שתף קטע נבחר

אחרי הקנס: בקשה לייצוגית נגד בזק בכ-400 מיליון שקל

בשבוע שעבר הטילה הממונה על התחרות על החברה קנס של 30 מיליון שקל על פגיעה בתחרות. מגיש הבקשה: "הטלת עיצום ראויה, אבל אין בה כדי להביא לפיצויים של חברי הקבוצה"

ממשיכה להסתבך: ארבעה ימים לאחר שהממונה על התחרות, מיכל הלפרין, הטילה על בזק קנס מינהלי של 30 מיליון שקל על ניצול לרעה של מעמדה המונופוליסטי ופגיעה בתחרות באספקת שירותי תקשורת - הוגשה אתמול (א') בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד בזק. התביעה מוערכת בכ-400 מיליון שקל.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

 

בזק נקנסה ב-30 מיליון שקל על פגיעה בתחרות

בזק עברה להפסד עתק של 1.1 מיליארד שקל ב-2018 וביטלה את מדיניות הדיבידנד

בזק מרעידה את הפירמידה: מפחיתה עד 1.5 מיליארד שקל מ-yes

 

את הבקשה הגיש אלכס וינשטיין, המציין כי הוא סמנכ"ל חברת תקשורת גדולה ובקיא בתחום התקשורת. ל"ידיעות אחרונת" ו-ynet נודע כי זו חברת צ'רלטון. לדבריו, "הטלת העיצום ראויה, אבל אין בה כדי להביא לפיצויים של חברי הקבוצה שמצאו את עצמם נפגעים מדרך פעולתה של בזק".

בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד בזק בכ-400 מיליון שקל (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד בזק בכ-400 מיליון שקל(צילום: רויטרס)
 

בהודעה של הממונה על התחרות נכתב לפני כמה ימים כי "מעשיה של בזק נושאים חומרה מיוחדת לנוכח מועד ביצועם, בסמוך לכניסת מתחרים חדשים באספקת שירותי תקשורת על גבי רשתות תקשורת קוויות עצמאיות. בשל פעולות בזק נדחתה האפשרות של הציבור ליהנות מהתפתחות של תחרות באספקת שירותי תקשורת. תחרות זאת, יש ביכולתה לשפר את איכות הרשת המסופקת ללקוחות ולהוריד את המחירים של שירותי תקשורת שונים כמו טלוויזיה ואינטרנט".

 

"פעלה במכוון כדי להציב קשיים בפני מתחרות"

הבקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד בזק הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בשמם של "כל מי שרכש שירותי תקשורת קווית בישראל בתקופה שבין יולי 2015 ועד מרץ 2018, בין שרכש שירותי תקשורת אלו מבזק ובין אם לאו".

 

בבקשתו טוען וינשטיין, באמצעות עוה"ד ליאור להב ויקיר דניאל שעשוע, כי "עניינה של בקשה זו היא בפעולת חסימת הגישה לתשתיות הפסיביות שלה שביצעה בזק למתחרותיה. בזק פעלה במכוון כדי להציב קשיים בפני המתחרות שלה בביצוע תהליך פריסת תשתית קווית על פני התשתית הפסיבית שלה, במטרה למנוע או לעכב שחקנים חדשים מלהקים רשת תקשורת קווית מתחרה, וזאת תוך הצבת מגבלות ופגיעה בכושר התחרות של מתחרותיה".

 

עוד נטען כי "הממונה על התחרות הגיעה בימים אלה ממש לכדי ממצאים חמורים בדבר פעילותה של בזק להגבלת התחרות, וממצאים אלה נפרסו בהרחבה במסגרת הודעתה על עיצום שהטילה על בזק. הודעת עיצום זו היא היסוד לבקשה זו".

 

טרם הוגשה תגובת בזק לבית המשפט. מבזק נמסר בתגובה: "אנחנו לומדים את הבקשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים