שתף קטע נבחר

הותר לפרסום: רמי שבירו הוא בעל חברת הבנייה החשוד בגרימת מוות ברשלנות

בעל החברה נעצר בשבוע שעבר, יחד עם ארבעה עובדים נוספים, בעקבות תאונת העבודה שבה נהרג פועל באתר בהרצליה. "אירוע מצער וכואב שנגרם בשל טעות אנוש", מסרו בחברה

רמי שבירו ()
חשוד בגרימת מוות ברשלנות: רמי שבירו

הותר לפרסום היום (ב') כי רמי שבירו הוא בעל חברת הבנייה שנעצר בשבוע שעבר בחשד לגרימת מוות ברשלנות, בעקבות תאונת העבודה שבה נהרג פועל באתר בנייה בהרצליה. שבירו נעצר יחד עם עוד ארבעה עובדים. עשרה עדים נוספים זומנו לחקירה. "מדובר באירוע מצער וכואב שנגרם ככל הנראה בשל טעות אנוש. נקטנו בכל אמצעי הבטיחות המחמירים ואף מעבר לכך", מסרו בחברה.

 

המעצר התבצע יום לאחר התאונה שהובילה למותו של הפועל, עובד זר מסין בן 54. בבית משפט השלום בראשון לציון הוארך מעצר החשודים בהסכמה למשך יממה, ולאחר מכן הם נשלחו למעצר בית. מהמשטרה נמסר אז כי חקירת תאונת העבודה הקטלנית הועברה למפלג "פלס" בלהב 433, המשותף למשטרת ישראל ולמשרד העבודה והרווחה, ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ).

 

במהלך הדיון בביהמ"ש טען נציג המשטרה כי "מהחקירה עולה שמדובר באתר בנייה שמתקיים בו אקלים בטיחותי לקוי ורשלני. לא התקיימו נהלי בטיחות, מדובר בתופעה שהיא מכת מדינה, אנו סבורים שהתגבשה תשתית ראייתית נגד כל המעורבים. חלקם מתחמקים מאחריות בעניין הבטיחות".

פועל בניין נפל למותו מבניין בקיבוץ גליל ים ()
זירת התאונה בגליל ים

יו"ר לשכת עורכי הדין עו"ד אבי חימי, שמייצג את החברה, אמר בשבוע שעבר בדיון כי "לפני שבועיים הייתה ביקורת של משרד העבודה באתר. חוקר של אחד החשודים אמר שהאתר מדוגם, דוגמה לקבלנים איך לעבוד. חשפו בבקשה כעת את הביקורת, בדקו במשך ארבע שעות שלושה בניינים".

 

בהמשך אמר עו"ד חימי כי "מי שמבצעת את העבודות באתר זו חברה סינית. נציג המשטרה אישר את זה. מדובר באחת מארבע חברות ששרי האוצר והשיכון הביאו ארצה במכרז מסודר לקדם את קצב הבנייה, והן עמדו בכל הקרטיריונים שהמדינה קבעה".

 

ראובן בן שמעון, מייסד הפורום למניעת תאונות עבודה, מסר בתגובה למעצר של שבירו: "בפעם הראשונה בהיסטוריה מנהל בכיר הנושא באחריות כוללת משלם מחיר ונעצר. זוהי נקודת מפנה חשובה, שכן עד כה רק נושאי משרה זוטרים שילמו מחיר אישי על הרג פועלים. זהו מסר ברור לכלל הקבלנים והיזמים שמה שהיה לא יהיה ועליהם לדאוג לבטיחות העובדים כי חיי האדם קודמים לרווחים ולא בונים מגדלים על גופות של פועלים".

 

מחברת הבנייה נמסר: "מדובר באירוע מצער וכואב מאוד, שנגרם ככל הנראה מטעות אנוש.

החברה נקטה בכל אמצעי הבטיחות המחמירים ביותר, ואף מעבר לכך. ביקורת שנערכה ע"י משרד העבודה והמשטרה לאחרונה העלתה כי האתר שומר על כל כללי הבטיחות ברמה הגבוהה ביותר, והאתר אף צוין בביקורת זו לשבח.

 

"יצוין כי לצערנו הפועל נכנס לאתר העבודה כשהוא היה סגור, לפני שעת פתיחתו, בניגוד גמור לכל הנהלים במקום", הוסיפו בחברה, "אנחנו סומכים על המשטרה שתבצע את מלאכת החקירה נאמנה ושתוצאותיה יבהירו כי חברה שמרה על כל כללי הבטיחות באתר". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים