שתף קטע נבחר

כל מה שחם אצל ביבי

מסיבות שאפשר להבין אותן אבל אסור להשלים איתן, נתניהו מעדיף את טובתו האישית על פני טובת מדינת ישראל. ולכן פתחתי מיזם אינטרנטי

השבוע עשיתי משהו שייתכן מאוד שאצטער עליו כבר בעתיד הקרוב: רכשתי את הדומיין Bibi-TV.com, שמשום מה עמד פנוי ולא קנוי עד היום. עכשיו הוא שלי – וגם של ציבור הגולשים בישראל. כי מהיום ועד יום הבחירות ב-22:00 בלילה אני מתכוון להעלות לדומיין הזה סרטונים ותכנים, שיהיו להם שתי מטרות.

 

 

ראשית, לשכנע את המתלבטים שבינינו, ואת אלה שחושבים להצביע לבנימין נתניהו לא להצביע לנתניהו, וגם לא לבצלאל סמוטריץ'. חוץ משני אלה – תצביעו בשביל מי שאתם רוצים. באהבה. הכול הולך.

 

המטרה השנייה שלי, והיא הרבה יותר חשובה, היא לשכנע את כ-ו-ל-ם למלא את חובתם האזרחית, לצאת ב-17 בספטמבר מן הבית ולהצביע בבחירות לכנסת ה-22. אל תישארו בבית. הקול שלכם לא רק חשוב – הוא חיוני.

בנימין נתניהו (צילום: shutterstock)
בנימין נתניהו(צילום: shutterstock)

אדמונד ברק, מדינאי ופילוסוף בריטי יליד המאה ה-18, אמר דבר נפלא: "כל מה דרוש כדי שהרוע ינצח, הוא שאנשים טובים לא יעשו דבר". אין דבר כזה לא להצביע, אחיות ואחים שלי. מי שלא מצביע – משפיע. ועוד איך משפיע. זה כל כך פשוט: בבחירות הקרובות, מי שלא מצביע – מצביע ביבי. זה המצב. אם אתם רוצים שינוי, לכל כיוון – צאו ותצביעו. גורל המדינה יוכרע בבחירות האלה על חודו של קול. זאת לא מליצה, זאת מציאות.

 

ביבי נוהג להתגאות ולומר שרוב הציבור בישראל בחר ובוחר בו, וש"רצון העם" הזה צריך להקנות לו חסינות מפני העמדה לדין. לשיטתו אין לשפוט אותו על דברים שהוא לא מכחיש שעשה, ורק טוען שהם אינם מהווים עבירה פלילית. הבעיה: האמירה שרוב הציבור בחר בו היא שקר גס, אחד מני רבים מאוד בזמן האחרון.

 

הנה חשבון פשוט: על פי נתוני ועדת הבחירות המרכזית, היו בישראל במועד הבחירות האחרונות, 9 באפריל 2019, בדיוק 6,339,729 בעלי זכות בחירה – קצת יותר משישה מיליון נפש. מתוכם הצביעו לביבי – למפלגת הליכוד - 1,140,370 אישה ואיש, שהם 17.99% מבעלי זכות הבחירה. פחות מ-20%. כלומר, יותר מארבעה מתוך חמישה ישראלים לא בחרו בו. יכלו לבחור בו – ולא עשו זאת.

 

לשם השוואה, באותו יום הצביעו לבני גנץ – ולכחול לבן - 1,125,881 אישה ואיש, שהם 17.76% מבעלי זכות הבחירה. הבדל של רבע אחוז.

צריך לומר את הדברים האלה בקול רם ובהיר ונגיש, ואף מפלגה אינה עושה זאת. לכן אני עומד לפרסם ב-Bibi-TV.com סרטונים ותכנים אחרים הנוגעים לביבי ולבחירות, ואני לא מתיימר להיות נייטרלי. אבל אני כן מתכונן ומקווה לומר את האמת - ורק את האמת, על ביבי ובכלל.

 

לא רק כי צריך לומר אמת, אלא גם כי אני עדיין מאמין במילים היפהפיות של מוהנדס (מהאטמה) גנדי, האיש ששחרר את הודו והיה, בדרכו, גאון השיווק הגדול ביותר בעולם עד ביבי: "האמת אינה זקוקה לשום פרסומת מלבד עצמה".

