שתף קטע נבחר

ת"א במקום ה-1: התיירים מבזבזים כאן יותר

הוצאות התיירים בתל אביב עלו ב-15% בשנה. בשנה שעברה הוציאו התיירים בתל אביב כ-2 מיליארד דולר. וכמה זמן ממוצע הם נשארים כאן? הרבה יותר מערים מבוקשות באירופה

הייאוש נעשה יותר נוח? תל אביב נמצאת במקום הראשון באירופה בשיעור העלייה בהוצאות של התיירים. כך עולה מהמדד השנתי שמפרסמת חברת מאסטרקארד הבינלאומית. מדובר בעלייה שנתית ממוצעת של 14.9% בסכום ההוצאה משנת 2009 עד 2018.

הכנה הכנות לקראת אירוויזיון 2019 גני התערוכה תל אביב ישראל (צילום: שירי הדר)
ת"א במקום ה-1 במפת הבזבוזים מצד התיירים(צילום: שירי הדר)
תל אביב נמצאת לפני ברצלונה (12.2%), ומדריד (10.5%) הממוקמות במקומות השני והשלישי. לפי הנתונים של מאסטרקארד, בשנה שעברה הוציאו התיירים בתל אביב כשני מיליארד דולר. במקום הרביעי והחמישי נמצאות בוקרשט (גידול של 10.3%) וליסבון (9.9%).
   ()
 

בנוסף, הגאות בתיירות לישראל בשנים האחרונות מציבה אותה במקום השלישי באירופה, ובמקום ה־30 בעולם, בגידול שנתי במספר התיירים. מדובר בגידול ממוצע של 9.1% בשנה מאז שנת 2009.  

לונדון (צילום: שירי הדר)
במקום ה-3 בכניסת תיירים. לונדון(צילום: שירי הדר)
 

בנגקוק מככבת זו השנה הרביעית ברציפות כיעד מספר 1 בעולם מבחינת מספר תיירים בשנה (22.8 מיליון), אחריה פריז (19.1 מיליון תיירים), לונדון (19 מיליון), דובאי (15.9 מיליון) וסינגפור (15.9 מיליון תיירים).

   ()

התיירים בתל אביב שוהים בה יותר זמן

בתל אביב ביקרו בשנה שחלפה 1.93 מיליון תיירים, מה שמציב אותה רק במקום ה־97, אבל עם גידול של 14% ועם שהייה ממוצעת של 7.6 לילות - יותר מאשר רוב הערים בעשירייה הראשונה בעולם.

בדרך לשער הכניסה לישראל (צילום: שירי הדר)
עשור של גידול קבוע בכניסת תיירים לישראל(צילום: שירי הדר)
 

ברשימת הערים שמרוויחות הכי הרבה מתיירות - דובאי נמצאת במקום הראשון. בשנה שחלפה השאירו בה התיירים 30.8 מיליארד דולר עם הוצאה יומית ממוצעת של 552 דולר.

בנגקוק, תאילנד (צילום: shutterstock)
המנצחת בתיירות: מקום 1 - בנגקוק, תאילנד(צילום: shutterstock)
   

במקום השני העיר מכה עם הכנסה של 20.1 מיליארד דולר והוצאה ממוצעת של 135 דולרים ליום, ובמקום השלישי בנגקוק עם הכנסה של 20 מיליארד דולר והוצאה ממוצעת של 184 דולר ביום.

תיירים בתל אביב-יפו (צילום: שירי הדר)
נשארים כאן שבוע בממוצע: התיירים בת"א(צילום: שירי הדר)
 

תל אביב נמצאת רק במקום ה-73 עם הכנסה של כ־2.08 מיליארד דולר והוצאה יומית ממוצעת של 142 דולר. עוד עולה מהמדד כי הצניחה בשער הלירה סטרלינג גורמת לכך שלונדון שומרת על מעמדה כבירת הקניות גם בשנת 2018. 52% מהוצאות התיירים בלונדון הן על שופינג. אחריה נמצאות סיאול (47%) ואוסקה (42%).

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
התיירים מבזבזים בתל אביב הכי הרבה מבין ערי אירופה
צילום: shutterstock
מומלצים