שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "חבר שלי מצפה שאתנהג כמו שחקנית פורנו"

  גברים רבים מנסים ליישם את מה שהם רואים על המסך במציאות ומתאכזבים. חיי המין שלנו לא נראים כמו בסרטי הפורנו, אז איך זה שאנשים עדיין מאמינים שכך צריך להיראות סקס סטנדרטי? צפו

   

  (תסריט: שלי ורוד ולורי שטטמאור, הפקה: מיכאלה חזני, צילום: עידו ארבל, עריכה: בן שכטר)

    

  חבר שלי צופה המון בפורנו, לפעמים גם כשאנחנו שוכבים. לאחרונה הוא ביקש ממני להתנהג כמו הנשים שמשתתפות בסרטונים השונים שהוא אוהב. אין לי בעיה שהוא צופה בזה, אבל אני לא מסוגלת לעשות את מה שהוא מראה לי. אני מסבירה לו שהפורנו הורס לנו את הסקס והוא לא מאמין לי! מה את ממליצה לי לעשות?

   

  התשובה של שלי

  פורנו הוא תופעה חוצת גבולות ומגדרים, וכיועצת מינית וזוגית, אני נחשפת להשלכות שיש לפורנו על חיי המין של זוגות רבים. אלא שהמצב אינו שחור ולבן, ולמרות הביקורת הרבה והמוצדקת, יש לצפייה בפורנו גם כמה יתרונות ספציפיים - צפייה בפורנו מכניסה גיוון ועניין לחיי המין שלנו, היא יכולה לעורר את התשוקה, לשמור על העוררות המינית ואפילו להגדיל את הרצון לחקור ולגוון את חיי המין. מחקרים הראו שזוגות שנהנים לצפות בפורנו יחד ומדברים על מה שהם רואים, מגיעים לרמת תקשורת מינית גבוהה יותר, שעוזרת לבן או בת הזוג להבין מה כל אחד מהם אוהב במיטה או חולם שיהיה חלק מחיי המין שלו.

   

  לטורי הווידאו הקודמים של שלי ורוד:

  צפו: למה כואב לי כשאני מקיימת יחסי מין?

  "למה הן נבהלות מהפטיש המיני שלי?"

  צפו: לשכנע אותו לגוון את הסקס שלנו

   

  לצד היתרונות האלו, יש כאמור גם מגוון רחב של מחירים. חלק מהתופעות השליליות של צפייה בפורנו כוללות ירידה בעוררות המינית של הגבר או האישה, דימוי גוף שלילי לנשים וגברים המתמקד גם באיברי המין, ולא פעם יצירת ריבים ומחלוקות בזוגיות ובמיטה. זה קורה קודם כל בגלל שגברים רבים מתייחסים לסצנות פורנוגרפיות כאל מדריך ויזואלי לקיום יחסי מין, "מדריך" של תעשייה שאינה מציגה שיווין מגדרי במיטה ומחפיצה נשים.

  שלי ורוד ()
  שלי ורוד מתוך הווידאו
   

  גברים רבים מנסים ליישם את מה שהם רואים על המסך במציאות, ומתאכזבים. מה לעשות? חיי המין שלנו לא נראים כמו בסרטי הפורנו. אז איך זה שאנשים מאמינים שכך צריך להיראות סקס סטנדרטי? ובכן, כאשר אנו נחשפים יותר ויותר לקודים ההתנהגותיים שאותם אנו לומדים מסדרות או מסרטים, הקודים הללו נטמעים בהשקפת עולמנו. אנחנו ניזונים מהמידע אליו נחשפנו במדיה ובאופן טבעי מנסים לחקות אותו, ומשתמשים בתסריטים או בהתנהגויות האלו בחיי היום-יום שלנו. וזה בדיוק מה שקורה כאשר צופים בפורנו באופן יום-יומי.

   

  זה נכון שההתנהגות שלנו במיטה מושפעת גם מתפיסות ונורמות חברתיות, מערכים שקיבלנו בהקשר למיניות וגם מחוויות אישיות, אך הפורנוגרפיה ידועה כבעלת ההשפעה הגדולה ביותר על התסריטים המיניים שלנו. לכן, צפייה מרובה בפורנו בסופו של דבר מגדירה לנו מהי מיניות וכיצד עושים סקס. פורנו אפילו יכול לנרמל אלימות במיטה או השפלת נשים תוך כדי סקס. וכאשר רואים את ההתנהגות הזאת שוב ושוב בסצנות הפורנוגרפיות, זה חודר לראש הצופים כמשהו שמקובל במהלך המשחק המקדים או בסקס עצמו.

   

  אז אני לא אומרת לכם כן לצפות או לא לצפות בפורנו, אני רק שמה דגש על העובדה שמה שרואים בסרטים אמור להישאר שם, על המסך, וכי סרטים אלו לא מייצגים את ההנאה של האישה או מעידים בהכרח על איך עושים סקס טוב יותר. לסיכום, ההמלצה שלי היא שתשתדלו לראות קצת פחות ולדבר עם בת הזוג הרבה יותר.

   

  בהצלחה!

   

  שלי ורוד היא מייעצת מינית וזוגית

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים