שתף קטע נבחר

הכתבת ששידרה מתוך בסיס צה"ל: "חשבתי שיוציאו אותי"

אחרי שאתמול נכנסה באין מפריע למוצב אביבים הנטוש בסמוך לגבול לבנון, דליה נמארי, כתבת רשת RT בערבית, סיפרה הבוקר לאולפן ynet על גודל ההפתעה שציפתה לה: "ראיתי את המקומות שבהם שמים את הנשק והתחמושת. לא חשבתי שאף אחד לא יהיה"

 

 

דליה נמארי, כתבת רשת RT בערבית ששידרה בשידור חי מתוך מוצב אביבים ש הותקף על ידי טילי נ"ט של חיזבאללה, אמרה הבוקר (יום ג') לאולפן ynet כי הופתעה לגלות את הבסיס כשהוא ריק ונטוש: "חשבתי שמישהו יבוא באמצע השידור ויגיד לי לצאת". 

 

הכתבת נראתה אתמול כשהיא עומדת באין מפריע בכניסה לבסיס תוך שהיא מציינת אל מול המצלמה את הקרבה לגבול ואת העובדה שאין חיילים ואין שומר בכניסה לבסיס. לאחר מכן היא נכנסה יחד עם הצלם למוצב והסתובבה במקום.

 

 

כתבת של RT בערבית מסתובבת ומצלמת בבסיס אביבים ()
נמארי בתוך הבסיס אתמול. "הופתעתי"

 

 

נמארי סיפרה הבוקר מדוע הגיעה לבסיס: "עזבנו את ירושלים ב-5:30 בבוקר וחיפשנו מקום שקרוב לגבול כדי לראות את האירוע. איש ביטחון אמר לי לעזוב את הגבול כי הייתי בנקודה קרובה מדי, שאלתי לאן ללכת, והוא אמר לי שנלך אולי לבסיס שהותקף".

 

היא תיארה מה מצאה כשהגיעה: "כשהגענו לבסיס הוא היה ריק ונטוש. הייתי מופתעת מאוד לראות בסיס צבאי ככה. הלכתי מסביב בהתחלה, לא נכנסתי פנימה, ראינו את מיזוג האוויר עובד אז חשבנו שיש מישהו בפנים. התקשרתי לערוץ שלי ברוסיה, RT, ואמרתי שאני באביבים ובשידור החי ב-10:00 אני אנסה להיכנס אם אף אחד לא יעצור אותי. חשבתי שאולי מישהו יבוא ויצא בזמן השידור ויגיד לי לצאת. כשהתחלתי את השידור ראיתי את עמדות השמירה בחוץ שהיו פתוחות וריקות".

 

כתבת של RT בערבית מסתובבת ומצלמת בבסיס אביבים ()
הצילומים מתוך המוצב

כתבת של RT בערבית מסתובבת ומצלמת בבסיס אביבים ()

כתבת של RT בערבית מסתובבת ומצלמת בבסיס אביבים ()

"כאילו אמרו לנו לבוא לצלם"

הכתבת סיפרה שיכלה להגיע ממש לכל פינה בבסיס: "בהתחלה חשבתי שיש שם מישהו, לא חשבתי שישאירו את הדלתות פתוחות ככה בלי אף אחד. לקחתי את המצלמה ופשוט הלכתי, הדלתות היו פתוחות ולא ראיתי אף אחד בפנים. ראיתי את המקומות שבהם שמים את הנשק והתחמושת, זה היה מונח שם על השולחן, ראינו שהמיטות נשארו כמו שהם, הדלתות היו פתוחות, כאילו אמרו לנו לבוא ולצלם".

 

היא אמרה שלא חשבה בהתחלה על הסכנה: "חשבתי שיש לי הזדמנות כעיתונאית לפרסם סקופ ושאני צריכה ללכת על זה. לא חשבתי על שום דבר אחר, אחרי השידור חשבתי מה עשיתי, מה אם היו פצצות בפנים?'".

 

בתיעוד נראית הכתבת מתהלכת באין מפריע סמוך לכלים צבאיים משוריינים שנמצאים בכניסה למוצב ובתוכו וממשיכה את הדיווח עד שהיא יוצאת מהמוצב.

 

מי שמאייש את בסיס אביבים אלו חיילי גדוד "רשף" של חיל התותחנים. בכניסה למחנה הצבאי, שמוגדר כמפקדת הגדוד, תלוי על שער הברזל שלט "ברוכים הבאים" שמקבל את פני הנכנסים והיוצאים. גם בתוך הבסיס תלויים דגלים בצבעי אדום-שחור ששייכים לעוצבת "עמוד האש" של חיל התותחנים. בכניסה לבסיס חונים נגמשי M113 מזוודים.

 

כתבת של RT בערבית מסתובבת ומצלמת בבסיס אביבים ()
הנגמש"ים

כתבת של RT בערבית מסתובבת ומצלמת בבסיס אביבים ()
הכניסה לבסיס

 

בימים האחרונים דיווחו כלי תקשורת המזוהים עם חיזבאללה וכתבים של רשתות לבנוניות על בסיסים ריקים של צה"ל לאורך הגבול, ובפרט בסיס אביבים. לטענתם, צה"ל פינה את הבסיסים מחשש לפגיעה בחיילים ובנכסים.

  

דובר צה"ל הודה אתמול שהמוצב פונה ומסר כי "מדובר במוצב אשר נמצא בקו הגבול והוגדר על פי ההערכת המצב בשבוע האחרון כמוצב מאוים. על כן הוא פונה במהלך השבוע והכוחות המשיכו לשלוט ולהגן על מרחבו מהקו האחורי. בהתאם להערכת המצב, הוחזרו כוחות ההגנה למוצב. נציין כי תכולת המוצב פונתה ואין חשש לדלף מידע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים