שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נכווה בעיניו ואושפז בגלל משקפי השחייה

  חברה אוסטרלית קראה לא להשתמש בתכשיר למניעת אדים במשקפי שחייה בגלל פגם. שחיין ישראלי שלא שמע את האזהרה נכווה בעיניו ואושפז ברמב"ם לחמישה ימים

  לידיעת השחיינים והצוללנים: ייתכן שבחנויות בישראל יש על המדפים תכשיר למניעת אדים במשקפי שחייה ובמשקפות צלילה שעלול לגרום פגיעה בעיניים. שחיין ישראלי, שלא היה מודע לבעיה, לקה בכוויות ונזקק לטיפול.

    

  שם התכשיר "ZOGGS Fogbuster" והוא מיוצר באוסטרליה על ידי חברת Zoggs Australia. בחברה טוענים כי לפני כשנה התבקשו אנשים ברחבי העולם, שקנו את התכשיר מינואר 2018, להחזירו ולא להשתמש בו. זאת משום שהתברר כי בגלל ליקוי בייצור הוא "עלול לגרום לתחושת אי־נוחות בעיניים ולפגיעה בהן בטווח הקצר". לרוכשים הובטח החזר כספי.

    

   כוויות קשות בעיניים. התכשיר שגרם לפגיעה (צילום: ידיעות אחרונות)
  כוויות קשות בעיניים. התכשיר שגרם לפגיעה(צילום: ידיעות אחרונות)

   

  שחיין מצפון הארץ, שלא היה מודע להודעת הריקול של החברה, רכש את המוצר הבעייתי, השתמש בו לאחרונה ומרח אותו על משקפי השחייה. בעקבות כך סבל מכוויות קשות בעיניו ואושפז במשך חמישה ימים במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה. לטענתו, במהלך אשפוזו עבר שטיפות עיניים וקיבל טיפול באמצעות אנטיביוטיקה וסטרואידים כדי להציל את קרניות עיניו, שניזוקו מהתכשיר הפגום.

   

  השחיין, ששוחרר השבוע מבית החולים, סיפר למקורביו כי מדובר בחומר שבו השתמש בעבר, וכי בשימושים הקודמים לא נגרמה לעיניו פגיעה. את המוצר הלקוי, סיפר, רכש לקראת תחרות שבה השתתף. לדבריו, גם כעת, לאחר ששוחרר מאשפוז, הוא ממשיך למרוח סביב עיניו משחה אנטיביוטית ולחבוש אותן.

    

  הרופאה שטיפלה בשחיין, ד"ר אפרת נעמן, סיפרה כי בעת הגעתו התברר שהוא סובל מכוויות חמורות יחסית, ושהשכבה החיצונית של קרנית העין שלו "התקלפה". "הוא סבל מכאבים קשים שהקשו עליו לפקוח את עיניו. בוצעו לו שטיפות עיניים לאורך כל הלילה והוא קיבל אנטיביוטיקה וסטרואידים כדי להקל על הכאב".

    

  מהיבואן הרשמי של המוצר נמסר: "בוצע ריקול עולמי על המוצר לפני שנה, והדבר הובא לידיעת הציבור בישראל. 30 אנשים קנו אותו בעבר דרכנו, ואספנו את כל המוצרים. אנו מתקשים להאמין שהבחור רכש או קיבל את המוצר הפגום מהיבואן הרשמי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  פגיעה בעיניים. שחייה עם משקפיים
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים