שתף קטע נבחר

גנץ על נפילת חוק המצלמות: "השפיות ניצחה"; נתניהו: "ליברמן הלך עם טיבי ועודה"

יו"ר כחול לבן אמר בהצהרה בעקבות נפילת חוק המצלמות כי "חשפנו את תרגיל ההונאה של נתניהו, זו לא התבוסה האחרונה". מנגד, ראש הממשלה תקף את ליברמן והזהיר את המצביעים מפני "הניסיון שלהם לגנוב את הבחירות". מקורבי גנץ: לא תהיה שותפות עם נתניהו גם לפני אישום, די בעוצמת החשדות

 

 

בעקבות נפילתו של חוק המצלמות היום (ב') בוועדה המסדרת של הכנסת, אמרו בצמרת כחול לבן כי מדובר ב"ניצחון לדמוקרטיה ולמוסדות שלטון החוק". יו"ר המפלגה בני גנץ תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הונאתו נחשפה, לקראת הבחירות הוא ינסה שוב להפחיד, לשסות ולהפיץ שקרים - אבל לא נאפשר לו". מנגד האשים ראש הממשלה בנימין נתניהו את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בשיתוף פעולה עם הרשימה המאוחדת.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

בנימין נתניהו בני גנץ (צילום: מארק ישראל סלם, אלכס קולומויסקי)
נתניהו, אתמול בממשלה, וגנץ היום בכנסת(צילום: מארק ישראל סלם, אלכס קולומויסקי)

 

גנץ הוסיף: "חשפנו את תרגיל ההונאה של נתניהו. במקום לעסוק בירי על הדרום נתניהו רצה שנעסוק בקונספירציה, במקום לרפא את מערכת הבריאות והחינוך הוא רצה שנעסוק בשקרים. זה ניצחון לדמוקרטיה ולמוסדות שלטון החוק. ניצחנו במאבק, אבל המערכה עדיין לפנינו. בימים הקרובים אני משוכנע שנתניהו ימשיך בספינים שלו וינסה לשבש את יום הבחירות. הוא עלול להחזיר את החוק עצמו. הוא ינסה להפחיד, לשסות, להפיץ שקרים נוספים. אנחנו לא נאפשר לו".

 

מוקדם יותר טען נתניהו על שיתוף פעולה בין יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לרשימה המשותפת, על רקע הכרזתו כי לא יתמוך בחוק המצלמות בנוסח הנוכחי. "פעם ליברמן אמר שתוך 48 שעות הוא יחסל את הנייה. עכשיו תוך 48 שעות הוא עשה זיגזג והלך עם אחמד טיבי ואיימן עודה כדי לקבור את חוק המצלמות ולמנוע זיופים בבחירות".

 

 

הבוקר התייחס ליברמן לחוק המצלמות ואמר כי מפלגתו תתמוך רק בפיקוח ממלכתי. "מה שעושה נתניהו זה לא חוק פיקוח על הבחירות, זה חוק שיבוש הבחירות, חוק גניבת הבחירות", אמר.

 

ליברמן הבטיח כי סיעתו תדרוש שכל המצלמות יוצבו רק על ידי נציגים של ועדת הבחירות המרכזית והיכן שיחליט יו"ר הוועדה. "לא יכול להיות שהפיקוח הזה יתנהל על ידי מיליציה פרטית של נתניהו, שבאה מראש לא על מנת לפקח, אלא להפריע למהלך בחירות תקין ולפגוע בתוצאות".

 

הוא טען כי קידום חוק המצלמות מתואם בין הליכוד לרשימה המשותפת: "מבחינתו המצלמות במגזר הערבי זה תחליף ל'הערבים נוהרים לקלפיות באוטובוסים'. אנחנו זוכרים, אחרי 'הערבים נוהרים', איך נתניהו הזמין את כל אותם ערבים והתנצל. אותו דבר מתוכנן גם הפעם. ברור שנתניהו מתואם עם איימן עודה, ברור שיש תיאום מוחלט בין הליכוד לרשימה המשותפת. שני הגורמים היחידים שמרוויחים מכל ההתכתשות הזאת הם הליכוד והרשימה המשותפת".

 

בהמשך להחלטת גנץ, שעליה פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות" - ליזום מהלך חקיקה שלא יאפשר כהונת ראש ממשלה תחת כתב אישום - גורמים המקורבים ליו"ר כחול לבן אמרו כי ההחלטה שמשמעותה שלא לשבת עם נתניהו באותה ממשלה או לחלוק איתו רוטציה, תהיה תקפה גם במהלך השימוע ולאחריו. לטענתם, די בעוצמת החשדות כלפי ראש הממשלה וכתב החשדות נגדו כדי שלא לשבת איתו יחד באותה ממשלה ולשתף איתו פעולה.

 

מאיר כהן: "ב-18 לחודש כחול לבן תרכיב ממשלה חילונית"

מאיר כהן (כחול לבן) התייחס הבוקר (ב') לחוק המצלמות באולפן ynet ואמר: "אני שמעתי את השופט מלצר שאומר שיש 3,000 פקחים עם מצלמות ושמעתי את היועץ המשפטי לממשלה ואת היועץ המשפטי של הכנסת שכולם מדברים על כך שהחוק הזה לא חוקתי, מסוכן, עושה אנדרלמוסיה ביום הבחירות ולכן טוב יעשו שירדו מהחוק הזה. אני מברך את ליברמן על כך".

 

על התנגדותו של ליברמן לחוק אמר: "אני שמח שעוד מפלגה לא מצביעה לחוק הרע הזה שפוגע בכל כך הרבה אנשים ובראש ובראשונה פוגע בממלכתיות ובחוק במדינת ישראל. הרגע שמתחילים לבעוט ולצאת כנגד היועמ"ש זה רע. מ-1948 לא היה חוק אחד שיועמ"ש התנגד והממשלה העבירה אותו".

 

על התוכנית של כחול לבן ליום של אחרי הבחירות אמר כהן: "ב-18 לחודש נתעורר לתוך מציאות, נרכיב ממשלה חילונית - ממשלת אחדות רחבה ללא סחטנות לא של אלה ולא של אלה, ונחשוב פעם אחת במושגים של מה טוב למדינה הזאת. עזבו שמאל, עזבו ימין אלא מקבץ של אנשים מהמרכז של מפלגות גדולות, ציוניות שאוהבות את המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ישראל סלם, אלכס קולומויסקי
נתניהו וגנץ
צילום: מארק ישראל סלם, אלכס קולומויסקי
מומלצים