שתף קטע נבחר

לבצע פעולות בבנק בלי לקום מהכורסה

רוצים להימנע מבזבוז זמן על פעולות בסניף? המהפכה הדיגיטלית מאפשרת לכם לעשות הכול בלחיצת כפתור באתר או באפליקציות בנייד. הנה 7 פעולות

 

בשיתוף בנק הפועלים

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

זהו בוקר חם ולח של אוגוסט, ואתם צועדים במהירות לסניף הבנק שלכם. המטרה: הפקדת צ'ק חשוב. בראשכם מתרוצצים כל הסידורים הדחופים שתכננתם ליום הזה, אבל השהייה בסניף אורכת זמן מה. בעבר זה היה נוהל שגרתי, אבל בשנים האחרונות מתחוללת מהפכה והבנקאות נעשית דיגיטלית יותר, יעילה יותר, ובעיקר נגישה ומהירה יותר.

 

  • לכל הכתבות בפרויקט "משפחה בצמיחה 6" – לחצו כאן

 

במילים אחרות, הבנק שלכם עובד כיום בשבילכם 24 שעות ביממה והכל בלחיצת כפתור, אם דרך אתר הבנק באינטרנט או דרך אפליקציות ייעודיות ונוחות. מיטיבי הלכת שבינינו שולטים בכלים הדיגיטליים החדשים, אך לטובת מי שעדיין אינו מכירים את שלל הפעולות שאפשר לעשות כבר כיום בדיגיטל, סער זכריש, מנהל אגף הדיגיטל בחטיבת החדשנות של בנק הפועלים, סוקר 7 פעולות בנקאיות שאפשר לבצע און ליין דרך הסמארטפון.

 

1. פתיחת חשבון

אחת הפעולות הבסיסיות ביותר שלנו במגע מול הבנקים. אם בעבר היא הצריכה המתנה ממושכת בסניפים וחתימה על שלל מסמכים מתישים, כיום אפשר לעשות זאת בקלות און ליין. במקומות מסוימים תוכלו לפתוח את חשבון הבנק בצורה דיגיטלית בתוך כעשר דקות. בבנקים מסויימים הגדילו לעשות והחליפו את הסיסמאות המתישות (שצריך לחדש אחת לכמה זמן) באלמנט קל ופשוט יותר — זיהוי פנים או טביעת אצבע. באמצעות החשבון הדיגיטלי אתם יכולים לעקוב בכל רגע ביום או בלילה, מהארץ או מחו"ל, אחר מצב החשבון שלכם בחובה וביתרה, לסקור את מצב ההלוואות ותוכניות החיסכון, את מצב תיק ההשקעות והאם הוא דורש תיקונים, וכך בעצם לקבל שליטה מלאה על חייכם הכלכליים. בבנקים מצאו כי השימוש באמצעי הכניסה החדישים של טביעת האצבע או זיהוי הפנים גורמים לכניסות מרובות יותר לחשבון הדיגיטלי.

 

2. ניתוח הוצאות והכנסות

את תפקידם של תדפיסי הבנק הישנים שהיינו מוציאים בעבר כדי לעקוב אחר מצב החשבון שלנו החליפו כיום כלים טכנולוגיים חדשים. אלה נותנים לנו לא רק פירוט און ליין על סך ההוצאות וההכנסות החודשיות בחודשים מאז שפתחנו את החשבון, אלא גם התפלגויות חודשיות ושנתיות של הוצאות והכנסות באמצעות "עוגות" וגרפים קלים להבנה. בחלק מהאפליקציות והאתרים אפשר לקבל חיזוי איך ייגמר החודש על פי ההוצאות וההכנסות המוזנות. 

 

 

סער זכריש (טל שחר)
סער זכריש(טל שחר)

3. התרעות על תשלומים וצ'קים לפירעון

אם פעם הייתם רושמים ליד כל צ'ק שהעברתם את התאריך שבו הוא ניתן ומתי הוא ייפרע, הכלים הדיגיטליים פתרו לכם את הצורך לעשות זאת. באמצעות האפליקציות וחשבונות הדיגיטל אפשר לקבל כיום התרעות על תשלומים קרבים וצ'קים שנפרעו, מה שיקל עליכם בהמשך תכנון החודש וימנע כניסה למינוסים בעייתיים.

 

4. בדיקת חריגות בתשלומים

לא אחת אנו נתקלים במצבים שבהם חברות או ספקים שחתמנו עימם על חוזים ארוכי טווח, כמו חברת החשמל, הגז, טלוויזיה או הסלולר, גובות מאיתנו סכומים מופקעים מחודש מסוים, או סכום נמוך משמעותית מהממוצע בחודש אחר. עם הכלים הדיגיטליים תוכלו לקבל התראות על חריגות כאלה בתשלומים ולבדוק בדיקה מול נציגי החברות על מהות החריגה. זהו מסוג הדברים שהיינו נוטים לא לשים לב אליהם, ולכן חשיבות הכלי הדיגיטלי היא לא רק באיתור החריגה, אלא גם בהבאתה לתשומת ליבנו.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

5. העברות כספים

ביצוע העברות כספים מחשבון לחשבון היא אחת הפעולות הבנקאיות הנפוצות ביותר ואפשר למצוא אותה לא רק בקרב בעלי עסקים המעבירים כספים לספקים או משכורות לעובדים, אלא גם בהעברות כספים בין בני המשפחה, העברות כספים לוועדי גני ילדים ובתי ספר וכו'. אם בעבר דרשה פעולה זו הגעה לסניף, כיום אפשר להעביר עד אלפי שקלים בתוך שניות דרך האפליקציות או החשבונות הדיגיטליים.

 

6. פתיחת חשבונות עסקיים

אם הזכרנו את תשלומי המשכורות, הרי שהכלים הדיגיטליים עומדים כמובן גם לרשות בעלי חשבונות עסקיים שגם עצם פתיחתם מתבצעת און ליין בקלות ובמהירות. חשבונות אלה מספקים לעצמאים לא רק את היכולת להעביר כספים בקלות ולעקוב אחר הוצאות והכנסות העסק, אלא גם לקבל בלחיצת מקש מסמכים ודוחות חשבונאיים שלהם נזקק העסק באופן שוטף הן בעבודתו מול לקוחותיו והן לצורכי דיווח לרשויות המס.

 

7. הטענת כרטיסי אשראי לילדים

כחלק מהחינוך הפיננסי היה נהוג לתת בעבר דמי כיס לשימושים שבועיים או חודשיים. כך יכלו הילדים ובני הנוער ללמוד את מהות הכסף וערכו ברכישת מוצרים. ימי דמי הכיס עברו מזמן, וכיום הורים רוכשים לילדיהם כרטיסים נטענים לשימוש עצמי שהם טוענים בסכומים כראות עיניהם. אלה יכולים לשמש אותם לקניות בחו"ל, בקניון ועוד. הכרטיסים קלים לשימוש, ולצורך הטענתם אין צורך לגשת לסניף, אפשר לעשות זאת בקלות און ליין דרך אתר הבנק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים