שתף קטע נבחר

נכדתו של רבין על יאיר נתניהו: "לא מגיע לקרסוליים של סבא שלי"

נעה רוטמן תקפה את בנו של רה"מ בריאיון לאולפן ynet ואמרה כי "יאיר רוכב על המעמד של אביו". היא אומנם ציינה את התנערותו של ראש הממשלה מהדברים, אך טענה כי עשה זאת על מנת "לצאת ידי חובה". על תביעת הדיבה שהציע פרץ: "צריך להתעסק בעיקר ולא בטפל"

 

 

נעה רוטמן (המחנה הדמוקרטי), נכדתו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, תקפה הבוקר (יום א') את אמירותיו של יאיר נתניהו בגנות סבה ואמרה כי אביו, ראש הממשלה בנימין נתניהו, התנער ממנו כדי "לצאת ידי חובה".

 

"לא מעניין אותי מאיזה מקום בנו של ראש הממשלה בחר להתבטא כך", אמרה רוטמן בהתייחסה לדברי נתניהו הבן שטען כי סבה רצח ניצולי שואה באלטלנה והוסיפה: "הטלת הבוץ השקרית והמסיתה שמזכירה משטרים אפלים חייבת לפנות את מקומה". בנוגע להתנערותו של ראש הממשלה מהדברים אמרה רוטמן כי "אם ילדים הם חלון הראווה של ההורים שלהם, אז דרשני. מדובר באדם שחשוד בפלילים, שגורר לתהומות את כל החברה הישראלית".

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

נועה רוטמן נכדתו של יצחק רבין בטקס האזכרה בהר הרצל (צילום: MX1)
"יאיר לא מגיע לקרסוליים של סבא שלי". רוטמן(צילום: MX1)

יאיר נתניהו מתייחס לנשיא ארה
יאיר נתניהו
 

- את מבינה מאיפה התבטאותו של יאיר נתניהו מגיעה?

"אני לא פסיכולוגית, זה לא מעניין אותי מאיפה זה מגיע. אלה הם שקרים נגד גיבור ישראל שנורה בגלל הסתה פרועה לפני 24 שנים. נומך קומתו של אומר הדברים לא מגיע לקרסולי נעליו של המושמץ. העניין הוא שהוא רוכב על המעמד של אבא שלו. אנחנו עומדים שוב במצב שבו כל מי שלא מיישר קו עם המנהיג הוא בוגד ומסית. צריך לשים לזה סוף".

 

- את חושבת שעמיר פרץ ניצל את האמירה הזו לטובת הון פוליטי?

"אני לא מחלקת ציונים לאף אחד. הציבור רוצה מנהיגות שתתעסק בעיקר ולא בטפל. יאיר נתניהו הוא לא שחקן פוליטי. אני חושבת שהיה צריך להתמקד במספר 2 בעבודה-גשר, שתתחייב שתתמוך בביטול חוק הלאום. אי אפשר לדבר על דמוקרטיה ומחויבות לדרך רבין ואז ללכת עם מי שתמכה בחוק כזה. קיבלנו הזדמנות שנייה בבחירות הללו, וזו הזדמנות שנייה גם להתמודד טוב יותר עם מכונת ההסתה, טוב יותר ממה שעשינו ב-1995".

 

- את אומרת שההסתה ב-1995 ומה שקורה עכשיו זו אותה הסתה?

"לא. זה קו מקטין, אני אומרת שיש מגמות שאותו בית יוצר הופך מחלוקת פוליטית לגיטימית להסתה רדודה של נאמנים ולא נאמנים. גם חוק הלאום נכנס בדבר הזה וגם הטלת בוץ על גיבור ישראל שנמצא מתחת לאדמה בעקבות הסתה. אלו שני מאפיינים של אותו שיח. אני לא תובעת את עלבונו האישי של סבא שלי, אני מדברת על העתיד שלנו ועל המרקם החברתי שלנו. מדינת ישראל היא יותר מסך מנהיגיה. זה לא עניין כבודו של אדם, אלא שאלה על החיים עצמם, איזה חיים יהיו לנו פה".

 

אתמול התבטא בנושא גם יובל רבין, בנו של ראש הממשלה המנוח, שטען כי "לקבוע שרבין רצח ניצולי שואה זה המשך ישיר לפוסטר של רבין במדי אס-אס. אל תגידו שלא ראיתם". מטעמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר בעקבות זאת לאחר צאת השבת: "אני לא מסכים עם הדברים שכתב בני יאיר על יצחק רבין ז"ל. עמדותיו של יאיר הן שלו בלבד ועל דעתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ישראל סלם
נעה רוטמן
צילום: מארק ישראל סלם
מומלצים