שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  התיירות באוגוסט: הישראלים נהרו לסיני, האמריקנים לנתב"ג

  1.242 מיליון יציאות של ישראלים לחו"ל נרשמו בחודש שעבר, ובמקביל ביקרו בישראל 304 אלף תיירים. כל תייר חמישי היה אמריקני. האתר הפופולרי ביותר ביולי-אוגוסט: גן השלושה (הסחנה)

   

  להיות תייר בנתב"ג    (צילום: אורי דבידוביץ' במאי: אסף קוזין)

  להיות תייר בנתב"ג    (צילום: אורי דבידוביץ' במאי: אסף קוזין)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  חודש אוגוסט מאחורינו וזה הזמן לסכם את התקופה הרותחת מבחינה תיירותית. מנתוני משרד התיירות שמתפרסמים היום (ג') עולה כי 304 אלף תיירים הגיעו לישראל, עלייה של 10% יחסית לחודש המקביל אשתקד. בכיוון ההפוך נרשמו 1,242,000 יציאות של ישראלים לחו"ל, עלייה של 4.5% יחסית לאוגוסט 2018.

   

  בסך הכל מתחילת השנה נרשמו 2.891 מליון כניסות של תיירים לישראל. גם כאן מדובר בעלייה של 10% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד וזינוק של 28% בהשוואה לנתוני ינואר-אוגוסט 2017.

   

  אינפו תיירות קיץ 2019 ()
  העליות הבולטות בתיירות לישראל נרשמו ממצרים (זינוק של 300%), תאילנד ואורוגוואי (גידול של 100%), קולומביה ויפן (50%), ברזיל (42%), מקסיקו (38%) וניו זילנד (33%). על פי נתוני משרד התיירות, אומדן היקף ההכנסות מתיירים בחודש אוגוסט עמד על 437 מיליון דולר ומתחילת השנה נאמדת ההכנסה מתיירות על 4.174 מיליארד דולרים.

   

  בצד השני נרשם גידול אדיר של 31% ביציאות של ישראלים לסיני. בחודש אוגוסט יצאו 103.5 אלף ישראלים לחופשה בחצי האי המצרי ומתחילת השנה מספר היוצאים לסיני עמד על 342.5 אלף.

  חצי האי סיני (צילום: shutterstock)
  חושה על חוף בסיני(צילום: shutterstock)
   

  תיירים נתב
  נמל התעופה בן גוריון(צילום: shutterstock)

  הנתון המפתיע בחודש אוגוסט הוא יציאות הישראלים לחו"ל בדרך האוויר, כאן מתברר שחלה עלייה מזערית של 1.66%, זאת בעיקר בשל העובדה שצום ט' באב חל בסוף השבוע השני של החודש, מה שגרם להאטה ביציאות.

   

  נתון מעניין נוסף קשור ליציאות של ישראלים דרך הים. אמנם כיום רק אוניה אחת עם דגל ישראלי מפעילה קו הפלגות לחופשות באגן הים התיכון (של מנו ספנות), אולם בשל העובדה כי מדובר באוניה גדולה משמעותית בהשוואה לאוניה שהופעלה בשנה שעברה, מספר הישראלים שיצאו להפלגה בחודש אוגוסט (16 אלף) היה כפול מזה שהיה באוגוסט 2018 ומתחילת עונת ההפלגות חל גידול של כ-42% במספר היוצאים לחופשה בהפלגות מחיפה.

   

  הסחנה כבש את המקום הראשון 

  גם ברשות הטבע והגנים הציגו היום סיכום של הקיץ. 1.9 מיליון מטיילים ביקרו במהלך יולי-אוגוסט בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע ברחבי הארץ. מתוך כלל המבקרים באתרים במהלך חודשיים אלו, כמיליון וחצי מבקרים היו ישראליים וכ-400 אלף היו תיירי חוץ.

  אינפו תיירות קיץ 2019 ()
    

  גן השלושה הסחנה (צילום: shutterstock)
  גן השלושה (צילום: shutterstock)

  בקרב הישראלים שני האתרים המובילים היו גן השלושה (הסחנה) עם כ-132 אלף מטיילים ישראליים ונחל שניר עם כ-100 אלף מטיילים. בקרב תיירי החוץ האתרים הפופולריים ביותר היו הגן הלאומי מצדה עם כ-104 אלף תיירים וקיסריה עם כ-54 אלף תיירים.

  גן לאומי מצדה (צילום: shutterstock)
  גן לאומי מצדה(צילום: shutterstock)
   

  בתוך כך נרשם גם מספר גבוה של לנים בחניוני הלילה של רשות הטבע והגנים, עם כ-120 אלף מטיילים שבחרו ללון בהם במהלך יולי אוגוסט, כאשר בין החניונים המובילים היו חניוני הלילה שבגנים הלאומיים מעיין חרוד, חורשת טל, אכזיב, אשקלון ומצדה. נדגיש כי הנתונים מתייחסים לאתרים שבתשלום ואינם כוללים את הגן לאומי חוף פלמחים.

   

  מנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים, רעיה שורקי, אמרה כי "בין המטיילים הרבים היו גם מבקרים רבים מקרב המגזר הערבי שחגגו את חג הקורבן בגנים הלאומיים ושמורות הטבע וגם מטיילים מקרב המגזר החרדי שניצלו את חופשת בין הזמנים לטיולים בשמורות ובגנים. בתוך כך הצבנו כ-20 תחנות מידע והסברה ברחבי הארץ בהם הכוונו את המטיילים וציידנו אותם בכללי הטיול הבטוח".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילומים: shutterstock
  מימין: נתב"ג. משמאל: חושה בסיני
  צילומים: shutterstock
  מומלצים