שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מלשכת מהנדס העיר - לתפקיד בכיר בחברת בנייה

  ל-ynet נודע כי חברת י.ח דמרי הציעה לדימטרי פיגאלנסקי לשמש מנהל תחום התכנון בזמן ששימש מהנדס העיר באר שבע. הוא פנה לוועדה למתן היתרים בבקשה לקצר את תקופת הצינון - וזו קוצרה משנה לחצי שנה ולאחר מכן ל-3 חודשים, על אף שהחברה בונה בעיר אלפי דירות. לפני כחודש החל במשרה החדשה

  מלשכת מהנדס העיר לחברת נדל"ן שבונה בתחומיה: ל-ynet נודע כי מהנדס עיריית באר שבע לשעבר, דימטרי פיגאלנסקי, החל לפני כחודש לעבוד כמנהל תחום התכנון בחברת י.ח דמרי הבונה אלפי דירות בבירת הנגב - רק חצי שנה לאחר פרישתו מהתפקיד הציבורי. זאת לאחר שפנה לוועדת ההיתרים בבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה לקצר את תקופת הצינון לאחר פרישתו, שהייתה אמורה להימשך כשנה.

   

  5 שנים לוועדה המהירה לבנייה: הרבה הכרזות, מעט בנייה

  יו"ר לשכת השמאים לשעבר: "השקעה בנדל"ן היא עדיין רווחית"

  באילו ערים מוכרי הדירות יורידו מחיר הכי מהר

   

  למעשה, מהעתירה עולה כי פיגאלנסקי, שהודיע בנובמבר 2018 על רצונו לפרוש מהתפקיד לאחר כ-13 שנים, ביקש מהוועדה לקצר את תקופת הצינון שלו לחודש בלבד. "מדובר בהזדמנות חד פעמית, ולכן אני חושש שתקופת צינון ארוכה או עיכוב בכניסתי לתפקיד בחברת דמרי יביאו לפגיעה באפשרותי להתקבל לתפקידים אלה בעתיד או בכלל", כתב. הוועדה סירבה לבקשה, אך אפשרה לו תקופת צינון של חצי שנה בלבד.

  באר שבע (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
  באר שבע(צילום: הרצל יוסף)

  בקשתו של פיגלאנסקי לפרוש לוותה בסימני שאלה רבים לגבי הסיבות שהובילו לכך, וכעת, כאמור, נודע כי הוא משמש בתפקיד בכיר באחת מחברות הבנייה הגדולות בארץ ומהמוכרות בדרום. החברה מקימה בבאר שבע את פרויקט דמרי הכולל 92 דירות יוקרה; את פרויקט סנטרל פארק 17 על חורבות האצטדיון העירוני הישן, שיכלול יותר מ-2,300 דירות ב-17 מגדלים בני 29 קומות; ופרויקטים נוספים.

   

  באוגוסט 2018 קיבל פיגאלנסקי פנייה מבעלי החברה להצטרף לשורותיה, וסמוך לכך עדכן את היועץ המשפטי של העירייה - שהנחה אותו להימנע מלעסוק בענייני החברה. חודשיים לאחר מכן הגיע להסכמות עם דמרי והודיע לראש העיר, רוביק דנילוביץ, על רצונו לפרוש. מועד סיום העסקתו נקבע ל-31 בינואר 2019 ובפועל היה אמור להתחיל במשרה החדשה ב-2020.

  הדמיה סנטרל פארק באר שבע (סטודיו הקוביה)
  הדמיה סנטרל פארק באר שבע (סטודיו הקוביה)
   

  בעתירה פירט את הקשר עם החברה, בין היתר לגבי תוכנית להסבת מתחם מסחרי לפרויקט סינמה סיטי, הקמת פרויקט מגורים בשכונה ג', קידום מיזם נדל"ן בשכונת קריית גנים ועוד. הוא ציין כי בכל הפרויקטים של החברה היא לא קיבלה כל הטבה מסוג תוספת יחידות דיור.

   

  החברה לא קיבלה הטבות

  ועדת ההיתרים, בראשות השופט רפאל יעקובי, קבעה כי פיגאלנסקי יוכל להתחיל לעבוד בחברה כשנה לאחר המועד בו קיבל את הפנייה מהחברה, וכאמור חצי שנה ממועד פרישתו מהעירייה. כלומר, נקבע כי רק אם יתחיל בעבודתו בחברה כעבור שנה מהמועד בו הפסיק להיות מעורב בהחלטות הנוגעות לחברה, וכעבור כחצי שנה ממועד פרישתו בפועל - לא יהיה חשש לפוטנציאל של פגיעה או למראית עין של פגיעה בטוהר המידות. הוועדה איפשרה לו להתחיל בעבודתו ב-1 לאוגוסט גם אם יפרוש מעבודתו בעירייה לא יאוחר מסוף אפריל השנה.

   

  זה לא הספיק לפיגלאנסקי, שהגיש בקשה לעיון חוזר - אולם גם אותה הוועדה דחתה. למרות החלטתה על קיצור מועד הצינון העירו חבריה כי "הוועדה ערה לכך שעליה לעמוד על המשמר עוד יותר מאשר במקרים רגילים". 

   

  תגובת דימטרי פיגאלנסקי לא התקבלה עד מועד פרסום הכתבה. 

   

  מחברת י.ח דמרי נמסר בתגובה: "העסקתו של המנהל נעשתה על פי החוק ולפי כל הנהלים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים