שתף קטע נבחר

טייסי בריטיש ישבתו בשבוע הבא, 850 טיסות בסכנת ביטול

מאות אלפי נוסעים ברחבי העולם צפויים להיפגע מהשביתה שתתחיל ביום שני הקרוב ותימשך 48 שעות. ב-27 בספטמבר מתוכננת שביתה נוספת של 24 שעות. 5 טיסות מישראל בוטלו

מטוס בריטיש איירווייז (צילום: דני שדה)
מטוס של חברת בריטיש איירווייז(צילום: דני שדה)

לידיעת הטסים: ביום שני הקרוב תחל שביתה בחברת בריטיש איירווייז. לפי הודעת החברה, ב-10-9 בספטמבר תהיה שביתה של 48 שעות וב-27 בספטמבר שביתה של 24 שעות. זאת במקרה שהשביתה הראשונה לא תביא לפריצת דרך שתסיים את סכסוך העבודה עם הטייסים.

  

ספטמבר: החודש שאתם רוצים לטוס בו

 

לפי פרסומים בתקשורת הבריטית, במהלך ימי השביתה תבטל החברה כ-850 טיסות ומאות אלפי נוסעים ייפגעו, חלקם נוסעים של טיסות המשך.

 

בין תל אביב ללונדון בוטלו 5 טיסות שהיו מתוכננות להתקיים ב-9 וב-10 בספטמבר. לחלק מהנוסעים הוקדמו הטיסות, חלק מהטיסות התאחרו וחלק מהנוסעים הועברו לחברות תעופה אחרות. הנזק המוערך לחברה מכל יום שביתה הוא כ-50 מיליון ליש"ט.

 

בבריטיש איירווייז פירסמו שורה של הודעות לנוסעים ובכללן האפשרות לעבור לטיסות אחרות או לקבל את מלוא ההחזר עבור כרטיסי הטיסה שרכשו. "אנחנו מפצירים באיגוד המקצועי של טייסי החברה לשוב לשולחן הדיונים במהירות על מנת שנוכל להגיע להסכם בנושא השכר. למרות זאת האיגוד המקצועי החליט להשבית את החברה ולגרום לפגיעה בתוכניות של אלפי נוסעים", מסרה החברה.

 

איגוד טייסי החברה כולל כ-4,000 מתוך 4,500 טייסי בריטיש. בחברה טוענים שהציעה לטייסים תוספת שכר של 11.5% לשלוש שנים.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני שדה
מטוס של חברת בריטיש איירווייז
צילום: דני שדה
מומלצים