימין ישראל גנץ מובילים קו "מיליטנטי" יותר מזה של מועצת יש"ע בכל הנוגע לדרישותיהם מהממשלה. בסבב הבחירות הקודם התגייסו דגן וגנץ לסייע לליכוד בבליץ אחרון ביום הבחירות, ויחד עם שרי הליכוד יריב לוין וזאב אלקין גייסו אלפי מתפקדי ליכוד באשדוד בכדי לעלות את אחוזי ההצבעה.

  

 

 

בתוך כך, לצד מאבקיה של יש"ע, ניהל דגן מאבקים עצמאיים בהם הקמת אוהל המחאה מחוץ לבית ראש הממשלה לאחר רצח בני הזוג הנקין, וכן מחאה בירושלים לאחר הפיגועים הקשים בעפרה ובגבעת אסף.

 

 

בתחילת השבוע הגיע נתניהו כדי לפתוח את שנת הלימודים דווקא בהתנחלות אלקנה יחד עם שר החינוך רפי פרץ והצהיר כי ישראל תחיל ריבונות יהודית על כל היישובים בישראל – משמע החלת ריבונות גם ביהודה ושומרון. "לא יהיו עוד עקירות כמו בגוש קטיף", אמר נתניהו והוסיף: "בעזרת השם, אנחנו נחיל את הריבונות היהודית על כל היישובים כחלק מארץ ישראל וממדינת ישראל".

  

בתוך כך, נתניהו צפוי להגיע מחר לחברון לטקס לזכרם של נרצחי מאורעות תרפ"ט. מתנחלי חברון מנהלים כבר כמה שבועות מאבק מול הממשלה בדרישה לחזור ולהתיישב בשטח השוק הסיטונאי בחברון, זאת לאחר חוות דעת משפטית שאימץ היועמ"ש אביחי מנדלבליט, ולפיה אין מניעה מהתיישבות יהודית בשטח המדובר. במקביל דרשו אנשי היישוב היהודי לשפר את דרכי הגישה למערת המכפלה כך שיונגשו לנכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי חדי
ראשי רשויות ביו"ש לא פגשו בנתניהו
צילום: רועי חדי
מומלצים