 

אנסה, עד כמה שאוכל, לא להיכשל ב-Bibi-TV.com בהשמצות שאין להן בסיס. אשתדל להישמר מפייק ניוז, מרכילות שקרית, מלשון הרע ומסתם רוע לשמו. ואנסה לא להיות, חס וחלילה, "פסיכולוג" שרלטן של ביבי נתניהו, או של מי מבני משפחתו. אין לי יומרה כזאת, ואין לי גם האינפורמציה שדרושה כדי לאבחן מישהו באופן מקצועי ומרחוק. ובכל מקרה – אני חושב שזה לא ראוי. אבל לא אעשה הנחות. לא לביבי ולא לאף אחד אחר. גם לא לעצמי.

בנימין נתניהו פרופ' יורם יובל (צילום: תיעוד מבצעי מד
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

אין לי יומרות פוליטיות. אני לא שייך לאף מפלגה, ואני לא מתמודד על אף תפקיד בבחירות האלה. לא קיבלתי וגם לא אקבל כסף מאיזושהי מפלגה, או ישות פוליטית, או קרנות מחו"ל, לא מעמותות שמאל וגם לא מעמותות ימין. גם לא מחברים עשירים. גם לא הלוואה של שני מיליון שקל מחבר מיליארדר שהוא נתין זר, באישור מבקר מדינה מתרפס.

 

הפרויקט הזה של Bibi-TV ימומן כולו בכסף הפרטי שלי, ואני מאמין שהוא עתיד לעלות לי, קומפלט, עד 17 בספטמבר ב-22:00, בסביבות 5,000 שקל פלוס מינוס. אל תתפסו אותי במילה.

לא, אני לא שונא את ביבי. בכלל לא. ברמה האישית אני מעריך אותו מאוד. לדעתי ראש הממשלה שלנו הוא אדם חכם באופן מיוחד, משכיל ורחב אופקים, מקורי וחושב מחוץ לקופסה, כריזמטי בטירוף, ובעיקר, כאמור, איש השיווק הטוב ביותר בעולם.

 

אני לא שונא את ביבי. את השנאה שלי אני שומר לאויבי ישראל, וביבי הוא לא אויב ישראל, נהפוך הוא. יש לו זכויות מרובות, בעיקר מן הקדנציות הקודמות שלו. אבל אני כועס עליו מאוד. אני כועס עליו כי אני חושב שבזמן האחרון הוא הפך להיות אדם לא ישר, אפילו שקרן סדרתי.

 

ומה שהרבה יותר חמור, בשנים האחרונות, ובייחוד בחודשים האחרונים, מסיבות שאפשר להבין אותן אבל אסור להשלים איתן, ביבי התחיל להעדיף את טובתו האישית על פני טובת מדינת ישראל, אזרחי ישראל והעם היהודי.

 

במילים אחרות, ראש הממשלה שלנו הפסיק לשרת את האנשים שאותם הוא אמור לשרת, ואותם הוא מתיימר לשרת. בזמן האחרון ביבי נתניהו התחיל לשרת בעיקר את עצמו ואת בני משפחתו - הגרעינית והמורחבת, וזאת בעיה גדולה.

 

בשלוש מילים, נכון להיום, לדעתי - נתניהו רע לישראל. ביבי צריך ללכת הביתה, לקיסריה, ולא לקדנציה נוספת. אני חושב שכרגע הוא בונה את דרכו לקדנציה נוספת כראש ממשלה לא רק על שקרים מכוונים ועל תכסיסי שיווק נכלוליים, אלא גם על דברים הרבה יותר חמורים: על הסתה ופילוג, על שיסוי של ימין בשמאל ושמאל בימין, על שיסוי של ערבים ביהודים ויהודים בערבים, על דברים שפוגעים באחדות שלנו ומסכנים את עצם קיומנו. ועל זה אני לא יכול לשתוק – וגם לא אשתוק.

 

אני אופטימיסט חסר תקנה. אני מאמין שיהיה טוב. מאמין בזה לעומק. התכונה הזאת הכניסה אותי ללא מעט צרות במהלך החיים שלי, אבל בזכותה גם הגעתי למקומות מעניינים, והצלחתי לעשות דברים שנראו לא סבירים בהתחלה. ולכן, את מה שיש לי עוד לומר אומר במיזם האינטרנטי הזה - Bibi-TV.com.

 

אני מאמין שבעזרת השם, ובעזרת הרוב הדומם, הבחירות האלה יסתיימו בטוב ולטוב. אני מאמין שביבי ילך הביתה בשלום, אנחנו נגיד לו תודה על מה שעשה, ונמשיך הלאה – ביחד. באהבה. כי אין לנו ארץ אחרת.

 

office@yovell.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים