שתף קטע נבחר

הליכוד לכחול לבן: הסירו סרטון שבו ילד שר "לרה"מ שלי שלושה תיקים"

מדובר בסרטון שבו נשמע ילד שר את השיר "לכובע שלי שלוש פינות" עם מילים אלטרנטיביות על תיקיו הפליליים של נתניהו. בליכוד טענו כי שימוש בילדים אסור בתעמולת בחירות, אך פרסמו בעצמם סרטון שבו נראה נתניהו מדבר עם ילדים קטנים

 

 

 

תנועת הליכוד פנתה אתמול (שישי) לעורכי הדין של כחול-לבן בדרישה להסרת סרטון תעמולה של המפלגה, שכותרתו: "לרה"מ שלי שלושה תיקים". מדובר בסרטון שבו מושמע השיר "לכובע שלי שלוש פינות" עם המילים: "לרה"מ שלי שלושה תיקים: שוחד, מרמה, הפרת אמונים". את השיר מבצע ילד, אולם הוא כלל אינו נראה בסרטון.

 

  (מתוך פייסבוק)
מתוך סרטון כחול לבן(מתוך פייסבוק)

 

בליכוד טענו כי שימוש בילדים אסור בתעמולת בחירות ודרשו להסיר את הסרטון, אך פרסמו בעצמם בעמוד הרשמי של ראש הממשלה סרטון בחירות שבו נראה נתניהו מנהל שיח עם ילדים קטנים.

 

המכתב שנשלח מהליכוד לכחול לבן

 

 

"בסרטון המהווה תעמולת בחירות נשמע קולו של ילד ששר דברי תעמולה", כתב היועץ המשפטי של הליכוד עו"ד אבי הלוי. "הסרטון מהווה תעמולת בחירות אסורה, שכן הוא משתף ילד שגילו פחות מ-15 בניגוד לחוק תעמולת הבחירות". עו"ד הלוי דרש להסיר את הסרטון עד השעה 18:00 בערב, ואם לא תפנה הליכוד בתלונה לוועדת הבחירות המרכזית. 

 

  (מתוך פייסבוק)
מתוך הסרטון של נתניהו(מתוך פייסבוק)

בכחול לבן טענו כי מדובר בטענה "מגוחכת" וסירבו להסיר את הסרטון. דובר המפלגה מסר בתגובה: "צר לנו שראש הממשלה חש איום מסרטון ילדים". יש לציין כי עד שעה זו לא הוסר הסרטון.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet 

 

היועמ"ש על חוק המצלמות: "הליך חריג ופגום"

יו"ר כחול לבן בני גנץ וראש הממשלה נתניהו התעמתו אתמול גם בנושא חוק המצלמות השנוי במחלוקות אותו מתכוון נתניהו להביא לאישור הממשלה ביום ראשון. אתמול בבוקר פרסמנו כי התבטאויותיו התקיפות של ראש הממשלה בנושא, שהגיעו למרות הקביעות המשפטיות החד-משמעיות של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ושל יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר נגד החוק, הביאו גם את גנץ לאמירה יוצאת דופן. גנץ אמר בשיחות סגורות, כי מדובר במהלך קיצוני של נתניהו שנועד להכשיר את דעת הציבור כי תוצאות הבחירות לא יהיו לגיטימיות. "נתניהו מכין את הקרקע שלא לקבל ולכבד את תוצאות הבחירות", אמר גנץ לבכירים במפלגתו. "נתניהו מנסה לייצר דה לגיטימציה של הליך דמוקרטי חשוב. זה תהליך מסוכן".

 

בנימין נתניהו בני גנץ (צילום: אמיל סלמן, יריב כץ)
בנימין נתניהו ובני גנץ(צילום: אמיל סלמן, יריב כץ)

נתניהו התייחס להאשמות גנץ היום בצהריים לפני עלייתו לטיסה חזרה מלונדון לישראל: "מה שמטריד אותי עכשיו זה שמנסים לגנוב את הבחירות. זה לא מקרי שבני גנץ ולפיד שכבר הודיעו על כוונתם ללכת לממשלת שמאל עם טיבי ועוד הם מתנגדים להצבת מצלמות כי הם רוצים שיגנבו את הבחירות. רק מי שרוצה לגנוב בחירות מתנגד להצבת מצלמות. הצבת מצלמות מונעת גניבת בחירות". הוא סירב להשיב לשאלה מי גונב את הבחירות.

  

"במדינת ישראל יש מצלמות בכל מקום", אמר ראש הממשלה, "ביקשנו את זה לאור העובדה שהתגלו זיופים בבחירות האחרונות. אמרנו בכל הקלפיות כל המשקיפים. הדרך להבטיח את טוהר הבחירות היא שהמשקיפים יהיו בקלפיות. באנו מיד עם המון תלונות לשופט מלצר הוא אמר שיש בעיה עם הזיופים ודרשנו. אין לזה סיבה אלא אם כן רוצים שבליכוד יפסיד. כל מי שמדבר על דמוקרטיה וטוהר הבחירות חייב לתמוך בהצבת מצלמות".

 

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הניח אחר הצהריים בפני הממשלה את חוות דעתו המפורטת בנוגע להצעה שיזם נתניהו  שמטרתה לחייב הצבת מצלמות בקלפיות. מנדלבליט קבע כי קיימת מניעה משפטית לקדם את ההצעה, ואף ציין כי "קידום ההצעה יפגע ביכולת לקיים את יום הבחירות באופן תקין". היועמ"ש ישתתף בישיבת הממשלה ביום ראשון שבה הצעת החוק תעלה לדיון, ושם יציג את עמדתו.


פורסם לראשונה 06/09/2019 21:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך פייסבוק
מתוך סרטון כחול לבן
מתוך פייסבוק
מומלצים