שתף קטע נבחר

כבר לא תועבה: ה"פוסיקט" הופך לבית כנסת

חילופי דיירים במבנה הקולוסיאום: מה שהיה מועדון חשפנות עד לפני כחודשיים - יהפוך למרכז תרבות ורוח שיארח עמותות שונות. ארגון "בית תפילה ישראלי" יקיים בו "קבלת שבת ישראלית". הפסימיסטים טוענים כי "גם פצצת מימן לא תטהר את המקום". המארגנים: "מאמינים בכוחו המטהר של הניגון"

ממחר: בית תפילה ישראל (בית תפילה ישראלי)
ממחר: בית תפילה ישראלי(בית תפילה ישראלי)

 

המבדיל בין קודש לחול: ארגון "בית תפילה ישראלי" הודיע כי יקיים בימי שישי אירועי "קבלת שבת ישראלית" בכיכר אתרים בתל אביב – דווקא ב"מבנה הקולוסיאום" האייקוני, ששימש עד לאחרונה משכנו של מועדון החשפנות "פוסיקט".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>  

 

בשנים האחרונות קיים הארגון היהודי-פלורליסטי את קבלות השבת במתחם נמל תל אביב. מדובר במעין גרסה חילונית לתפילה הנאמרת בבתי הכנסת שעה קלה לאחר מכן. כעת נודד האירוע השבועי למקום חדש, לפחות בינתיים - המבנה המעוגל שהתפרסם הודות למועדונים המפוקפקים שפעלו בו.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 • ארגנטינה: הרב הותקף בדרך לסליחות

   

  חילופי ה"דיירים" בקולוסיאום, שיהפוך ממקום של החפצת נשים וניצולן והפקרות "מינית", למרכז המארח עמותות שונות, ובהן תרבות, רוח ויזמות חברתית, (לעתים אף עם נגיעות דתיות) - מסמל בעיניי רבים מגמה רוחנית רחבה יותר שמאפיינת את תל אביב בשנים האחרונות.

   

  "חוויה מתקנת"

  ב"בית תפילה ישראלי" מתייחסים לקיום האירועים באכסנייה החדשה כ"חוויה מתקנת" למבנה, אך לצד המברכים יש גם מי שמתח על כך ביקורת. כך, למשל, נטען בדף הפייסבוק של הארגון כי "גם פצצת מימן לא תטהר את המקום". המארגנים השיבו כי הם "מאמינים בכוחו המטהר של הניגון".

   

  לפני כחודשיים נסגר סופית המועדון שנודע לשמצה, לאחר שנים של מאבקים משפטיים של המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות נגד עיריית תל אביב ונגד המשטרה.באחת מפשיטות המשטרה על המועדון נמצאו חדרים פרטיים שנועדו לאפשר ללקוחות להגיע לפורקן מיני תמורת 400 שקלים, מתוכם התבקשה להעביר האישה כ-100 שקלים לבעלי המועדון. כמו כן, נמצא כי חלק מהנשים שנוצלו במקום היו זרות, ונמצאו בו גם סמים מסוגים שונים.

   

  ועם זאת, למרות שלילת רישיון העסק של המועדון במרץ 2017, בצעד אבסורדי, החלה עיריית תל אביב בהליך לחידוש הרישיון. משנודע הדבר, פנה המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות לעירייה ולמשטרה בדרישה חד משמעית לסגור את המועדון לאלתר, ובדרישה לא להנפיק רישיון למועדון שבו בוצעו וממשיכות להתבצע עבירות של סרסרות והחזקת בית בושת.

   


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בית תפילה ישראלי
  "הקולוסיאום"
  בית תפילה ישראלי
  מומלצים