שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שיפודייה הגישה בשר לא ראוי למאכל, ותשלם פיצוי לסועדים

  אין גבול: מסעדת שיפודים באשדוד תפצה סועדים ב-4,000 שקלים, על כך שהגישה בשר שאינו ראוי למאכל, במהלך אירוע שחגגו במקום. המסעדה: "הבשר היה במצב גבולי"

  מסעדת "שיפודים גריל ישראלי" באשדוד, תפצה סועדים בגין בשר מקולקל שהוגש במהלך בריתה שנחגגה במסעדה - כך עולה מפסק הדין של בית המשפט לתביעות קטנות באשדוד.

   

  כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:

   

  הכל התחיל בחודש ספטמבר בשנה שעברה, אז חגגו התובעים בריתה במסעדת הבשרים האשדודית. האירוע, כך מתואר בתביעה, התנהל לשביעות רצון הלקוחות עד אשר הוגשה לאורחים המנה העיקרית.

  "בשר גבולי" (צילום: תיקי גולן) (צילום: תיקי גולן)
  "בשר גבולי"(צילום: תיקי גולן)
   

  על פי התביעה, פלטת הבשרים שהוגשה לאורחים הדיפה ריח עז של בשר מקולקל. התובעים פנו לאחראי במסעדה, אך לדבריהם גם הוא סירב לטעום מן הבשר שהוגש. מנהל המסעדה שגם היה נוכח באירוע הודה בפני התובעים כי "הבשר הינו גבולי".

   

  המסעדה הכינה והגישה מנה עיקרית נוספת, אך על פי טענות התובעים האורחים סרבו לאכול גם את המנה השנייה שהוכנה, והאירוע הסתיים מוקדם מן המתוכנן.

   

  התובעים הוסיפו ותיארו כי בהמשך הם קיבלו תלונות מאורחים בדבר קלקולי קיבה שמהם סבלו.

  במסעדה טענו להגנתם כי התובעים מנסים לחסוך בעלויות האירוע באמצעות התביעה, וכי תלונתם מופרכת. לטענת הנתבעת, התובעים זכו ליחס ולשירות מעולים, ואף כשפנו בתלונה על המנה הבשרית היא הוחלפה ללא כל ויכוח. לבסוף טענו במסעדה כי באירוע אחר שהתקיים באותו היום במקום הוגש את אותו המזון ולא הועלו מצד הסועדים שום טענות.

   (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  (צילום: ירון ברנר)
   

  במהלך הדיונים בתביעה השמיעו התובעים הקלטה בה נציג המסעדה מודה כי מספר שיפודים שהוגשו היו במצב "גבולי", ככל הנראה, בשל תקלה במקרר. התובעים גם הציגו בפני השופטת אירנה רוזן התכתבות שניהלו עם מלצר שעבד במסעדה, שציין שגם לדעתו הבשר שהוגש לאורחים היה מקולקל.

   

  לבסוף הציגו התובעים תיעוד וידאו של האירוע ממנו עולה כי האורחים לא אכלו מהקינוחים משום שהאירוע נגמר מוקדם מהמתוכנן.

   (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  (צילום: ירון ברנר)

   (צילום: תיקי גולן) (צילום: תיקי גולן)
  (צילום: תיקי גולן)

  השופטת רוזן קיבלה כאמור את טענות התובעים וקבעה כי "הגדרת אוכל כ'גבולי' אינה מקובלת, אינה ראויה ואינה מכבדת את הלקוחות שביקשו להיעזר בשירותי הנתבעת בחגיגת מסיבת בריתה".

   

  השופט הוסיפה ופסקה כי "די בהגדרה זו המצטרפת לעדות התובעים ולהודעת נציג הנתבעת, כדי לקבל את גרסת התובעים ולקבוע כממצא עובדתי כי חלק מהמנות הבשריות שהוגשו לא היו ראויות למאכל ומשכך התובעים זכאים לפיצוי".

   

  את גובה הפיצוי בגין עוגמת הנפש שנגרמה למשפחה העמידה השופטת על 4,000 שקלים. השופטת חייבה את התובעים, שטרם שילמו למסעדה בגין האירוע, לשלם את עלות אירוע הבריתה ולקזז ממנו את סכום הפיצויים שנפסקו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  הגישו בשר מקולקל ויפצו את הסועדים
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים