שתף קטע נבחר

מפתיע: היעד שטסתם אליו הכי הרבה

רגע לפני תקופת החגים העמוסה, רשות שדות התעופה מסכמת את החודש החם - אוגוסט, בו נשברו שיאים במספר העוברים ושבים בנתב"ג. מהו היעד המפתיע אליו טסתם הכי הרבה? איזו חברת תעופה זרה שולטת בטיסות מכאן ומה היה מצבו של השדה החדש רמון?

אנטליה טורקיה (צילום: שאטרסטוק)
איפה ביליתם בחודש החם של השנה?(צילום: שאטרסטוק)

חודש אוגוסט האחרון שבר שיא של כל הזמנים והיה לחודש העמוס ביותר בנמל התעופה בן גוריון עם מעל 2.8 מיליון נוסעים. מאז תחילת הקיץ ועד לאחר חגי תשרי יעברו בנמל בן גוריון כ-10 מיליון נוסעים בטיסות בינלאומיות.

   ()
   ()
 

כך עולה מהדו"ח הטרי שמפרסמת היום (א') רשות שדות התעופה, דו"ח שמסכם את הפעילות האווירית המסחרית בשדות התעופה בארץ. זאת כאשר בחודש ספטמבר צפויים לעבור בנמל התעופה כ-2.3 מיליון נוסעים ובאוקטובר כ-2.28 מיליון נוסעים.

מפתיעה: אנטליה מקפצת לראש הרשימה (צילום: דני שדה) (צילום: דני שדה)
מפתיעה: אנטליה מקפצת לראש הרשימה(צילום: דני שדה)

היעד הפעיל ביותר בחודש אוגוסט בטיסות מנתב"ג היה בירת תיירות ה"הכל-כלול" - אנטליה. מתברר כי 118,606 נוסעים טסו בקו בין תל אביב ליעד זה. הנתון מתייחס הן לנוסעים שטסו לשם והן לנוסעים שהגיעו משם.

 

 

טורקיה, כך מתברר, מככבת בדו"ח גם ביעד השני. במקום זה נמצאת איסטנבול עם 111,105 נוסעים. יעד שתמיד מככב גבוה ברשימה בגלל עצירות המעבר בו. כלומר חלק גדול מהנוסעים שהגיעו מישראל לאיסטנבול המשיכו ליעדים באירופה, המזרח הרחוק וצפון אמריקה.

 

את המקום השלישי תפס נמל התעופה שארל דה גול בפריז (92,950 נוסעים) ואחריו לרנקה (83,038) ומוסקבה (81,140).

אדיס אבבה (צילום: shutterstock)
שוב מבוקשת: פריז(צילום: shutterstock)
  

מהדו"ח של רשות שדות התעופה עולה כי בשני חודשי הקיץ עברו בנתב"ג בטיסות בינלאומיות 5,355,906 נוסעים. מדובר הן בישראלים והן בתיירים בטיסות יוצאות ומגיעות.

 

נערכים לרכבת האווירית לאומן

הרשות נערכת לקראת חגי תשרי ובעיקר לקראת תחילת היציאה לאומן שתהיה ביום רביעי ה-25 בספטמבר. זאת כאשר רכבת אווירית שתימשך עד ערב ראש השנה תעביר כ-23 אלף נוסעים ב-113 טיסות לעיר אומן שבאוקראינה למסע החג המסורתי, שעיקרו תפילות ראש השנה על קברו של רבי נחמן מברסלב.

בדרך לשער הכניסה לישראל (צילום: שירי הדר)
כ-10 מיליון נוסעים בחודשי הקיץ והחגים(צילום: שירי הדר)
 

ביום חמישי 26 בספטמבר צפויים לעבור לפחות 9,160 נוסעים שיטוסו ב-45 טיסות לאומן. במהלך יום זה יעברו בנתב"ג כ-108 אלף נוסעים ב-645 טיסות בינלאומיות, לכלל היעדים. מדובר הן בנוסעים נכנסים והן יוצאים, ישראלים ותיירים.

 

שבירת שיאים באוגוסט 2019

בחודש אוגוסט לבדו עברו בנתב"ג בטיסות בינלאומיות 2,807,088 נוסעים, עלייה של כשישה אחוזים בהשוואה לחודש אוגוסט 2018.

 

שלוש חברות התעופה הישראליות: אל על, ארקיע וישראייר, ניצבו במקומות הראשונים בפעילות הבינלאומית מנתב"ג, כאשר ביחד הן הטיסו 937,197 נוסעים, שהם כ-33% מסך הנוסעים שעברו בנמל התעופה בטיסות בינלאומיות.

שלט בכניסה לשדה התעופה של טורקיה (צילום: Shutterstock)
מבוקש כעצירת ביניים: השדה החדש באיסטנבול(צילום: Shutterstock)
 

אבל בעוד ארקיע וישראייר הציגו גידול בפעילות (11.24% ו-0.23% בהתאמה), חברת אל על, שהטיסה 22.76% מכלל הנוסעים שעברו בנתב"ג, הציגה דווקא ירידה של 1.77% ונתח השוק שלה ירד בקרוב לארבעה אחוזים.

 

זו החברה הזרה הכי פעילה בנתב"ג

במקום הרביעי בפעילות בחודש אוגוסט ניצבת חברת וויזאייר עם כ-125 אלף נוסעים וגידול של 14.82%, אחריה חברת טורקיש עם כ-123 אלף נוסעים וגידול של 8.5% ואחריה איזי ג'ט עם 95,255 נוסעים וגידול של 16.92%.

   ()
 

מבחינת מדינות, הפעילות הבינלאומית הגבוהה ביותר מנתב"ג היתה לטורקיה. 301 אלף נוסעים שמהווים קרוב ל-11 אחוזים הגיעו אליה בחודש שעבר.

 

אחריה יוון והאיים עם 292 אלף נוסעים, ארצות הברית עם כ-188 אלף נוסעים, איטליה עם 172 אלף נוסעים וצרפת עם 161 אלף נוסעים.

המלון ממבט הרחפן (צילום: אסף קוזין)
292 אלף נוסעים אל יוון השכנה(צילום: אסף קוזין)
 

למרבית היעדים היה בחודש אוגוסט גידול בפעילות, אבל מספר יעדים בלטו בירידות משמעותיות. כך הפעילות בקו בין ישראל לגרמניה: ירידה בכ-10 אחוזים, הפעילות לספרד ירדה ב-8.75 אחוזים וירידה דומה היתה בפעילות לאוקראינה.

 

בנוסף, חלה ירידה של קרוב ל-13 אחוזים במספר הנוסעים בקו לפולין וירידות של כ-15 אחוזים בטיסות לצ'כיה וקנדה.

   ()

 

עלייה בטיסות לפורטוגל וירידה בביקוש לאילת

לעומת זאת הדוח מציג עליות נאות בקו לקפריסין (24 אחוזים), אוסטריה (22.5 אחוזים), נורבגיה (62.9 אחוזים), דרום קוריאה (17.6 אחוזים),ופורטוגל עם גידול של כ-37 אחוזים. זאת בשל פתיחת טיסות ישירות יומיות של אל על וחברת TAP לליסבון.

החשמליות של ליסבון (צילום: shutterstock)
הטיסות הישירות הביאו עלייה בביקוש לבירת פורטוגל(צילום: shutterstock)
 

מהדו"ח הסוקר את פעילות נמל התעופה החדש ברמון עולה כי בחודש אוגוסט עברו בו כ-122 אלף נוסעים בטיסות פנים ארציות. מדובר בירידה של 19.88% בהשוואה לאוגוסט 2018. מתחילת השנה עברו בנמל התעופה באילת (עד אפריל - אילת ומאפריל - רמון) 832 אלף נוסעים, ירידה של 12%.

שדה נמל תעופה רמון (צילום: shutterstock)
ירידה בטיסות לשדה התעופה רמון(צילום: shutterstock)

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני שדה
מה היעד הפופולרי של הישראלים באוגוסט?
צילום: דני שדה
מומלצים