שתף קטע נבחר

מחכה לכם כסף: 6.5 מיליארד שקל שוכבים בחצי מיליון חשבונות רדומים

סכומי כסף בהיקפים אדירים השוכבים ללא דרישה במאות אלפי חשבונות ופקדונות שנזנחו או נשכחו - מחכים לבעליהם. בנק ישראל קורא לציבור לנסות לאתר אותם באמצעות אתר "הר הכסף 2"

יותר מחצי מיליון חשבונות ופקדונות בישראל נחשבים לרדומים, ובהם "שוכבים" ללא נוע 6.5 מיליארד שקל. חלק מהחשבונות נשכחו ואחרים שייכים לנפטרים או ליורדים מהארץ שזנחו את חשבונם. בנק ישראל פנה אתמול בקריאה לציבור להיכנס לאתר "הר הכסף 2", המאפשר לאתר חשבונות בנק ופיקדונות ללא תנועה על שם הפונה.

 

מפת הכספים שלכם - כך תאתרו את הנכסים הפיננסיים שברשותכם

יש לכם מה להצהיר? כך תפעלו נכון מול רשות המיסים  

בלי סניף, עם זיהוי פנים: כך יראה הבנק שלכם ב-2020

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

האתר מציג את שמות הבנקים שבהם יש לפונה חשבון עובר ושב או פיקדון שלגביו הבנק לא הצליח ליצור קשר עם בעליו, עד חודשיים ממועד הפירעון. המערכת לא מציגה מידע אודות הסכומים בחשבון או בפיקדון. לצורך כך, ולצורך משיכת הכספים, על הלקוח לפנות לבנק שבו נמצא החשבון. האתר מהווה גם כלי יעיל עבור יורשים, שיכולים לאתר בחינם חשבונות בנק של נפטרים.

: שטרות ישראליים (צילום: sutterstock)
כ-86 אלף חשבונות של נפטרים - בסך כ-1.6 מיליארד שקל(צילום: sutterstock)

לפי בנק ישראל, נכון להיום יש במערכת הבנקאית כ-528 אלף חשבונות בנק ופיקדונות ללא תנועה בסך מצטבר של 6.5 מיליארד שקל, מתוכם כ-86 אלף חשבונות של נפטרים - בסך כ-1.6 מיליארד שקל.

 

שימו לב שאם בדקתם את מצב החשבונות שלכם בין יולי 2018 לאוגוסט 2019 ייתכן שקיבלתם תשובה שגויה: בעקבות פנייה שהגיעה לבנק ישראל נעשתה בדיקה והתברר שבתקופה האמורה התרחשה תקלה טכנית בתהליך העברת הנתונים על ידי בנק ישראל וקליטתם באתר, וכתוצאה מכך היו אזרחים שפנו לאתר וראו שאין על שמם חשבונות או פיקדונות, בעוד שהיו אמורים לקבל תשובה חיובית.

 

מנתונים שנאספו לאחר שטופלה התקלה עולה שבמהלך התקופה האמורה פנו כ-280 אלף אזרחים לאתר, מתוכם כ-17 אלף קיבלו מידע שגוי. עם זאת, כ-7,000 מהחשבונות הללו הפכו במהלך התקופה האמורה לחשבון פעיל.

 

לאיתור פיקדונות ללא תנועה וחשבונות נפטרים יש להיכנס לאתר האינטרנט "הר הכסף 2".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים