שתף קטע נבחר

הכירו את משפחת דניאלס

רקדנית סלסה לשעבר והייטקיסט מנסים להגיע לדירה תוך כדי גידול תינוק וסיוע להורים. איך הם שומרים על פלוס בבנק? "משפחה בצמיחה"

בשיתוף בנק הפועלים

 

 

צילום: ירון שרון, בימוי: אסף קוזין, עריכה: שגב גינזבורג, הפקה: דולב לשם

 

משפחת דניאלס מרמת גן: סיון (31) היא רקדנית סלסה לשעבר, כיום מפקחת פדגוגית על גנים; עידן (33) עובד כדאטה אנליסט בחברת הייטק וחובב גלישה; מיכאל (חצי שנה)

 

  • לכל הכתבות בפרויקט "משפחה בצמיחה 6" - לחצו כאן

 

הכנסות נטו: 19 אלף שקל בחודש

פלוס בחשבון הבנק: 2,000 שקל

 

הוצאות חודשיות:

מזון – 3,000 שקל

שכר דירה – 6,350 שקל

חשבונות – 2,000 שקל

תינוק – 2,000 שקל

בגדים – 1,000 שקל

בילויים – 3,000 שקל

משפחת דניאלס משפחה בצמיחה (ירון שרון)
(ירון שרון)

8:00

סיון: "את הבוקר שלנו אנחנו משתדלים להתחיל בטיול בפארק הצמוד. אנחנו גרים בדירת ארבעה חדרים שכורה ברמת גן. כרגע נמצאת בחופשת לידה. אני מארגנת את מיכאל בן החצי שנה לטיול ואנחנו יוצאים אל עבר הפארק".

משפחת דניאלס משפחה בצמיחה (ירון שרון)
(ירון שרון)

8:45

יושבים יחד בבית קפה בפארק הירקון. עידן: "אני בוגר מדעי המחשב והיום עובד כמנתח נתונים בחברת הייטק. אני נוסע לעבודה על קורקינט או סקייטבורד וזה אחד היתרונות המשמעותיים בלגור קרוב למקום העבודה". סיון: "אנחנו מסיימים לשתות יחד את הקפה בבית הקפה השכונתי, אני ממשיכה לעשות טיול למיכאל ועידן הולך לעבודה".

משפחת דניאלס משפחה בצמיחה (ירון שרון)
(ירון שרון)

משפחת דניאלס משפחה בצמיחה (ירון שרון)
(ירון שרון)

10:00

סיון: "חזרתי הביתה. אני משחקת קצת עם מיכאל ומשכיבה אותו לישון. כיף למיכאל שיש לו אמא שהיא גננת לשעבר. אנחנו עושים יחד הרבה פעילויות. אני מכינה לו ארוחת צהריים ומסדרת קצת את הבית".

 

12:00

סיון: "קבעתי להיפגש עם חברה בקניון. יש לנו רכב שמשמש בעיקר אותי לעבודה, אבל כאמור עכשיו אני נמצאת בחופשת לידה, אז הלו"ז שלי שונה לחלוטין. בחופשת לידה אני מוצאת את עצמי מבזבזת המון. בקניונים, אוכל בחוץ, בתי קפה. מעבר לזה אנחנו מרגישים שבורח הכסף: בקניות לבית, סופר-פארם, תינוק קטן שאפילו לפני שנולד עולה הרבה כסף, החיתולים, המטרנה".

משפחת דניאלס משפחה בצמיחה (ירון שרון)
(ירון שרון)

14:00

סיון: "מיכאלי ואני הולכים לאכול צהריים אצל ההורים שלי. גם הם גרים ברמת גן. אמא שלי מושתלת כליה ואת כל חסכונות המשפחה השקענו בשיפור מצבה הבריאותי. שנינו הגענו ממשפחות שלא יכלו לעזור לנו מבחינה כלכלית ומגיל צעיר כלכלנו את עצמנו. אנחנו אפילו שמחים לעזור להם כשמתאפשר. זה דורש התנהלות כלכלית שהיא הרבה יותר מוקפדת. באיזשהו מקום זה מאוד חיבר בינינו".

 

16:00

סיון: "אני יושבת קצת על האינטרנט לתכנן חופשה. אנחנו אוהבים לטייל, לנסוע לחו"ל, בעיקר סופי שבוע באירופה. עכשיו עם תינוק קטן אנחנו משתדלים להתפנק מדי פעם בבתי מלון בארץ ואוהבים ללכת למסעדות וסרטים".

משפחת דניאלס משפחה בצמיחה (ירון שרון)
(ירון שרון)

17:30

עידן חוזר מהעבודה והם יושבים יחד על חשבונות. עידן: "לפני כמה חודשים נרשמנו וזכינו בפרויקט 'מחיר למשתכן'. אנחנו עדיין בבירורים לגבי המשמעויות של רכישת בית בפרויקט וגם לא מרוצים עד הסוף מהמיקום שבו זכינו, אז אנחנו מתלבטים אם ללכת על זה או לא".

 

18:00

משחקים יחד עם מיכאל לפני שהולך לישון.

 

19:00

ארוחת ערב. מדברים על החלומות. עידן: "החלום שלנו זה לרכוש דירה משלנו, ועם יוקר המחייה, השכירות הגבוהה, טיפול בתינוק קטן אנחנו לא מבינים איך זה אפשרי בארץ" סיון: "החלום הוא כמובן לעבור לבית משלנו ולתת למיכאל הקטן את כל מה שלהורים שלנו לא היה לתת. החלום הרחוק יותר הוא שתהיה לי קליניקה לטיפול בילדים עם בעיות רגשיות".

משפחת דניאלס משפחה בצמיחה (ירון שרון)
(ירון שרון)

 

עידן: "רצינו להצטרף לפרויקט כדי ללמוד איך להתנהל נכון יותר פיננסית, לקבל סיוע ולהראות למשפחות אחרות שמגיעות מאותו הרקע שאפשר להסתדר גם בלי תמיכה כלכלית מההורים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים